HET SPORTBLAD.

krijgt ze die nooit. Het is waarachtig geen compliment dat men de spelers maakt, als men ze gebrek aan routine verwijt. Dat had v. d. M. in zijn ijver niet mogen vergeten. Toen Vitesse. de English Wanderers met 7—0 sloeg was er niemand, die zei: gebrek aan routine, mijnheer, anders niet!

Vitesse is Zondag door beter spel geslagen, en hoe men nu het Westelijk of R. A. P.'s spel duwt of knijpt, daar blijft 'm de schoen wringen.

Zijn minderheid te moeten erkennen, is geen schande, vooral niet na een spel, als Vitesse Zondag R. A. P. gaf.

Dat men dit toch bedenke! *

Uit het Zuiden.

Het feest der B. V. V.

Hij is voorbij, de 23e April '98. Hij is voorbij en zal net zoo lang in ons geheugen blijven, als het geheugen in ons. Want vergeten doet men zulke dagen niet, ook al is de afloop juist zoo geweest, dat er geen verantwoording voor gedaan behoeft te worden aan het bondsbestuur. Mag men de sympathie afwegen naar het aantal blijken van belangstelling, dan is die werkelijk groot. Middelburg wenschte veel genoegen en geen verwikkelingen met het bondsbestuur (iets dat we van haar natuurlijk kunnen begrijpen.) Daar was verder een telegram van den luitenant Be] zer, den vroegeren beschermheer.der B. V. V. en die denzelfden dag uit Indiè' was terug gekeerd. Daar aanschouwden we de h.h. v. d. Huijser en Smit-in volle glorie (de heer v. d. Loeff ■was niet aanwezig) Daar waren de voornaamste Bredasche clubs vertegenwoordigd, daar waren Sparta's president, de heer Stok en zijn particuliere secretaris, de heer Reijdt. Daar waren .... maar waar zullen we eindigen?

Het begon met een driewerf hoezee voor de Koninginnen (de B. V. V. is een militaire club met rood-wit-blauwe sjerpen.) Eene ODenins-srede hield de

president, de heer Blauw. Daarna kreeg, of nam, of beide, de voorzitter der R. A. en F. C. Sparta het woord om de feestvierende B. V. V. hulde te betuigen. Aan het slot zijner speech overhandigde hij namens Sparta eene fraaie krans. Daverende toejuichingen op dit bewijs van sympathie, er scheen geen einde aan te komen. Een volgend moment herdacht haar captain in eene feestrede het verleden van de B. V. V. Het officieè'le gedeelte was daarmede afgeloopenen de voordrachten begonnen. Geheel het vroolijke programma na te gaan, is vrijwel ondoenlijk, toch willen we trachten een klein overzichtje te geven. Eene geestige voordracht van den heer Goedhart bracht al dadelijk de vereischte stemming, zoodat tranen gelachen werden, toen de daarop volgende operette ten laatste geen voortgang meer kon hebben, aangezien successievelijk alle acteurs en actrices den dood gevonden hadden.

Met kernachtige stem zong de heer Phlippeau het opwekkende B. V. V. lied : Van gansch de Zuiderij Zijn overwinnaars wij klonk het fier.

Dan werd het bekende „wij zijn twee dandy's" gezongen door twee boerentypen.

Ben-Ali-Bey verrichtte wonderen van tooverknnst. Zijn Moorsche knecht van de Mookerheide bij de Transvaalsche grens was te glad om hem dicht bij je portefueille te laten. De heer Schreiner toonde staaltjes van zijn herculische kracht en verder werden we nog vergast op eenige vroolijke voordrachten.

De beschermheer der B. V. V., de luitenant van Hoogenhuijze, was ook hier om te speechen op den voortdurenden bloei der B. V. V. De president van N.o.a.d toastte, en nog meer werd er gesproken, en dan was het tijd om

te scheiden. Jammer genoeg, want in zoo'n opgewekte stemming en feestvreugde zou men wel eeuwig willen toeven.

Den Zondag werd door enkelen met de gebleven Rotterdammers een rijtoer gemaakt en dan is het uit. Het feest der B. V. V. behoort tot het verleden en met de meeste voldoening kan zij op haar fuif terug zien. Zelden maakten we een zoo geanimeerd feest mede. * * *

Rotterdamsche krabbels.

Verleden week heb ik eenige regelen gewijd aan het bericht van de Midd. Crt. (overgenomen in alle groote dagbladen) betreffende de voetbalongeregeldheden aldaar. Uitdrukkelijk heb ik daarbij op den voorgrond gesteld, dat ik nog geen oordeel kon vestigen. Ik heb daarbij slechts aangenomen, dat

net Dericut mogelijk overdreven kon zijn en de schrijver zich schuldig kon gemaakt hebben aui een lasterlijke aantijging tegenover de voetbalspelers. Van een besehuldiging was geen sprake daar waar uit alles ten duidelijkste de veronderstelling voor den dao- komt

Maar ik wil het wel weten, ik dacht kwaad met opzet, om krachtig te doen uitkomen, wat voor een gevaar dergelijke berichten voor ons voetbal kunnen opleveren wanneer zij mochten blijken te zijn bezijden de waarheid. Daarom alleen die minder vleiende veronderstelling. Ik wilde doen gevoelen dat een sterk protest van uit heel Holland moet opgaan tegen •. de Middelb. Crt. zóó de bond ons aantoont, dat zij heeft overdreven, evengoed als ik in deze regelen zal doen uitkomen, dat de spelers gelaakt moeten worden eu maatregelen tegen hen dieneu getroffen, zoo zij zich werkelijk sterk misdragen nebben. Juist alleen die sterke veronderstelling kon den lezer aantoonen dat hij de kwestie niet te gering moet schatten, en den bond dat hij een degelijk, nauw-keurig onderzoek dient in te stellen, want ik verlang niets meer dan de waarbeid

Nu valt men mij aan, dat ik te vroeg een oordeel heb gevestigd en men protesteert tegen mijne houding, maar ik zeg dat men dan blijken geeft de strekking van mijn stuk niet te begrijpen. Het was geen oordeel, het was een veronderstelling. En diezelfde zwarte veronderstelling ben ik zedellijk. verplicht ook dit keer over de"Rapiditanen en Olympianen aan te nemen om ook op mijn beurt, hunne aan twijfel onderheven houding te schetsen.

Met zekerheid wordt in het vorige nummer pp eene andere plaats aangeduid dat voetbaltoeren gewoonlijk ontaarden in de misselijkste zwelgerijen en brooddronkenheid en met nog erger bekroond worden. Welnu laten wij die zekerheid (ik hoop dat ze in het algemeen gesproken is, want de schrijver zou zich schuldig maken, wanneer hij dezen toer op het oog had, aan voorbarige beoordeeling) hierbij als veronderstelling aannemen. Wij kunnen dan niet genoeg wijzen op het laakbare van deze houding. Verafschuwen moeten wij de belhamels, die onze sport zoo in discrediet brengen. Zij zijn het die dan maken, dat de strijd, om het spel bij het groote publiek meer ingang te doen vinden, nog hevio-er zal worden. Het zijn de ware sportbedervers, die hunne hartstochten opzienbarend blootstellen in de afschuwelijkste gedaanten. Zij dienen geducht aan de kaak gesteld te worden, opdat een ieder zal weten wie deze onwaardige broeders in ons gilde zijn! Wij moeten het waardeeren in een courant, wanneer zij van walgelijke tooneelen melding maakt opdat ouderen daar verandering in kunnen brengen. Een aardigheid gaat er mede door, maar geen brasserijen en gemeenheden. Zoo het bepaald zoo erg is toegegaan als de Middelb.

Crt. vermeldt, zal ik als voorzitter van Rapiditas geen oogenblik aarzelen de algemeene vergadering der vereeniging te interpelleeren, en de meest strenge maatregelen voor te stellen. Maar de groote vraag is eerst het rapport van het bondsbestuur. Wij behoeven geen verdere woorden hieraan te wijden, een ieder kan volkomen beseffen, dat wanneer voetbalspelers op dergelijke wijze aan hun feestvreugde lucht geven, zij niet alleen schaden hunne gezondheid maar en nog erger ook het populair geworden spel in heel Holland. Wat voor een indruk moet het te weeg brengen, wanneer een moeielijk te overreden vader ziet dat bij den sport zulke uitspattingen behooren. Hij zal nog sterker zijn zoon verbieden aan het spel deel te nemen dan voorheen, en dat alleen door een paar individuen die zich schandelijk vergeten en vergrijpen. Zulke wezens mogen niet geduld worden in een bond die den bloei van 't spel in den wijdsten zin des woords beoogt. Het is hier: wie kaatst moet den bal verwachten.

Ik sta er dus op dat het onderzoek zal zijn een krachtig, degelijk, nauw¬

keurig onderzoek. En daarna het oordeel en de straf. Dit slechts voorloopig als een wenk om na het uitgebrachte rapport een niet te gering te schatten opinie te vestigen

De week ging hier weder vrij stil voorbij. Rapiditas heeft ons voor 't laatst nog eens laten zien hoe hare voorhoede kan knoeien en wat de verdediging vaak te ver uit elkaar kan' staan. Hieraan is hoofdzakelijk haar jongste echec toe te schrijven. De voorhoede heeft meerdere kansen gehad om te scoren en de achterhoede is schuld dat na halftime de 4 goals ontstonden, v. d. Berg of Kremer stonden dan meestal geheel alleen voor het doel. Het was een vrij ongeanimeerde match, met tamelijk dun spel, weinig publiek en erg warm weder.

Op een ander deel van het schutters-, veld verrichtte Neptunus II hare heldenfeiten. Het record werd hier o-eslagem Victoria III was er de dupe van. Zij kreeg er eventjes van langs met 1—15. Het geschiedde voor de 2e klasse. De average van Neptunus 'is daardoor bijzonder fraai geworden en die moet het hem juist doen voor de eerste plaats.

De dag van Zondag brengt ons geen enkelen wedstrijd voor de'competitie.

Het is zoo goed als gedaan. Het stille seizoen nadert, Sparta gaat ook

niet naar Haarlem. Zij is met H. F. C. H. overeengekomen om één week later te spelen met het oog op haar feest. Dus het wordt 8 Mei. Ja, dat feest van Sparta, daar zitten wij allemaal op te wachten. Dat belooft wat.

Reeds vernamen wij dat verscheidene clubs van buiten de stad zich zullen doen vertegenwoordigen. Er zijn zoo iets van 600 kaarten uitgegeven

Het feest heeft plaats Woensdag 4 Mei in de Tivoli schouwburg. Bekende amatenrartiesten zijn geëngageerd. Wij zullen er heel wat voetbalspelers ontmoeten en aan speechen zal het zeker ook niet ontbreken.

De Rotterdamscho competitie laat Zondag voor de 2e kl. op het schuttersveld de match Victoria III—Volharding II uitvechten en dan nog wellicht den eersten kampioenswedstrijd, maar dit is nog niet zeker. En hierbij laten wij het van de week.

B. J. ZUYDERHOFF. *

Amsterdamsche Hoekschoppen.

Zooals dit steeds aan het einde van elk -seizoen het geval pleegt te zijn, werden ook Zondag j.1. in de Amsterdamsche de wedstrijden met buitengewoon weinig animo gespeeld. Slechts één club gaf wat ze geven kon om

zoodoende nog te trachten het kampio11 schap den blauw-gelen afhandig maken, indien de wedstrijden van N. I. werkelijk eens geannuleerd mo< ten worden. Waarom dit nog ste' onbekend is, kunnen we met gf mogelijkheid vermoeden. Toen U. 31 haar verzoek had ingediend om II uit de competitie terug te mogen tr'1 ken, was het nog ■ zeer twijfelacb' wie kampioen worden zou, wel bl Quick toen verreweg de beste k»'! doch nog niets was met eenige zek' heid te zeggen. Eu thans? Door l getreuzel, van wien dan ook, is 1' niet meer de vraag of U. N. Lf recht heeft zich terug te trekken, do of Volharding en Quick de eerste t*'

plaatsen zullen innemen, dan wel Swift en eerstgenoemde deze zullf bezetten.

Als van zeil zijn we thans op kwestie neergekomen, die de h« Snellen in het vorig nummer van 1 blad ter sprake brengt en wel deze: wel': verhouding dichter bij de ware is, die wel' wij verkrijgen, wanneer de wedstrijd' van U. N. I. bestaan blijven of di welke we na annuleering te iioteetf hebben. Zooals we reeds twee wek' geleden schreven houden wij het ! de eerste, en ook thans na het iug zonden stukje van Swift's centre-vo en na het aanschouwen van het sj der machinisten in de beide laats wedstrijden, zijn we niet van gedach veranderd. Wel is waar zijn we b volkomen met den heer Snellen eö waar deze beweerd, dat de verhoudii tusschen de diverse clubs in goal § middelde lang niet de juiste is wanne' het lijstje blijft zooals het thans doch de verhouding in punten nimmer één en die is zeer correC Trekken we echter de door U. N. gespeelde wedstrijden van den stal af, dan is dit hierom juist zoo onbillij omdat Swift, die tegen 17. N. I. b* eersten wedstrijd verloor, terwijl V<! harding en Quick dezeiï wonnen. d verlies niet in reking gebracht krijg Elke vereeniging heeft wel eens e« dag, dat zij niet in form is, bij Vo harding had dit in het begin van bi seizoen plaats, toen ze van Swift Quick verloor, bij^ Quick was dit sA het einde het geval toen ze na dé nederlaag tegen Volharding ook nöj met ^ E. D. O. gelijk speelde, eu | Swift? Wel, zij vertoonde het geliee'1 jaar door vrij wel denzelfden vord uitgezonderd in den wedstrijd tege U. N. I. toen ze dan ook met 5—' ging. Gaarne geven wij toe, dat h« verschil in sterkte tusschen Swift e: Quick zoo groot niet is, doch dat <] wit-getruiden de overhand hadden, blij ven we beweren. Het verspelen va' een Kampioenschap heeft niet ten dol uit te maken wie bij de sluiting v«! het seizoen de sterkste is, (in datge\':> zouden we Swift zeker boven (Juk stellen) doch wie gedurende het g: seizoen den besten vorm heeft vertoou'1 en dit is nog ongetwijfeld Quick. [n di eerste helft was het spel van Quic' veel beter dan dat van de Machiniste! men denke slecht» aan het verschil i! spel in de wedstrijden Swift-Volhardiifl en Volharding-Quick. Tegen het eind' na het vertrek van eenige harer sp>' Iers takelde Quick af en daarom meet1 Swift thans meer recht op een betêi plaats te hebben dan deze.

De zaak is ons te eentoonig oi lang bij stil te blijven staan: blijft dj stand zooals hij is, dan is Volha'rdiie één met één punt voorsprong op Qui^ en twee op Swift en kan de nog (' spelen wedstrijd E. D. O.—Swift hiei'i' geen verandering brengen; worden ll! bewuste matches geannuleerd, dan heö* Swift nog kans op de eerste plaat' wanneer ze n.l. E. D. O. met 4—J °f 7—1 slaat, iets waarin we, gel1'1