s

HET SPORTBLAD.

Cricket.

Nederlandsche Cricket Bond.

Secretariaat: Leiden, Vliet 15,

De Vergadering tot Let samenstellen van het wedstrijdprogramma zal worden gehouden, den lc' Mei a.s.. 's voorin. 11 ure, in Café Zomerzorg te Leiden. Nadere bijzonderheden in het volgend nummer.

J, W. DE GOEJE.

Secretaris.

De uitnoodigingen tot deelneming aan het huldeblijk, H.M. de Koningin door de Nederlandsche Sportwereld aan te bieden, bij gelegenheid van Harer Majestcits troonsbestijging zijn rondgezonden. Toegetreden vereenigingen, welke zulk een uitnoodiging onverhoopt niet mochten hebben ontvangen, worden verzocht hiervan onverwijld kennis te geven aan ondergeteekende.

J. W. DE GOEJE, Secretaris.

Alle Vereenigingen, die zijn toegetreden tot den N. C. B. of die het voornemen hebben bij den aanvang van dit seizoen toe te treden, worden langs dezen weg uitgenoodigd zich te doen vertegenwoordigen op eene vergadering, welke onder leiding van den N. C. B. zal worden gehouden den lsten Mei, 's v.m. 11 uur in café Zomerzorg te Leiden.

Op deze vergadering zal ingevolge art. 81 H. B. het wedstrijdprogramma worden vastgesteld en zal het Bestuur gelegenheid geven tot eene gedachtenwisscling over gekoesterde wenschen voor het aanstaande seizoen.

Evenals verleden jaar zullen er worden gespeeld : ééne competitie, waaraan kunnen deelnemen de lste kl. clubs, en ééne competitie, waaraan kunnen deelnemen de 2de kl. clnbs en de tweede elftallen der lste kl. clubs.

Vereenigingen, die aan een dier beide competities wenschen deel te nemen, doch niet in de gelegenheid zijn zich ter vergadering te doen vertegenwoordigen, worden verzocht hiervan kennis te geven aan den lsten Secretaris, die alsdan bereid is de wedstrijden voor haar te regelen.

Vereenigingen, die noch door middel van een vertegenwoordiger noch per brief iets van zich doen hooren, moeten worden verondersteld niet aan eenige competitie te willen deelnemen, ,

Het Dag. Bestuur heeft gemeend eene gedeeltelijke dispensatie van art, 81 te moeten geven, met het oog op het langgerekte voetbalseizoen.

R. G. LEEGSTRA,

Adj.-Secretaris.

Het adres van ondergeteekende na 1 Mei is Leiden, Rijn- en Schiekade, 100.

R. G. LEEGSTRA, Adj.-Secretaris.

Stoddarts Elftal is als een dief in den nacht, Engeland Zondag binnengetrokken. Ranjitsinhji stapte te Colombo aan wal en blijft tot September in ïndië.

De Gloucestershire cricketers zijn dit seizoen de eerste, op het oorlogspad. Tegen een twaalftal scoorde W. Cl. Grace 43 en Sewell 67 in ,brilliant style" zooals de berichten luiden.

Zwemmen.

Onder voorzitterschap van den heer P. J. Appel uit Amsterdam, werd Zondag in het gebouw Tivoli te Rotterdam de 10e jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van den Nederlandschen Zwembond.

Uit het jaarverslag, door den secretaris W. E. Bredius uitgebracht, bleek dat in 1897 als lid toetrad de vereeniging de Zwemclub te Groningen, zoodat de bond aan het einde van het hondsjaar telde 14 vereenigingen, waarouder twee dameszwemclubs, alle ' te zamen met 839 werkende leden en 275 donateurs.

De wedstrijd op de lange baan en in duiken werd te Amsterdam en die in rugzwemmen en op de korte baan te Arnhem gehouden. Voor zoover bij deze wedstrijden van records sprake was, werden de geldende records niet verbeterd. Met het verspreiden der Wenken

tot Redding van Drenkelingen werd geregeld voortgegaan. Het reglement voor het examen als zwemmeester was niet tijdig genoeg gereed om nog in het vorig seizoen dit examen af te nemen.

Volgens de rekening van den penningmeester den heer J. Caderius van Veen waren de ontvangsten f 192.401/3, de uitgaven f 138.84; alzoo een batig saldo van f53.561/,,.

Tot bestuursleden werden herkozen de heeren D. Pockema te Arnhem en Th. J. van Scheerder te Rotterdam.

Besloten werd tot de toegetreden vereenigingen en zweminrichtingen het verzoek- te richten door middel van vlaggen van uniform model aan te geven of de zweminrichtingen voor heeren of voor dames geopend is of wel gesloten zijn, een en ander ten gerieve van vreemdelingen.

De wedstrijden om het kampioenschap voor Nederland zullen nationaal zijn.

Een langdurige discussie werd gevoerd naar aanleiding van het voorstel van de zwemclub de Jonge Kampioen te Amsterdam in zake het erkennen

van record. Ten laatste werd met 27 tegen 1 stem de volgende motie aangenomen : „Onder record wordt verstaan de kortste tijd waarin een bepaalde zweminrithtiug wordt gewonnen. Als records kunnen worden erkend tijden bij het zwemmen gemaakt op wedstrijden, uitgeschreven door leden van den Nederlandschen Zwembond, waarbij een of meer bestuursleden deel uitmaken van de jury en waarbij de'tijdsopname geschied tot op Vs gedeelte van een seconde. Records kannen uitsluitend gemaakt worden bij buik- of zijdezwemmen, enfwel voor afstanden van 40 Meters o veelvouden daarvan."

Den secretaris werd verzocht uit de hem bekende reeds gemaakte tijden op het gebied van zwemmen een lijst sa¬

men te stellen en bekend te maken. ■Aan het bestuur werd opgedragen uit te zien naar middelen om een ruimere beschikking over geldmiddelen te verkrijgen, hetzij door verhooging van contributie, hetzij op andere wijze.

Besloten werd dat de aangesloten vereenigingen bij de inhuldiging van H. M. een gemeenschappelijk adres van hulde zullen aanbieden.

De kampioenwedstrijden zullen dit jaar als volgt plaats hebben :

Over de lange baan (600 meter) door de zwemvereeniging het IJ te Amster¬

dam in de zweminrichting van den heer Harthoorn aldaar en in het duiken in de zweminrichting te Utrecht, terwijl nog niet bepaald werden waaide kampioenschappen over de korte baan en op den rug zullen gehouden worden.

De volgende algemeene vergadering zal te 's-Gravenhage gehouden worden.

Vanwege de zwemclub te Groningen werd een rapport voorgelezen over den toestand van het water in de zweminrichting aan de Zuid-Willemsvaart. Deze laat nog veel te wenschen, doch reeds is met succes bij het gemeente¬

bestuur op verbetering aangedrongen.

Nadat nu nog een der aanwezigen de aandacht van het bondsbestuur gevestigd had op het feit dat de bestaande zweminrichting te Hilversum door het gemeentebestuur is aangekocht en bestemd om te worden afgebroken, sloot de voorzitter de vergadering met de verzekering dat het bondsbestuur pogingen zal aanwenden om die zweminrichting te behouden.

houden op 24, 25, 26, 27, 28 en 29 Augustus 1898. Tot dit besluit is het comité gekomen na overleg met de comité's der wedstrijden in Homburg en Engeland. De wedstrijden te Homburg nemen een aanvang op 16 Aug. '98 eu de voornaamste in Engeland regen September. Van bevoegde zijde vernamen wij dat de wedstrijden dit jaar niet plaats hebben te Baden-Baden, en wij er zeker van konden zijn de vooornaamste vreemde spelers, die te Homburg uitkomen, ook op onze wedstrijden te zien, die dan daarna de Engelsche wedstrijden kunnen bijwonen. Zeer waarschijnlijk zal er dit jaar een Internationaal Ohampionaat zijn, prijs: en cup ter waarde van pl. m. 400 gulden.

Het secretariaat van het buitenland is gevestigd Gravenstraat 2, te Den Haag, adres Stuterheim & Co. en bij den heer Robert Laming, Villa Devonia, Scheveningen, en voor Nederland bij den heer W. G. de Knokke van der Meniën, Voorburg.

Namens liet Comité, DE KNOKKE V. D. MEULEN, Secretaris.

CORRESPONDENTIE.

Peticho te 's-H. Hadden reeds een verslag in ons bezit. Dank voor de moeite. D. S. te H. Het adres is: H. A. Tromp, Westerkade 8 Rotterdam. J. B. te A. Volgens de spelregels van den N. V. B. blijft de bal in het spel en het punt had moeten gelden. De scheidsrechter beging een fout door een doelschop toe te staan.

F. L. te A. Afd. prullemand. Zie „Zijgrenzen.'1

INGEZONDEN.

L a w n-T ennnis,

Op de vergadering van het comité, regelende de Lawntennis wedstrijden te 's Gravenhage, is besloten de Internationale en Nationale wedstrijden te

's-Hage, 12 April 1898.

Den WelEdel Gestr. Heer mr. F, L. Kleijn.

WelEdel. Gestrenge Heer ! Het bleek goed gezien van het bestuur van H. B. S., u op hare algemeene vergadering uit te noodigen voor eene onderlinge bespreking van onze wederzijdsche grieven eh de daarmee in verband gebrachte verhouding onzer vereenigingen. Ik dank u voor het gevolg geven aan deze uitnoodiging, waaruit ik het ook bij mij bestaande verlangen meende te mogen opmaken, ons zoo pijnlijk geschil in het belang van H. V. V. en H. B. S. persoonlijk te beëindigen,

• Er zijn tusschen ons harde woorden gevallen. Voorzoover ze mijnerzijds moesten gezegd worden, betreur ik ze, nu onze verhouding een betere gewor¬

den is. Het resultaat onzer besprekingen op de alg. vergadering is geweest dat onze opvattingen omtrent het recht en de wijze van schrijven onder pseudoniems ten eenemale verschillen, en dat dit meeningsverschil tot het ontstaan van het conflict heeft bijgedragen.

Verder moest ik bekennen, zooals ik trouwens reeds deed, dat onvoorzichtigheid met onjuistheid als gevolg, mij¬

nerzijds de aanleidende oorzaak is geweest.

Het was mij eene groote voldoening uwe verdenking van kwade trouw en opzet te kunnen wegnemen.

Wat betreft de verhouding tusschen onze vereenigingen zult gij nu moeten erkennen dat deze niet beter en ook niet ongunstiger was dan ik ze afteekende, al is mij gebleken dat gij persoonlijk van de opgenoemde feiten onkundig waart. Veel van de onvoorzichtigheid en onbedachtzaamheid, die mij verweten zijn, heeft ook bij uw optreden niet ontbroken. Ik vertrouw dat gij niet aarzelen zult tot het , doen van deze bekentenis.

Het is zeker te bejammeren dat mis¬

verstanden en misvattingen ons zoo* scherp tegen over elkaar hebben ge-steld, hard tegen hard, maar wanneer ik echter de resultaten beschouw, de herstelde goede verstandhouding tusschen ons beiden, tusschen onze beide vereenigingen, dan bestaat er nu nog slechts reden tot verheugen en komt het mij voor, alsof ons twistgeschrijf, eene lang bedwongen uitbarsting van hinder en wrevel, onontbeerlijk is geweest om de gunstige verhoudingen te verkrijgen, die nu, naar ik hoop blijvend zijn tot stand gebracht.

Hoogachtend, Uw dw. J. E. STOKVIS.

Den Haag 22 April 1898.

Den WelEdelgeb-, heer Stokvis.

Alhier. WeiEdelgeboren Heer, Het was mij zeer aangenaam van het bestuur Uwer Vereeniging, de H. V. V. — H. B. S. eene uitnoodiging te ontvangen tot het bijwonen der algemeene vergadering op 17 April, jl.

Mijn vertrouwen dat de tusschen mij en die vereeniging gerezen, misverstanden aldaar uit den weg zouden worden geruimd, is niet beschaamd.

Ik heb op die vergadering verschillende grieven vernomen die de leden

van de vereeniging H. B. S. tegen de H. V. V. of enkele harer leden hadden, welke mij grootendeels onbekend waren en overigens op feiten gegrond waren, welke ik niet als zoodanig had aangemerkt. Deze onbekendheid en dit verschil van opvatting hebben mij er toe geleid te schrijven dat de verhouding" tusschen de beide gemelde clubs niets te wenschen overliet: nu het mij duidelijk is geworden dat werkelijk zekere

•• ■ 1_ TT TT TT

verwijten aan ae n. v. v. weiueu gemaakt, is het mij dubbel aangenaam geweest, dat het slot onzer samenspreking is geweest eene motie met algemeene acclamatie aangenomen "dat de verhouding van de H. V. V.—H. B. S." en de H. V. V. voortaan eene geheel vrienschappelijke zal zijn."

Mede is in die vergadering aan het licht gekomen, dat wij zeer in opvatting verschillen over datgene wat onder pseudonien geschreven mag worden en wat niet. Hierdoor is ons conflict ontstaan en hoezeer wij elkander niet hebben kunnen overtuigen wil ik gaarne erkennen, dat mijn aanval op U een gevolg is geweest van eene opvatting Uwer bedoelingen, welke eene andere bespreking bij mij heeft weggenomenHoogachtend, F. L. Kleijn.

Amst -.-Vol] 4inst C. „

üior" Athl. V. e,

P.C Wate V. e Athl.

Clubberichten.

Amst. F. & C. C. „E. D- O." — Zondag heeft ons tweede elftal verloren en gewonnen van

Volh. Ha respectievelijk met 2—o en 3—1.

Zondag a. s. 's morgens wedstiijd van 't tweede elftal tegen Swift II, 's middags wedstrijd van 't eerste elftal tegen Swift 1, beide matches wordeO

gespeeld op de terreinen aan ae 's ijravesanaestraai J. W. THIJSSEN, secr.

R. V. V. „NerJtunus." — Zondag 1 1. sloeffl

bet, 2e elftal Victoria III met niet minder da»

15 i goals, en eindigde hiermede op waardige

wij;te hare competitie voor den R. V. B. Het V.

elftal behaalrte het Kampioenscnap ie bi, aiu. jx u„. „„oo^o o'ftol wnrrl knmnioen van de 2e klasse

Hulde! Waarschijnlijk speelt het le elltal 8 eflhiei-,

15 Mei tearen Celentas 11, de kampioen van ato

B- Wanneer de promotie-wedstrijd van het -2' j,.^

kend.

J. DE VRIES, Mosseltran 5. le secr.

A. V. en C. V. „Achilles." — Als ledejfrov hebben bedankt de heeren W. Tresling en J. 1< s(.'la

de ÏNerée de Babbencn, le secretaris.

Aangenomen als leden de heeren H. L. BuniO^

en L. Fontein.

Overgeschreven van juniores tot senior-leden

heeren W. Somer, A. Essen, A. v. d. Wijck » t'dei

uf-

B. Upmeijer. Als donatrice toegetreden mej

Ons 2e elftal zal 8 Mei een match spelen tege]

't 2e elfttal van „Be-Qnick." Het secretariaat

nffei-trnnlnatst, naar nndere-eteekende. Jaarliiksc

algemeene vergadering op Zaterdag 7 Mei a. " op een nader te bepalen plaats en uur.

te p kiosl M.

verd oc A

Tiini

C( iti o

1 D( lste

2de

1 iNi

lste

V;

2df 93

12 ,]

t'In «om.

Fr H.

pp

teek

•'•re

A!

■-"me

Ve-ro,

«1 c

l> Ai

op