3e Jaargang. DONDERDAG 27 JUNI 1895. N°. 26. 'ZDrMmif/óp/irr "zmu- AliOISEIENTEN: Prijs per jaar f 2.50, franco per post, f 3.— bij Tooruithf taling. Het abonnement kan worden aangevangen den eersten van elke maand, echter verbindend voor een geheel jaar. Afzonderlijke Nummers f 0.10. Verschijnt DONDERDAGS. Uitgever: H. VAN GORTEL, Bergstraat, Wageningen. ADVERTENTIE S. Prijs 1—6 regels met bewijsnummer f O 70; meerdere regels a 10 Cis Groote letters naar plaatsniimte. Plaatsing 3 2 maal. Voor zeer voordeelige Abonnementen circulaire aan te vragen. OFFICIEEL ORGAAN van de Amst Voet» Ver. „K. A. P.", de C en F. C. „Kralingen" te Kralingen, de Rotterd. C. & F. C. „Rapiditas", Amst, Cricket Hond, de Amst C. & V. \. „Volharding", de Amst F. C „Qnick", Arnh. V. & A. C. Vitesse, Amstels C C. Amst F. & C. C. „ü. ST. I", Zutph.* F. en Athl. Club „Zutphania". Hilvers. V C. ,,'t Gooi". Amst. Voetbal-Rond, Haagsche Voetbal-Rond, 's Gr V & C C. „Excelsior". A. C & V V. s01ympia' , Kott. Voetbal-Rond, Enseh F. C „Prinses Wilhelmina", Amst C. eu V C. „Hollaud", ÏJHni. C. C. „Advendo", Rott Ciicket-Rond, R. A. C „Pro Patria" Vraagt, Dames en Heeren, prijscourant van de beroemde JIME KIJWIELEN, aan de Hinde-llijwielen-Fabriek VAN GINK & Co., 51 Yossiusstraat, Amsterdam. Officieele Mededeeiingen. Botterdamsehe Cricket Bond. Zondag jl. sleeg Excelsior Celerit-as met 6 wickets. Binnenkort Bestuursvergadering. De leden krijgen nog nader bericht. Be Secretaris, I. J. E. DE MONCHY. Etsschedesche „Prinses Wilhelmina" Football Club. De commissie belast met 't voorbereiden der plannen ter herdenking van 't 10-jarig bestaan, heeft besloten tot het houden van ATHLETISCHE WEDSTRIJDEN op Zondag, 25 Aug. e.k. Bij 't bondsbestuur is aangevraagd, het uitschrijven van: a. Kampioenschap van Nederland 804 j M. b. Club-kampioenschap „ 200 M. DE WIT, Seretaris. Botterdamsehe Cricket en Yoetbal-Club „HAPIDITAS." De Dordrechtsche C. C. werd door ons Zondag U. geslagen met 84 runs. Zondag 30 Juni, competitie-match met Celeritas. Nog deel ik medo, dat voor het werkend , lidmaatschap heeft bedankt de heer Reesema. Als Reikend is lid voorgesteld het oud-lid, de heer A. J- Gazan : mocht er voor Zondag a.s. geen aanvraag bij mij ingekomen zijn voor schriftelijke stemming zoo is genoemde heer weder als lid onzer vereeniging aangenomen. Be Secretaris, Diergaardelaan 7. J. L. F. DE MEIJERE. A. C. C Zondag 30 Juni, A. C. C. II versus Holland in ^et Oosterpark. Elftal: A. Beom, J. Boom, P. Boom, Kuntze, Joosten, Plate, Pijzei, Roodenburch, capt., Santhahagens, Staal, Versluijs. Aangenomen als Werk. Leden, de Heeren : Wejjergang, Versluijs en Bödeker. Amst. C. en V. V. „Holland". Zondag a.s. te 10 uur, Crickec-inatch tegen A. C. C. II in het Oosterpark. Het elftal zal bestaan uit de volgende heeren: R. ten Oever (c), Siever, Bianchi, v. Harencarspel, IJzerman, Kramer, Ferment, Juch, Mohrman, v. Ronselaer, Bowler. WaMw -\ Smit. Invallers: Titterton en Pnilips. H. TEN OEVER Jr., Captain Amsterd. Cricket-Bond. Aanst. Wedstrijden. 30 Juni, A. O O II - Holland. Volharding II — TJ. N. I. 7 Juli, U. N. I. - A. C. O II. 21 Juli, Holland - Volharding II. De stand der clubs in de Amst. Competitie is nu: Gesp. Gew. Verl. Pnt. Volh. 3 3 0 6. U. N. I. 3 2 1 4. A. C. O II 2 0 2 0. Holland 2 0 2 0. Door den WelEd. heer J. Hekkenberg, Pres. v. d. Amsterd. Cricket-Bond is een zilveren medaille uitgeloofd voor de club. welke in de Amst. Cricketcompetitie de beste average behaalt. H. TEN OEVER, Secretaris, A F. en C C U. Ti. 1 Binnen eenige dagen zal de Penningmeester over de contributie van het verloopen kwartaal disponeeren. Zondag 30 Juni, Amst. Comp.-match tegen Volharding II, in het Willemspark. Elftal: Van Aken, Bloudie, F. W.L Dreckmeier, Duikers Exhauzier, Garenstroom, Heijthekker. G. A. van Lier, H. van Lier en Mariens. Invallers: Oh. Noordh. Hegt, Glamber, F. W. Oltmans. E. A. KRUIJSSE, Secretaris. Athletiek. Zaterdag 22 en Zondag 23 Juni eindigde liet Zondag van de vorige week aangevangen nationale en internationale schermconcours, uitgeschreven door de schenuvereeniging „Eendracht maakt Macht*, te Rotterdam ter gelegenheid van haar 30 jarig bestaan. Aan dit concours hebben deelgenomen de volgende vereenigingen : Oranje, Rotterdam, Kenau Hasselaar, Progressus en het korps mariniers, allen van Rotterdam ; Excelsior, Vrije Wapenbroeders, Orauje-Nassau en Mars', allen van 's Gravenhage; Nederland. Door strijd overwonnen, Vrije wapenbroeders, allen van Delft; Minerva, van Amsterdam; Sint Michiel, van Oudenaarde; Schermmaatschappij Antwerpen, van Antwerpen; Sc. Uontre de Septieme, van Antwerpen. Voor dezen wedstrijd waren 24 gouden en zilveren medailles beschikbaar gesteld. De geheele uitslag van den wedstrijd is als volgt: Prevot degen: eerste pr. zilv. med., de heer F. van der Tuin, van de Vrije Wapenbroeders, Den Haag: 2e pr. zilv med J. H. Laweraa, van Excelsior, Den Haag; 3e pr. zilv med. D. Meulendijk, van Progressus, alhier. Prevot sabel: le pr. zilv. med. J. Zwanenburg, van Vrije Wapenbroeders, Delft; 2e pr. zilv. med. A. van Riel, van Door strijd overwonnen, Delft; 3e pr. zilv. med. H. Reis, van Excelsior, Den Haag. Meester degen: le pr. gouden medaille, H, K. v. d. Weijde, van Oranje, alhier; 2e pr. zilv. med. È. J. Altorf, van Vrije Wapenbroeders, Den Haag; 3e pr. zilv. med. P, Kruit, van Rotterdam, alhier. Meester sabel: le. pr gouden med. A. J. v. Uden, van Door strijd overwonnen, Delft; se pr znv. med. tl. Mercey, van Progressus, alhier; 3e pr. zilv. med. P. A Dievenbachj van het korps mariniers alhier. Meester lange stok: 1 pr. zilv. med. F. Kuipers, van Progressus. alhier; 2e pr. zilv. med. Joh. Smits, van Oranje, alhier; 3e. pr. zilv. med. M. den Hertog,' van Kenau Hasselaar alhier. Banier wedstrijd: le banierprijs vereeniging !'otterdam, 2e banierprijs vereeniging Progressus, beiden alhier. Daarna volgde de wedstrijd voor de buitenlandsche vereenigingen. le prijs: gouden med. Pro3per van Malleghem, van St. Michiel, Oudenaar (België); 2e pr. zilv. med. Canaille van Ruuckelen, van de schermmaatschappij Antwerpen te Antwerpen; 3e pr. zilv. med. Anton Michiels, van Sc. Contre de Septieme te Antwerpen; 4e pr. zilv. med. Jozef Verhoost, van St. Michiel, Oudenaarde (België); 5e pr. bronzen med. (aangeboden door den heer Van Stolk), Pierre de Wit, van de schermmaatschappij Antwerpen te Antwerpen. Verder werden nog uitgeloofd twee zilv. en een bronzen med. voor die vereenigingen, die uit plaatsen komen, welke het verst van Rotterdam verwijderd liggen, welke als volgt werden behaald:  le. pr., zilv. med., de vereeniging St Michiel, van Oudenaarde [België]; 2e pr., zilv. med., de schermmaatschappij Antwerpen te Antwerpen; 3e pr., groote bronzen med., de vereeniging Sc. Contre te Septieme, van Antwerpen. Voorts worden benoemd tot eere leden van de feestvierende vereeniging de heeren Jozef Verhoost, Camille van Runckelen en Antones Michiels, allen Belgen. De feestvierende vereeniging nam aan het schermconcours geen deel. 's Avonds werden door den president van Eendracht maakt Macht de prijzen met eene toepasselijke toespraak aan de overwinnaars uitgereikt. De Rott. Athletiek Vereeniging „Pro Patria" heeft de „Athleet". als haar officieel orgaan aangenomen. Zondag j.1. is er eene vergadering belegd door een 20-tal personen tot oprichting eener Rotterdamsche Athletiek-Vereeniging. De namen dier personen waren : A. F. Kerverzee Jr., L. A. J. W. v. Ham, J. Noorlander, P. H. Ganderheijden, J. H. Dekker, L. Selhorst, H C. Emeis, G. J. M. Buff, G. de Jong, L Spronk, A. Barten, M. Conijn, L. v. Mastrigt, J A. Fruin, W. de Ruijsscher, J. de Ruijsscher, J. J. Goppel, F. J. Olifiers, J. Harms en W. Buskop. Het Bestuur werd saamgesteld uit de volgende personen: J. FRUIN, tijdelijk Voorzitter. G. J. M. BUFF, "Penningmeester. W. BTJSKOP, Commissaris. H. C. EMEIS, Secretaris, Zwart-Janstraat 18. Op voordracht van den heer W. Buskop werd besloten de Vereeniging den naam te geven van Rotterdamsche Athletiek-Vereeniging „Pro Patria*. Cricket. Volharding v. Ajax. 't Is nu een jaar geleden, dat Volharding Ajax op haar eigen terrein versloeg met 5 wickets en niettegenstaande de Leidsche club kort daarop wraak nam door haar tegenstandster met innings te verslaan, was de reis der Leidenaars gepasseerden Zondag naar Amsterdam toch niet geheel zonder angstige gevoelens. De Amsterdammers hadden zich blijkbaar veel moeite gegeven, om een pitch in orde te krijgen, maar dat deze niet bijzonder voldeed, ligt geheel en al aan de qualiteit van den grond. Dat de mat tot vlak aan 't wicket reikte was zeker zeer wenschelijk geweest; zooals zij thans gespannen was, bemoeielijkte zij maar al te zeer het vooruitspelen. Het zou een dag van laag scoren zijn. Adam verloor natuurlijk den toss en moest batten, zoodat ongeveer half elf het gewone eerste tweetal J. de Groot en Beijerinck naar de wickets toog. De laatste was spoedig van een hoogen vuurpijl gevangen en als Adam de Groot's partner wordt, rijst de score eerst langzaam, maar spoedig wat vlugger. Adam wordt in 't longfield door J. Hisgen gemist van een lastigen vang, maar weet dan nog 12 bij zijn score te voegen; als hij uit is, weet alleen Jongeneel met de Groot te scoren en dan komt een collapse, zoodat het van 5 wickets voor 43, 6 voor 51, 10 voor 51 wordt. Bijna was J. de Groot nofc out gebleven, maai- misschien heeft zijn spel (hij verstoutte zi«h een een longon-hit te maken) hem het leven gekost. De innings van Volharding, die nu volgde was meer dan treurig; ik moet even stilstaan bij O. Hisgen, die 9 runs, waaronder twee prachtige hits naar square-leg, en Hekkenberg, die met taai verdedigen 7 runs scoorden. Weer toog Ajax aan bat, maar met minder scores dan in de eerste innings (als ik dat ten minste scores mag noemen). Beijerinck hield zijn wicket fraai op, maar werd beslist foutief uitgegeven, ook Wagener en Krüseman wisten te scoren eu C. Soesman en Adam Jr. hielden de bowlers nog eenigen tijd aan werk. Volharding moest 71 runs maken om te winnen en dit was nog zoo heel onmogelijk niet, daar er nog volop tijd was. Maar geen overwinning was hun toebeschikt, want zij wisten niet meer dan 21 runs bijeen te brengen, waarin Hekkenberg met 6 het leeuwenaandeel had. Over 't batten kan ik niet veel zeggen, want het terrein was meer in 't voordeel der bowlers dan der batslieden. J. de Groot met 25 spande natuurlijk verreweg de kroon, maar niettegenstaande zijn sterke verdediging, gevoelde hij zich toch in 't geheel niet op' zijn gemak. Bij Volharding noem ik O. Hisgen, die fraai naar leg sloeg, maar die als bowler meer in de boundary thuis behoort. Het fielden bij Ajax was uit- ■ stekend, maar ook dat van Volharding was niet slecht te noemen. Ik zou Volharding's keeper een raad willen geven, n.1 -deze: „Hij moet niet bij eiken bal (het zijn er wel weinigen) dien hij in zjjn hand houdt, appeleeren.* Verkeerde beslissingen der umpires zal ik stilzwijgend voorbij gaan. Ziehier de scores: AJAX. lste Innings. 2de Innings. J de Groot b E. J. Hisgen 25 b O. Hisgen 0 M. Beijerinck c Ten Oever b O Hisgen 0 c Bollee b O. Hisgen 7 J. Adam b O. Hisgen 15 b J. Hisgen 0 J. v.d. Made b O Hisgen O 'b J. Hisgen 5 Jonge>.eel b J. Hi«gen 7 c and b J. Hisgen * L. Soe-man run out 2 b O. Hisgen 0 Wagener b J. Hisgen 0 b J Hisgen 10 Krüseman b J. Hisgen 0 c Bollee b O Hisgen 7 P. v. d. Burg b J. Hisgen 0 c ? b O. Hisgen 1 C Soesman c Posthuma b J. Hisgen 0 not out 4 A. Adam not out / 0 b O. Hisgen 2 Extra's 2 J* Totaal 51 44 VOLHARDING. lste Innings. 2de Innings. Tervooren c v. d. Burg b Beijerinck 1 1. b. w. b Beijerinck 0 J Hisgen b de Groot 0 1. b. w. b Beijerinck 0 O. Hisgen c L. Soesman b Beijerinck 9 b Beijerinck J. ten Oever b Beijerinck 0 b de Groot 3 Hekkenberg c de Groot b Beijerinck 7 h. w. b de Groot 6 Gerke run out 0 b Beijerinck 2 Posthuma b de Groot 0 c L. Soesman b Beijerinck 3 Haalmeijer b de Groot 1 b de Groot 0 Bollee c v. d. Burg b de G-root 0 b de Groot 0 Van Tinteren not out 1 b Beijerinck 2 Kramers run out 0 not out 0 Extra's 6 * Totaal 25 21 Ajax' bowling. lste innings. overs maidens runs wickets wides J. Hisgen 16*/8 4 20 6 0 O. Hisgen 16 3 29 3 0 2de innings. J. Hisgen 15 7 15 4 0 O. Hisgen 14i/5 2 25 6 0 Volharding's bowling. lste innings. J. de Groot 12 7 8 4 0 M. Beijerinck lU/s 6 11 4 0 2de innings. J. de Groot 13 9 4 4 0 M. Beijerinck 12*/s 7 13 6 2 ROTTERDAMSCHE COMPETITIE. Celeritas t. Excelsior. Deze wedstrijd was van groot belang voor het ranglijsje, want indien Excelsior sloeg, zouden de 3 clubs gelijk staan en de 2e ronde moeten beslissen, Celeritas' le innings is in 19 overs atgeloopen; slechts A. Timmermans kan het goede bowlen eenigen tijd weerstaan en maakt 8 van de 30. Van Holten nam 5 wickets voor 9, terwijl Goedhart in 2 overs 2 runs op zich liet maken en 3 batsmen deed verdwijnen. Excelsior brengt het er niet veel beter af, is in 16 overs reeds van het tooneel en maakt 34, waartoe Goedhart een goede 12 bijbracht. Excelsior had dus een voorsprong van 4 runs op de eerste innings, doch met den uitslag van de match tegen Rapiditas voor oogen, toen zij 6 runs voor was, doch in 't eind met 46 werd geklopt, was het met bange vrees, dat zij hun plaatsen in 't veld weder innamen, in afwachting van de groote dingen, die komen winnen en dit was nog zoo heel onmogelijk niet, daar er nog volop tijd was. Maar geen overwinning was hun toebeschikt, want zij zouden, doch niet gekomen zijn. Dank zij het uitstekend bowlen van Goedhart en van Holten en het fielden, dat geheel zonder ernstige fouten was, liep ook deze innings nog al vlug van stapel. De eerste 2 wickets kosten moeite, G. Stok en A. Timmermans geven zeer goed spel te zien, Poot voegt er ook nog 6 aan toe en als 2 wickets neer zijn, staat de score op 28. Dan wordt het echter van 2 voor 28, 5 voor 33 en het 6e, 7e. 8e en 9e wicket vallen zonder dat één run wordt gescoord. Het laatste wicket kost 1 run en de innings, die zoo goed begon, sluit voor 34. Goedhart nam in deze innings 5 voor 7, terwijl v. Holten's laatste 4 overs elk een wicket kosten. Vermeldenswaardig zijn in deze innings nog 2 prachtige vangen van Schalkwijk en van Holten. Excelsior moet dus nog 81 runs maken om te winnen en haar kansen staan dus uitstekend, hoewel het begin verre van schitterend is. Schalkwijk wordt bij den eersten bal gebowd, de Monchy runt zich zeer onhandig uit, Wachter wordt, o i. ten onrechte, uitgegeven en ook W. Overeijnder maakt het niet lang. Daardoor zijn 4 wickets neer voor 14 en in dien, tusschentijd zocht van Rede tevergeefs naar een partner, om hem te ondersteunen. Hij vindt dezen eindelijk in van Holten en samen gaan zij nu flink aan 't scoren, in 8 overs maken zij de benoodigde 18 runs en zijn dan beide nog aan, respectievelijk met 16 en 8, zoodat Excelsior met 5 wickets wint. De bowlers van Celeritas hadden weinig succes, Poot was de beste met 7 voor 34. Bij Excelsior daarentegen had van Holten 9 voor 26, Goedhart 8 voor 9. Beiden bowlden uitstekend. Degenen die voor Excelsior de runs maakten waren Goedhart, v. Rede en van Holten. Noch Overeijnder, noch de Monchy, die de vorige week topscores waren, maakten iets van beteekenis. Schalkwijk en Wachter batten netjes, doch maken haast niets. Reesema begon hard met een 3 en een 2, doch werd vervolgens zeer gelukkig door Poot gevangen. Bij Celeritas maakten A. Timmermans en G. Stok de rnns, de anderen bijna niets, behalve Poot, die in de 2e innings nog 6 scoorde. Aan beide zijden werd goed gefield, bij Celeritas onderscheidden zich hierin Bouwman en Lamers, bij Excesior v. Holten, Goedhart, v. Reesema en Overeijnder. De 2e ronde der competitie zal dus beslissend zijn, daar de 3 clubs, Rapiditas, Celeritas en Excelsior ieder 1 match gewonnen en 1 verloren hebben. Hieronder de score: CELERITAS. le innings. 2e innings. v. Loon c. Reesema b. van Rede 2 b. Goedhart 0 Poot 1. b. w. b. v. Holten. 0 c. v. Holten b. v. Rede . 6 Stok b. van Holten . . 2 b. v. Holten 12 N. Visser b. van Holten. 1 c. v. Holten b. Goedhart 1 Timmermans b. Goedhart. 8 b. v. Holten 10 P. Visser run out ... 8 b. v. Holten 2 Lamers b. van Holten . 0 c. and b. v. Holten . . 0 Bouwman b. Goedhart . 8 c. Schalkwijk b.Goedhart 1 Borst c. Reesema b. van Holten 0 c. de Monchy b. Goedhart 0 Cleton b. Goedhart . . 2 cv. Rede b. Goedhart . 0 Prins not out 1 not out. . . 0 extra's . . 7 extra's. . . 2 30 Si BOWLING ANALYSIS. Wide & Overs. Maiden. Runs. Wickets. Nobals. le innings. v. Rede ... 8 3 12 1 0 v. Holten... 9 2 9 5 0 Goedhart ... 2 0 2 8 0 2e innings. v. Rede ... 1 0 4 1 0 v. Holten... 10 0 17 4 0 Goedhart . . . 8f 2 7 5 1 Reesema ... 1 O 3 0 0 EXCELSIOR, le innings. 2e inning». Schalkwijk b. Lamers . 1 b. Poot 0 v. Holten b. Lamers . . O not out 9 de Monchy b. Poot . . 1 run out 1 v. Rede b. Poot. . . , 4 not out 16 Overijnder c. Bouwman b. poot 4 8t. Lamers 4 Goedhart run out . . . 12 did not bat — Wachter b. Poot ... 2 c. Timmermans b. Poot — Reesema c. Poot b. Stok. 5 did not bat — Menalda not out. ... 1 did not bat — Hanno c. Borst b. Poot. 0 did not bat — Kuypers run out ... 2 did not bat — extra's . . 2 extra's . . 1 3* 32* innings closed-  BOWLING-—ANALYSIS. Wide & Overs. Maidens. Huns. Wickets. Noballs. le innings. Poot . . . . 8J 1 16 5 0 Lamers. ... 7 0 16 ï 1 Stok 1 0 0 1 0 2e innings. Poot 7| 0 18 2 0 Lamers. ... 6 1 10 0 0 Stok 1 ü 8 0 0 R. D. M. * * * BATTING—AVERAGES. InDings. Runs. Malen H. S. Average, not out. 1. Overeijnder (Exc.) . 4 38 1 27* 12.66 2 jv. Rede (Exc) . . 4 36 1 16* 12 (Robbers (Rap) . . 4 48 0 22 12 4. O Bakker (Rap.) .4 45 0 24 11 25 5. Stok (Csler) . . . 4 43 0 26 10.75 4. Biidendijk (Rap.) .4 26 0 14 8 66 7. d« Mo cby (Exc) .4 33 0 26 • 8 25 j (Poot (Oeler.) ... 4 32 0 26 8 ' (Wemmerslaser Jr. (Rapid |. ■ 4 24 1 22* 8 ». Timmermans (Cel ). 4 80 0 10 7-75 10 (F. Visser (Cel). 4 27 0 21 6.75 1 Wemmerslager Jr. Rapid.). 4 27 0 13 6 75 BO WLING—AVERAGE, Wie- Wide & Overs Maiden Runs kets Nobals Average. 1. Goedhart (Exc.) 36? 5 55 19 2 83 2-v Holten (Exc.) 19° 2 26 9 0 2.88 8. Robbers (Rapid.) 55 J 10 96 22 0 4 85 4. Poot (Ceier) . 38 j 1 79 15 1 5.26 5. Muller (Celer) 20 6 35 5 3 7 8- v. Rede (Exc). 32 11 46 5 1 9 2 Cricket in Engeland. Het Surrey-elftal had verleden week te Leicester ruimschoots gelegenheid om van de weerwraak te genieten over de hen door ■Leicester in het begin van het seizoen toegebrachte nederlaag Surrey's batten was al even ongelijk als op de Oval en het begon zoo treurig, dat een nederlaag in het vooruitzicht scheen. Street kwam als een reddende engel en het ergste was geleden. Met vijf der beste bats uit voor 55, bestoad er voor Surrey eenige reden om te vermoeden dat het wel eens mis kon gaan, waaraan ze in de laatste jaren tegen Leicestershire gewoon zijn geraakt. Gelukkig voor hen, kwam Henderson, die in de plaats van Key speelde, los, en was het Abel's uitmuntend batten, dat liet Leicestershire bowlen knakte, en de latere Surrey-men in staat stelde een respectabele 8core te maken. Deze maakten niet minder dan ^30 der 385, het totaal der innings en van hen waren Street, Wood, (die slag op slag runs maakt) en Smith aansprakelijk voor 262. -Alles werd echter in de schaduw gesteld door Street's 161 not out, een buitengewoon fraai gespeelde innings, van te grooter verdienste, Naarmate meer gelet wordt op de moeilijke 0tnstandigheden, waaronder zij gemaakt werden. Behalve aan dit batten, was Surrey's overwinning voor een groot deel te danken aan ïWhardson's piramidaal bowlen. Lockwood *as plotseling ongesteld geworden en alles kwani dus op zijn schouders neêr, die zich uitstekend hielden. Hij, die in het begin der ^eek tegen Yorkshire 13 wickets genomen had voor 134, nam nu 12 voor 165, zoodat in een week 25 wickets nam, voor een Semiddelde van nog geen 12. Hayward's bowlen was een merkwaardigheid. In iedere lönings bowlde bij 15 ballen en nam in de eerste innings een en in de tweede twee tickets, zonder dat er een run op hem gehaakt werd Hoewel zij beter dan tegen Middlewex sPeelden, was het tweede deel der Tonbridge v°°r Kent niet veel beter dan het eerste, Wat tenminste den uitslag betreft. In plaats ^an een innings-nederlaag, was de meerderheid, waarmede het geklopt werd 70 runs. **°ewel Lancashire de toss won, hielp hen dit rjet, want Kent leidde op de eerste innings e* 26. Het was eerst in de tweede innings j!at een koppige stand tusschen Ward en Sugg „ schaal ten gunste van Lancashire deed Verslaan. fr-?ugg is, wanneer hij eenmaal weet, wat hij ( een gevaarlijk bat en een der snelste ] '°rers, die op cricketvelden rondloopen. Ward ] i^Qd hem flink ter zijde en het resultaat van | J10 spel was 151 runs, bijeengebracht in een j en 40 minuten. Hoeveel Lancashire aan , ^e beide bats te danken heeft, kan blijken , t' het feit dat zij samen 204 runs maakten , a,a de 298, die van de bats kwamen. [ ' Kent, voor de tweede maal ingaande, had 294 noodig om te winnen, een moeilijke taak, al was het wicket goed, tegen bowlers als Mold en Briggs. Met dit voor oogen, hielden zij zich goed door 218 te maken, vooral daar Mold het in zijn armen had. Negen der Kent lui liepen in de dubbele cijfers en de runs waren vrij gelijkelijk verdeeld, met een hoogste score van 52. Easby, een colt, was hiervan de gelukkige eigenaar. Briggs, die in de eerste innings bijzonder succes had^ was in de tweede vrij tam en alles kwam op Mold aan, die 7 van de 10 wickets nam voor iets beneden de 13, gemiddeld. Hoewel Yorkshire te Leeds het veld in moest tegen Derbyshire, zonder Jackson, was Derbyshire nog slechter af door het wegblijven van Ilulme, lüvershed en Malthouse. Gedurende den loop van het spel was Yorkshire vrijwel in het nadeel, vooral in de latere pe riode. Hall was de eenige batsman der Derbyers, die niet boven de 10 kwam en zelfs Goodall, de bekende voetbalspeler, die voor het eerst voor Derbyshire speelde, maakte 32. Chatterton's 67 was de hoogste individueele innings voor deze county. Uit de 449, de som der beide innings van Derbyshire, kan afgeleid worden, dat het zich met de bat uitstekend kweet. Ook met het bowlen viel niet te spotten en er is afwisseling genoeg in, niettegenstaande het alles aan den harden kant is. Het leeuwendeel werd gedaan door Davidson en Walker en van deze, had de laatste, de amateur, de beste cijfers met 8 voor 124. In de jongste wedstrijden is het batten van Yorkshire menigmaal, treurig geweest en het spel te Leeds toonde weder duidelijk aan, tot welk een laagte een goed elftal zakken kan, als het door het ongeluk achtervolgd wordt. Het slechte spel, vooral in de tweede innings, moet een bittere teleurstelling geweest zijn voor de talrijke supporters, te Leeds samengekomen. De twee amateurs, Lord Hawke en Milligon maakten 53 of bijna de helft der runs en het batten van eerstgenoemde was verreweg het beste aan de zijde van Yorkshire. Van de bowlers had Hirst het meeste succes, doch dit beteekende niet veel. In het geheel genomen was het spel van Yorkshire verre beneden het peil, waarop het. zich gewoonlijk vertoont. Het jubileum van een club als de I. Zingari is een incident dat met een vette letter inde cricketgeschiedenis afgedrukt moet worden. De I. Zingari-club werd 50 jaar geleden opgericht door enkele hoogen uit den lande, die net met net cricket zoo nauw niet namen, maar wel met de aan wedstrijden verbonden festiviteiten. De Prins van Wales is lid van deze club en heeft zelfs eenmaal een wedstrijd medegespeeld. In de laatste jaren heeft de club weinig van zich doen hooren, hoewel vele der beroemdste spelers lid van haar zijn. De officiëele viering van het jubileum nam den vorm aan van een wedstrijd tegen de Gentlemen van Engeland op Lord's. Op papier scheen het dat het bowlen de Gentlemen in den steek zou laten en de algemeene indruk was ten gunste van een verpletterende overwinning der L Zingari. De rungetting was boven het gemiddelde en de I. Zingari-bowlers bevonden dat de staart der gentlemen in staat was hen een paar lastige uurtjes te bezorgen. De latere batslui deden veel meer dan de eerste, want de score die aan het\ einde van den eersten dag 112 was voor 5 wickets, was voor den val van het laatste wicket gestegen tot 411, zoodat dus de 5 laatste wickets 299 opbrachten. W. G. Grace junior was de hoogste scorer, terwijl Hill (73) en Burnup (66 not out) fraaie innings speelden Met een meerderheid van 122 ging I. Zingari vuur ue tweeae maai in en ae Kans dat zrj door een overweldigende score, de gentlemen heel wat moeite zouden geven, werd niet bewaarheid. Captain Wynyard, was de eenige die iets deed met 51, doch hiermede was het uit. De laatste vijf wickets werden genomen voor 52 en hiervan vielen vier door Fry's bowlen, die in het geheel nam 10 voor 177. Het be3te werd voor het laatst bewaard en de toeschouwers die 's Zaterdag den afloop bijwoonden, kregen waar voor hun geld. De beide batsmen, die in de tweede innings den Gentlemen ingingen om de 172 te maken, noodig voor de overwinning, deden dit niet alleen, doch volbrachten dit heldenstuk in één uur en drie kwartier, wat een gemiddelde geeft van meer dan anderhalve run per minuut. W. G. Grace maakte natuurlijk weder een I 100, ditmaal not out. Sellars, de andere batsman, , had 70 runs. s In het geheel werden 116 runs gemaakt i voor 30 wickets, zoodat ieder wicket gemiddeld 39 opbracht. Het Sus.sex-elftal haalde zijn hart op, tegen i Cambridge door een innings'van 592, waarvan ! Murdoch 226 en verder drie scores 'tusschen 1 90 en 100. Murdoch was ongeveer zes uur i aan het wicket, zonder een enkele kans te s geven. De Cantabs knoeiden allerjammerlijkst op i de lobs van Humphreys. Er wordt op het oogenblik alles voorbereid om Dr. Grace. wegens zijn schitterende loopbaan als cricketer, een' nationaal huldeblijk aan te bieden. De „Timers" wijdt er een hoofdartikel aan van meer dan een kolom en spreekt de hoop uit, dat men genoeg zal bijeenbrengen, opdat het Grace eenmaal niet berouwen moge zijn beste jjren, in plaats van aan zijn practijk als plattelandsheelmeester, besteed te hebben om de grootste cricketer te worden. De bijdrage is bepaald op een shilling. Er zijn reeds 30000 bij elkaar gebracht De opgewondenheid voor Grace neemt in moederland en koloniën steeds toe en aan de inschrijving voor de nationale hulde aan den grooten man, door de Uaily Telegraph, geopend neemt alles deel; van den Hertog Van Fife af tot den bedelaar toe, die.de opbrengst van zijn laagten bedeldag" inzendt. Staatslieden, kunstenaars, kardinalen en balletjuffevs, markiezen en koifiehuisknechts, admiraals en kostschoolmeisjes, ieder draagt bij; en het minimum is één shilling. Dat het daarbij aan gloeiende brieven en verzen niet ontbreekt spreekt vanzelf Eén der inzenders zal zelfs niet tevreden zijn voordat er een standbeeld voor den „modelBrit" is opgericht. Heeft Wellington niet gezegd, dat de slag van Waterloo van te voren gewonnen was op de cricketvelden van Oxford en Cambridge ? De tweede klasse competitie. In de tweede klasse competitie zit meer gang dan in hare eerste klasse zuster, zoodat op het oogenblik reeds een 5-tal wedstrijden zijn gespeeld, meb het volgende resultaat: Ajax v. llermes Ajax wint met 89 runs. Ajax v. Concordia. Concordiawintmet7 wickets. Hermes v. Volharding. Hermes wint met 81 runs. Ajax. v. Concordia. Ajax wint met 9 runs. Ajax. v.Hermes. Ajax wintmet inning en 41 runs, Ajax. v. Volhrrding. Ajax wint met 41 runs. hetgeen de positie der clubs als volgt voor oogen stelt: Gespeeld Gewonnen Verloren Punten Ajax 5 4 18 Concordia 2 112 Hermes 3 12 2 Volharding 2 0 2 0 In de batting averages, die wij hieronder laten volgen, neemt D. Welffer van Concordia de eerste plaats in, terwijl J. de Groot, de prijswinner van verleden jaar, op hem volgt. In deze lijst vindt men de namen van Volharding's spelers nog niet, daar zij pas aan één wedstrijd hebben deelgenomen. In de bowling averages vindt men P. Hisgen, die reeds dadelijk 10 wickets nam in zijn eerste match, boven aan de lijst. Batting- Averages. Keeren Meeat in Naam. Inniogs. Not out Totaal, één inn. Aver. D. Welffer, Conc. 4 1 126 47 42 J. de Groot, Ajax. 9 1 160 41 20 A. Fr. v. d. Putte, 4 1 55 23 18.33 Conc. J. Adam, Ajax. 9 0 123 53 13.6 Timmermans, Herm. 6 1 44 22* 8.8 D. Beijerink, Ajax, 6 2 33 13* 8 25 Zellekens, Conc,, 4 0 30 18 7.5 Jongeneel, Ajax. 9 1 52 18. 6.50 Vaandrager, Herm. 4 0 26 14 6 5 H.v.Buijsen,Herm. 6 1 32 14 6^4. L. Soesman, Ajax, 9 0 43 14 6.14 Kruseman, Ajax, 7 1 36 9* 6 deStoppejaaT,Ajax. 6 0 33 15 55 J. Fr. v. d. Putte 4 0 20 13 5' Conc. M. Beijerinck, Ajax, 7 0 33 13 4.7 de Lange, Herm. 7 0 24 21 4 J.v.d. Made, Ajax, 7 0 24 10 3.42 In deze averages zijn opgenomen de namen der spelers, die 4 innings minstens gespeeld en wier average boven de 3 gaat.  Bowling Averages. Naam. Overs. Maidens. Eu^s. Wickets. Aver. P. Hisgen, Volh 27-2/5 6 40 10 4 M.Beijerink.Aiax83i 5 36 139 31 4.47 Timmermans,' 581/5 13 108 23 4.69 Herm. J. Fr. v. d. Putte, 57 22 67 12 5.58 Conc. J. de Groot, Ajax, 90t/s 34 138 23 6 A. Fr. v.d. Putte 65'/5 14 113 17 6.64 Conc. Te Winkel, Yolh. 24 3 40 6 6.64 v.Buijsen.Herm. 36 4 97 8 12.12 D. Welffer, Conc. 26 V6 3 89 7 12.42 In bovenstaande lijst zijn de namen opgenomen van alle bowlers, die minstens 5 wickets hebben genomen. (AT. S.) Roeien. De Boei wedstrijden van het „Spaarne." Zondag vierde „Het Spaarne" haar tienjarig bestaan met deze roei wedstrijden, op dezelfde baan. waar kortgeleden de Universiteiten elkaar bestreden. Het publiek was er veel minder talrijk dan bij de Varsity en ook het levendige tooneel op het Spaarne, waaraan we bij de studenteuwedstrijden gewoon zijn, ontbrak ten eenenmale. De feestvierende vereeniging heeft alle eer van haar werk, want aan de regeling ontbrak niets en verdient onzen dank voor de welwillendheid, waarmede de pers op de juryboot ontvangen werd. De jury bestond uit de heeren: J. T. Bangert (K. N. E. en Z. V.). L. H. Weetjen (De Hoop), B Borneman (Triton), C. Frikkers (Nereus), J. G. Schippers (Spaarne), A. J. van Wijk (Amstel), L. Boisere' (D. T. u. R. ü.), terwijl als commissarissen fungeerden do ver eenigingsleden B. J. Couvée, M. Lugt, Jhr. J. L van Sitters, C. Claassen, J. Ch. Sobels, A. M. Nachenius, F. Hijmans en J. B. Beuker. Het eerste nummer was: Tweeriems inrigged juniores, baan 3200 M. met draaiboei. Mededingers: Laga en Triton met de bekende ploegen. Ook nu weer bleek Triton de sterkste jonge twee van dit jaar op het water te hebben gebracht. Zij was eerste in 15 min. 173/5 sec, Laga tweede in 15 min. 52 sec. De oude acht was hierna aan de beurt. De Nereus- en Hoop-ploeg zouden hier dus, geheel onder dezelfde conditiën verkeerende, den strijd opnieuw beginnen en het was voornamelijk aan dit nummer dat deze races hunne belangrijkheid ontleenden. Er zou gestart worden aan pikketten, — de tot nu toe gevolgde wijze, nl. het vasthouden is oneindig veel beter, — dochdit leverde moeilijkheden op daar de pikketten, niet stevig genoeg in den bodem bevestigd waren en roereus de hare omtrok. Men startte nu op het gezicht, wat vrij wel gelukte. De Hoop ging slecht af en was daardoor onmiddellijk een lengte achter, met 33 slagen roeiende. Nereus sloeg vlugger, 35, en wist den voorsprong te behouden, die op het oogenblik dat de Hoop het voor de tribune opgaf, tot U/2 lengte aangegroeid was. De tijd van Nereus was 6 m. 522/s sec. Nu de Nereusroeiers frisch aan de start kwamen en niet, zooals in Amsterdam, tal van fel gestreden nummers achter den rug hadden, bleek hun meerderheid op afdoende wijze. Wij hadden gedacht de Hoopploeg den strijd te zien uitvechten „to the bitter end," maar het leek er niets op. De voorsprong, dien Nereus zich onmiddellijk verzekerde, scheen doodend te werken op de Hoop en gedaan was het met de energie en de samenwerking. Een troostende gedachte zal het voor de Hoop zeker zijn, dat de prijs op de Koninklijke, dien zij dachten dat aan het verkeerde adres ging, aan den rechtmatigen eigenaar, de sterkste ploeg is ten deel gevallen. Single sculling outrigged, baan 1600 M. Deelnemers Triton met W. M. J. van Lutter veld, De Hoop met J. J. Blussé, Nereus met A. Bogers Triton bleef dadelijk achter en gaf het spoedig op. Tusschen Blussé en Bogers ontspon zich een felle strijd, waarbij de eerste steeds een voorsprong bleef behouden. Bogers hield slecht richting en was daardoor op een gegeven moment 2^2 lengte achter. Wel liep hij in 't laatst nog krachtig in, maar toch won Blussé in 6 min. 41*/6 sec, terwijl Bogers1 tijd 6 mm. 44 sec. was. Viernems inregged juniores. Deelnemers: Spaarne, Laga en De Hoop, met de bekende ploegen. De Hoop roeit wild en vangt reeds voor de tribune een snoek. Laga bereikt het eerst de boei en verlaat die zelfs vier slagen eerder dan het Spaarne, maar deze laatste ploeg is laai, roeit kalm én gestadig door, heeft op 't laatst ook genoeg kracht om nog een fikschen spurt te maken en wint met minimaal verschil in 13 min. 52 sec, terwijl Laga sec. langer had. Deze uitslag, niet dan na een feilen strijd verkregen, moet de feestvierende vereeniging een zeldzame voldoening geven. Haar jonge ploeg heeft reeds op den Amstel getoond, dat er pit in haar zat en we hopen, dat, nu „het Spaarne" een ploeg bezit, die haar naam op flinke wijze weet op te houden, dit voorbeeld aanstekelijk moge werken en de Haarlemsche jongelui wat minder gaan wieleren en wat meer naar de riemen zullen grijpen. Ook op dit gebied zijn voor hen lauweren te behalen De volksroeiwedstrijd was een vermakelijk intermezzo. De prijs van dit geparamokkel werd gewonnen door Koning, Haak en van Cleef, (st.) in 12 min. 71/5 tec. De jonge acht werd hierna geroeid, baan 2000 M. Deelnemers De Hoop met de bekende ploeg en Nereus, die slechts partij gaf, aldus de beleefdheid van nr. V terugbewijzend. Op twee der roeiers na was de bemanning van Nereus1 ploeg reeds buiten training, terwijl in de ploeg sinds den vorigen wedstrijd nog verandering gemaakt was Tijd 7 min. 50 1/5 sec. Nereus brak op 't laatst nog een riem, (voor de tribune) Dit nummer was zelfs niet uit de verte te volgen door een oponthoud van langeren duur, dat der jury- en persboot overkwam. Na 400 M. ongeveer afgelegd te hebben, liep zij regelrecht op een zandbank en zat stevig vast. Op het herhaald noodgegil der stoomfluit kwam eindelijk een politieboot opdagen, die het na heel wat gesjouw lukte, die andere weer vlot te krijgen. VIII. Vierriems outrigged seniores. Deelnemers : Neptunus [J. Velder, G. Schilling. J. S. Palm, B. Plak (si.), G. L. Lasthuijzen (st.)], De Hoop, Het Spaarne en Nereus met de bekende Ploegen. Nereus bleek weer verreweg de sterkste en won in 11 min. 51 3/5 sec, terwijl de Hoop tweede was in 12 min. 11 1/5 sec. De beide anderen waren verre achter. Dit was het einde van den welgeslaagden wedstrijd, die van de zijde der inwoners van de stad, die zeker een der eerste uit het land is op sportgebied, heel wat meer belangstelling verdiend had. De ploegen van „de Hoop" zijn Woensdagmiddag naar Frankfurt vertrokken, om daar deel te nemen aan de Frankfurter Regutta, waarvoor talrijke inschrijvingen ontvangen zijn. De wedstrijden beginnen eerst om half vijf op Zaterdag, en een uur vroeger op Zondag. Den eersten dag is het eerste nummer voor de junior scullers, waaraan de Hoop deel neemt, benevens 6 andere mededingers. Voor de junior vier zijn dertien ploegen ingeschreven, waaronder de Amsterdammers. Verder komen zij uit in de Damenpreis (skiff), in de junior-acht en in de vier, terwijl op Zondag gestreden wordt in de vieren, waarvoor 17 ploegen ingeschreven zijn, in de Regatta-Vereinspreis vieren, in de dubbel scull en de achten seniores. De ploeg van Nereus, die aan de Henley Regatta deel zal nemen, is Woensdagmorgen naar Henley vertrokken. De inschrijvingen voor de Royal Henley Regatta beloven grooter in aantal te worden dan ooit te voren. Voor de Grand Challenge Cup komen waarschijnlijk 6 ploegen uit, en voor de Challenge Cup niet minder dan 12 ploegen, waaronder Nereus en de Fransche ploeg. De Diamond Sculls brengen aan den start de gebroeders Tompson uit Canada, Jacques Boudin uit Frankrijk, alsmede uit Engeland de Gebr. Nickalls, the Hon. R. R. Guinness, R. H. Beaumont van Barton on Trent, en misschien H. P. Blackstaffe en S. M. Lloyd uit Dublin. Men schrijft uit Rotterdam : Zoover is het dan nu gekomen, dat de roeien zeilvereeniging De Maas bij de roeiwedstrijden zelfs niet meer uitkomt! Er is een tijd geweest, dat de Rotterdamsche roeiers bij eiken wedstrijd de meest geduchte mededingers waren. Talrijk zijn de zegeteekenen, die in het ^ocieteitslokaai van „de Maas* bewaard worden als een herinnering aan dien goeden tijd, en onder de oudere leden der vereeniging zijn er, die eene verbazende collectie medalles bezitten [zoo o a. de heer Alexander van Buren, oud-ntuurman van „De Maas*]. Maar th ns laten de Rotterdamsclie jongelieden liet aan anderen over, den roem op te houden van de roeisport. Eene der voornaamste redenen daarvoor is, dat de tegenwoordige race-gieken zóó licht gebouwd zijn, dat zij op de rivier De Maas niet te gebruiken zijn, zoodat men zich daar nin«. oefenen kan. Men oefent zich dus nog wel in de zwaardere booten, voor onderlinge wedstrijden, maar in die booten kan men zich niet meten met andere vereenigingen. Nu zou men, als men dat wiïde, wel een geschikt terrein voor de oefeningen kunnen vinden in de Rotte, waar het water zooveel kalmer is en geen druk verkeer van stoombootea de roeiers zou hinderen. Maar het terrein van „De Maas" is gelegen te Katendrecht en van daar naar de Rotte is de afstand groot, en bij verplaatsing van de geheele inrichting zouden de leden, die alleen voor hun pleizier roeien en aan wedstrijden niet meedoen, de schoone en aantrekkelijke rivier missen, die meer dan ooit de trots van Rotterdam is. En zoo laat men bet aan de Duitsche roeivereeniging over, de eer van Rotterdam op het gebied van de watersport nog eeuigszins te handhaven. Deze Duitschers oefenen nog treuw in het race-roeien en durven ook nu en dan bij wedstrijden buiten Rotterdam uit te komen. Al is het succes in den latttsten tijd niet groot, zij geven den moed niet op. W i e 1 r ij d e n, De nieuwe wielerbaan te Amsterdam, op het Tentoonstellingsterrein is, na Woensdag officieel geopend te zijn. Zaterdag en Zondag ingewijd. De van hout gebouwde baan is i/j K.M. lang 3.75 m. breed en heeft bochten, die op sommige gedeelten 40 graden hellen, met het natuurlijk gevolg dat ook de rechte einden min of meer hellend liggen. De laatste wielerwedstrijden werden te Amsterdam nu vier jaar geleden gehouden en ieder die zich deze herinneren kan, zal niet verwonderd zijn, dat het publiek der hoofdstad in grooten getale de openingswedstrijden hijwoonde al had het heel wat voeten in den aard om de eenige opening te bereiken, die tot het terrein toegang gaf. De op Zaterdag verreden nummers waren: I. Openings-wedstrijd van meet over 1 Eng. mijl. Record Jacob Eden 2 min. 3*/g sec. (31 Juli 1894). Dit nummer zou in drie afdeelingen gereden worden, doch door het uitvallen van sommigen werd het in twee afdeelingen gedaan. Aan de eerste afdeelingen reden mee: Jaap Eden, J. P. Smit, Th. Wiemann en P. J. Adrian. Eden was eerste in 2 min. 274/5 sec, Smit tweede in 2 min. 29 sec. In de tweede afdeeling reden mee : Beisenherz, H. M Smit, Brugma en Langeveld. Langeveld was eerste in 2 min, 294/s, Beisenherz tweede in 2 min. 30 sec. De beslissingswedstrijd wordt later op den middag gereden. II. Wedstrijd met voorgift 2000 M. Record Eden in 2 min. 54^5 sec. Deelnemers: Jochems (van meet), Beisenherz (30 M.), Heijmans (80 M:), Postma (100 M.), Brugma (11Ö At.) Vergeefs trachtte Jochems de zeer zware voorgiften in te loopen. Wel liep hij drie zijner voormannen voorbij, maar bij het luiden der bel gaf hij het op. Ook Beisenherz gaf het op. Op het eind nog liep Brugma, die wat af was gezakt, met een mooien spurt Postma voorbij.  Uitslag: le Brugma, 3.54l/5; 2e Postma, 3.542/5; 3e Heijmans. III Nieuwelingen-wedstrijd van meet. Afstand 1000 M. in twee afdeelingen: le afdeeling: P. G. van Appel Jr., J. P. Smit. B P. ten Hagen, J. Pos Dzn. le afd. le Van Appel, 2e Smit, 3e Pos. 2e afd deelnemers P. Langeveld, H. M. Smit, J. Heijmans Uitslag le Langeveld, 2e Heijmans, Smit was vrij veel achter. ' Nu kwam Beslissing van I, waarin uitkwamen Eden, Wiemann, J. P. Smit, Beisenherz;. Eden ging en bleef voor, Beisenherz trachtte zich een goede plaats als tweede te veroveren, wat hem evenwel mislukte. Met het luiden der bel schoot Eden eensklaps uit, gevolgd door Wiemann. En met groote snelheid uitloopend kwam Eden als eerste aan in 2 min. 334/5. 2e Wieman, 3e Smit. IV. Point to point wedstrijd. 5000 M. Deelnemers: jochems, W. j. Rademaker, P. de Waardt, Beisenherz. Nu en dan werd onderweg eens plotseling gespurt, om de drie ronden, d. i. elke kilometer om het eerst over de finishstreëp te gaan. Dit gaf een bijzonder opwekkend aanzicht aan den wedstrijd. Bij den Isten kilometer was De Waardt eerste; bij den tweeden Rademaker; bij den derden Beisenherz na een heftigen spurt met Rademaker. Jochems gaf het toen op. Bij den 4den kilometer was Beisenherz weer eerste, ditmaal heftig door de beide anderen bestreden. Ook de vijfde maal was Beisenherz in strijd met De Waardt eerste, zoodat hij den prijs won in 10 min. 223/5 sec. V. Wedstrijd van meet. 2000 Meter. In de eerste afdeeling waren de deelnemers: Eden, Van Appel,'W issmann en Postma. In een matigen gang werden de eerste vijf ronden afgelegd. Bij het luiden der bel trachtte Postma voor to komen, doch Eden, dicht door Van Appel gevolgd liep hard uit. Eden was eerste in 4 min. 22/5 sec. Tweede afdeeling: Rademaker, Adrian en Beisenherz. Dit nummer gaf na een kalme 5 ronden een zeer mooien eindspurt te zien. Eerst scheen Beisenherz naar voren te komen, doch Rademaker en De Waardt haalden sterk op en kwamen respectievelijk als lste en 2de aan, Rademaker in 4 min. 4*/5. In den beslissingswedstrijd, die dadelijk na de pauze gereden werd, kwamen dus Eden, Van Appel, Rademaker en Adrian uit. Rademaker ging slecht af en was laatste, maar door even uit te loopen, gaf Eden hem plaats om tweede te worden De volgorde was nu Eden, Pademaker, Van Appel, Adrian. Bij het luiden der bel deed Appel een krachtige poging om voor te komen, maar Eden liet zich niet nemen en kwam met een rigoureuzen spurt als eerste aan in 3 min. sec. Rademaker scheen aan hem te kleven, en was met één velo verschil tweede in 3 min. 34 sec. Appel was derde. Wedstrijd van meet voor 2 persoons twee' wieiers, afstand 3 K.M. Prijzen: 2 verguld zilveren-, 2 zilveren- en 2 bronzen medailles. 2 tand^mparen namen aan dit nummer deel. De Waardt, Heymans wonnen in 4 min 35l/5. Wedstrijd van meet afstand 10 M M. Prijzen: Kunstvoorwerpen ter waarde van f 60, i 40 en f 25, benevens verguld zilveren leidingsmedaille en zilveren tijdmedaille. 8 deelnemers, le Jaap Eden, die prachtig reed in 16 min. Hl/5 sec. 2e Appel in 17-34 3e J. P. Smit Eden won de leidingsmedaille en den le prijs, niaar niet de tijdmedaille. Zondag was de uitslag: Wedstrijd van meet, afstand 3 K.M. JEereprijs ter waarde van f 150; deze wordt eigendom van dien rijder, die hem dit jaar tweemaal achtereen ot driemaal in 't geheel wint le, 2e en 3e prij«: Verguld zilveren 'herinneringsttiedailles, 4 deelnemers, le Jaap Eden in 4.483/5 ^e Rademaker 4 48*/5, 3e Adrian. Wedstrijd met voorgift, afstand 1/2 Eng. Mijl, Prijzen: Kunstvoorwerpen ter waarde van f40, f 25 en f 15. 7 deelnemers, die in 2 afdeelingen reden. Uitslag le Langeveld (30 M.) in 1 min. 72/5 sec, 2e Wieman in 1.8. Wedstrijd van meet voor rijders, die in een open wedstrijd nooit een le prijs hebben geronnen. Prijzen: verguld zilveren-, zilverenen bronzen medaille. 4 rijders, le J. Postma |V in 2,371/5- 2e Pos in 2.37*/5, 3e H. P. Smit. Wedstrijd van meet, afstand l/3 K.M. Prijzen: Kunstvoorwerpen ter waarde van f 40, f 25 en f 15. 6 deelnemers, le Jaap Eden in 352/5 sec-i 2e Piet De Waard ook in 342/5 sec, 3e ttademaker. Wedstrijd met voorgift, afstand 2 K.M. Prijzen : Kunstvoorwerpen ter waarde van f 40, f 25, en f 15. 7 deelnemers, le Langeveld (60 M.) in 2 min. öS1 5 sec, 2e Heijmans (80 M.) in 2 59, 3e Brugma (110 M.) Wedstrijd van meet, afstand 5 K.M., open voor die rijders, welke niet hebben ingeschreven voor de Nos. 4 en 8. Prijzen: Kunstvoorwerpen ter waarde van f 40, f 25 en f 15, benevens eene leidingsmedaille en tijdmedaille. 5 deelnemers, le Wieman 8 min. 364/5 sec (record Jaap Eden 16 Augustus 1893 7 min. 191/, gec). 2e Pos, 3e Postuma, Wedstrijd van meet, afstand 10 K.M. Prijzen: Kunstvoorwerpen ter waarde van t 60, f 40, f 15; record-medaille voor eiken K.M., gouden medaille voor het 10 K.M. record, benevens zilveren tijdmedaille. 9 deelnemers. De Waardt en Jochems hadden het ongeluk in een der laatste ronden met fiets en al uit de baan in hei middenterrein terecht te komen, zonder zich te bezweren. le Eden in 16 min. 154/5 sec, 2e Radeccaker 16-16. Jaap ontving de leidiugsmedaille. Slechts een twaalftal had ingeschreven voor den grooten wegwedstrijd Amsterdam—Arnhem en terug (190 KM.) waarvan er Zondagmorgen een achttal ten strijde trokken, n.1.: Charles Bougard van Brussel ; J. M. N. Vrouwes en C. Witteveen Jr. van Haarlem; G. L. Kluyver van Hilversum; M. Cordang van Maastricht; W. L. Van Leeuwen en J. D. P. Doornekamp van Amsterdam ; en J. J. v. d. Dries van Utrecht. Te 8 u. 25 min. (greenw. tijd) gingen de rijders ann den Dremerweg af. De eerste die het opgaf was van Leeuwen, daar zijn band te Diemen sprong. Te 9 uur vielen de overblijvende zeven Maarden binnen. Te Amersfoort passeerden de rijders als volgt: le Cordang te 9 uur 48 min. Gr. Tijd, 2e en 3e Vrouwes en Doornekamp te 9 uur 57 min. eu 4e Bougard te 9 uur 59 minuten. Witteveen en v. d. Dries hadden het te Laren opgegeven en Kluyver even vóór Amersfoort. Te Éde liep de band van Doornekamp leeg, zoodat hij genoodzaakt werd een andere machine te bes-tijgen. Een dergelijk ongevalletje overkwam hem in den loop van den wedstrijd nog viermaal. Te Arnhem was de stand als volgt: Greenwich. Aankomst. vertrek. Cordang 11 ir. 13 m. 52 s. 11 u. 26 m. 14s. Doornek. 11 „ 22 „ 24 , 11 „ 23 „ 52 „ Vrouwes 11 „ 25 , 35 , 11 , 31 , —. , Bougard 11 „ 32 — „ 11 „ 44 „ 40 „ De aankomst te Amsterdam was als volgt: Eerste Cordang, na 6 uur 38 min. 45 sec. rijdens. Daarna kwam Vrouwes, die voorbij Naardén Doornekamp gepasseerd had. Tijd 6 Uur 47 min. 30 sec. Doornekamp was derde in 6 uur 53 min. 17 sec, Bougard vierde in 7 u. 57 min. 10 sec. Cordang heeft nu tweemaal den wedstrijd gewonnen, waardoor hij eigenaar van den uitgeloofden zilveren beker is geworden. Zijne records van verleden jaar verbeterde hij. De heenreis werd door hem verbeterd met 21 min 8 sec,, de heen- en terugreis met 6 min. Cordang had nog wel 23 min oponthoud. Bij den Zondag te Venloo gehouden internationalen wielerwedstrijd werden de prijzen behaald als volgt: Nieuwelingen-wedstrijd van meet, 2000 M. le V. Meijers, Maastricht, 2e J. P. Smit, Utrecht, 8e' P. G. van Appel, Utrecht. Safety-wedstrijd van meet, 1609 M. le Ch. Bailleux, Maastricht, 2e W. de Haas, Peenen. 2e Otto Kux, Dortmund, 3e Meuffels, Maastricht. Club-wedstrijd Jaap Eden, 5000 M. le Meteoor, Maastricht, 2e Utrechtsche Wielrijders-Sociëteit. Safety-wedstrijd van meet. 5000 M. Eereprijs der stad Venloo. Een zilveren beker, te winnen onder de bekende voorwaarden, verleden jaar gewonnen door Ch. J. Engelberts. lo. J. P. Smits, Utrecht, 2e Otto Kux, Dortmund. 3e P. G. van Appél, Utrecht. Leidingsmedaille M. Dumoulin, Maastricht. Safety tandem, 4000 M. Verplichte tijd 7 min. le J. Liebrecht, Viersen en A. Lion, Crefeld, in 6 min. 34 */5 sec, 2e Otto Kux en Rüggeberg, Dortmund, in 6 min. 36x/5 sec. Internationale wielerwedstrijden te Maastricht. Het programma der internationale wielerwedstrijden, te houden op 7 Juli od het sportterrein te Maastricht, bevat de volgende nummers : lo. Safety-scratch voor amateurs, 5000 M. 2o. Clubwedstrijd „Jaap Eden", 5000 M. ; prijs een vaandel, aangeboden door den heer J. Arnoldts te Sittard. Deze wedstrijd wordt op iedere Nederlandsche baan verreden. Iedere club zendt 2 rijders-afgevaardigden, die punten ontvangen naar de volgorde, waarin ze aankomen. De club, die op het laatst de minste punten heeft, wordt eigenares van het vaandel. Te Arnhem weiden behaald: door de „Utrechtsche Wielersocieteit" 8 punten, door de „Meteoor" te Maastricht 9 punten, door de „ Amsterdamsche Athletenclub 9 punten en door „Het stalen Bos", te Rotterdam 10 punten. 3o. Kampioenschap van Limburg, voor amateurs, 5000 M. 4o. Handicap voor amateurs, 3000 M. 5o. Een uurswedstrijd voor professionals, met pacemakers. Dit is de eerste uurs- en de eerste professional wedstrijd, die in Nederland gehouden wordt. Dit nummer belooft zeer belangrijk te worden, daar reeds de beste Belgische en Duitsche professionals hunne medewerking toegezegd hebben. Verschillende tandems en tripiets zullen als pracemakers fungeeren. De 24-uurs wedstrijd door de Anerley-bicycleclub gehouden voor rijders zonder rijbewijs, is geëindigd met de overwinning van Fontaine' die het record (460 mijl 1296 door bhorland) verbeterde en bracht op 474 mijl 1568 yards.. Na 23 uur 14 m. 55 sec. 'had hij reeds Shorland's afstand achter den rug. Fontaine reed dus 764 KM. terwijl Huret in de Bold'or in 24 uur het bracht tot 830 KM. Het te Berlijn verreden Kampioenschap van Europa over 5000 M. is gewonnen door Lurion van Weenen in 9 m. 37 sec. Tweede werd Verheijen, dende Bermania. * * Protin zal waarschijnlijk 7 Juli te Bordeaux rrjden tegen het bekende tandempaar Lhoste, die verleden jaar Zinimerman versloegen. Onmiddellijk na zijn dubbele nederlaag, kwam Protin met Eanker overeen, een match te rijden over 2000 M.. tweemaal en de beslissing zoo noodig over denzelfden afstand * ^* ■ * Het amateur-Kampioenschap van Engeland over 5 mijl, is gewonnen door den mijl-Kampioen Watson, in 14 m. 31/5 seC- Newmann was tweede. Volgens matige berekening heeft de Fransche rijder Bouhours in een half jaar tijds 8000 francs op de verschillende Fransche banen verdiend. * Protin is verleden week naar Engeland overgestoken om daar in het mijl-kampioenschap voor professionals mede te dingen. Onder zijn tegenstanders bevonden zich Hanis, Barden, Schofield, Lumsden e. a. Langzaam werd er gereden en alles werd gezet op de laatste ronde, waarin Protin zich met moeite van Harris losmaakte om met één lengte te winnen in den tijd van 2 m. 42 sec. Barden was derde. Nauwelijks was de* wedstrijd afgeloopen of Profin stapte op den trein naar Dover en was den volgenden morgen te Parijs, waar hij op het Vélodrome de la Seine tegen Banker en Jacquelin over 2000 M. reed. Banker won  Jacquelin tweede en Protin niet geplaatst. In de mijl met voorgift gaf hij het op. Jacquelin won met Banker als tweede. Zwemmen. Utrechtsche Zwemclub. Opgericht 1! April 1894. PROGRAMMA van den Onderlingen Zwemwedstrijd te houden op Zondag 14 Juli 1895, des voorm. half 12 uur, in de Zwem- en Badinrichting aan den Krommen Rijn te Utrecht. Muziek van het le Regt. Veld-Artillerie. Afdeeling A. Snelzwemmen op den Buik; I. Voor min- en overmogenden. — Lengte der baan 80 M., 1 keerpunt. 3 prijzen. II. Voor adspirant-leden der U.Z.C" — Inleggeld f 0.25. Lengte der baan 40 M. le prijs: Diploma en Kunstvoorwerp. 2e prijs: Diploma en Kunstvoorwerp. III. Voor leden der zweminrichting nietleden der zwemclub. — Inleggeld f 1.—. Lengte der baan 80 M., 1 keerpunt le prijs: Zilveren Medaille en Diploma. 2e prijs: Bronzen Medaille en Diploma. IV. Voor Juniores. — Inleggeld f 0.25. Lengte der baan 80 M., 1 keerpunt. le prijs: Zilveren Medaille en Diploma. 2e prijs: Bronzen Medaille en Diploma V. Voor Seniores en Juniores. — Inleggeld f0.25. Lengte der baan 160 M., 3 keerpunten. le prijs: Diploma en Kunstvoorwerp. 2e prijs : Diploma en Kunstvoorwerp. Afdeeling B. Snelzwemmen op den rug: I. Voor Juniores. — Inleggeld f 0.25. Lengte der baan 40 M. le prijs: Zilveren Medaille en Diploma. 2e prijs: Bronzen Medaille en Diploma. II. Voor Seniores en Juniores. — Inleggeld f 0.25. Lengte der baan 40 M. le prijs: Diploma en Kunstvoorwerp. 2e prijs: Diploma en Kunstvoorwerp. Afdeeling C. Hinderniszwemmen: Voor Adspirant-leden, Juniores en Seniores. le prijs: Diploma en Kunstvoorwerp. 2e prijs: Diploma en Kunstvoorwerp. Afdeeling Ü. Duiken: I. Voor Juniores. —Inleggeld f 0.25. Diepte 21^ M. II. Voor Seniores en Juniores. — Inleggeld f 0.25. Diepte 3i/2 M. le prijs: Diploma en Kunstvoorwerp. 2e prijs: Diploma en Kunstvoorwerp. Bepalingen: De gelegenheid tot inschrijving wordt gesloten Woensdag 10 Juli, des nam. te 5 uur. Bij de inschrijving moeten de inleggelden aan het adres van den Secretaris (Drieharingstraat Wbis) worden overgemaakt. De Inleggelden worden den inschrijver teruggegeven, indien hij in de desbetreffende Afdeelingen mededingt, uitgezonderd in Afd. A III De loting om de volgorde geschiedt door het Bestuur op Woensdag 10 Juli na de sluiting van de gelegenheid tot inschrijving. De wedstrijd begint ten IIV2 uur- De deelnemers moeten minstens te elf uur op de Zwem- en Bad inrichting tegenwoordig zijn. De mededingers begeven zich te water gekleed in zwembroek, tricot met schouderbedekking en pantalon tot aan de knie. Lawn Tennis. En, (want indien wij onze plicht als correspondent vervullen, beginnen we doorgaans met en), en het zal ditmaal geen voetbalverslag zijn dat we te schrijven hebben, geen nederlaag of overwinning, geleden of behaald, door een Ensc^edeschen schaatsenrijder, maar niets meer öf minder dan een Lawn-Tenniswedstrijd, die Vrijdag en Zaterdag j.1. plaats zou hebben, of liever plaats had tusschen de Enschedesche Lawn-Tennis Club „Macabar" en de Enschedesche Lawn-Tennis Club, onder voorwaarde dat er gespeeld zouden worden 5 partgen, nl. een Heeren Single, een Heeren Doublé, een Dames Single, een Dames Doublé en een Mixed Doublé. Zoo kwam dan Vrijdag met een lieflijk zonnetje, met een in vrij goede conditie verkeerend grasveld, waar de witte lijnen nergens anders voor schenen te dienen dan om de respectievelijke mededingsters en mededingers zenuwachtig te maken en zoo begon den wedstrijd met de Datnes Single met mej. A. Scholten voor „Macabar" en mej. J. Scholten voor de Enschedesche L. T. O, waarin Macabar de positieve meerdere blijkt te zijn en dan ook wint met 6—0 en 6—3, terwijl de laatste verhouding (6—3) vrijwel de juiste verhouding der krachten weer geeft. Hierna volgt de Heeren Doublé met de heeren J. en B. Scholten voor Macabar en de heeren Jannink en Wurfbain voor de Enschedesche. Een zeer fraaie en goed gespeelde wedstrijd waarbij ieder éénmaal wint en de Enschedesche ten slotte de zege behaalt (6—3. 1—6, 6—3). Met dus de kansen vrijwel gelijk, verlaten de beide vereenigingen het veld, om Zaterdag weder te, verschijnen, waarna aangevangen wordt met de Dames Doublé met de dames A. Scholten en A. Blijdenstein voor „Macabar" en de dames J Scholten en Ter Kuile voor de Enschedesche. waarbij ook ditmaal laatstgenoemde vereeniging overwinnaar blijft (3—6, 6—4, 7—5). Zoo komen we dan aan de Heeren Single met den heer J. Scholten voor „Macabar" en den heer Jannink voor de Rnschedesche L. T. C. P ierbij kon men werkelijk eerste klasse tennis zien. Alhoewel de Enschedesche op het randje af won, kunnen wij vrijwel aannemen beide heeren gelijk in krachten zijn. Uitslag (7_6, 4-6, 6-4).. Zoo komen we dan eindelijk aan het laatste nummer, 't welk weinig belangrijks opleverde en 't welk bestond in de Mixed Doublé met mej. J. Blijdenstein en den heer A. BHjdenstein voor „Macabar" en mej Ter Kuile en den heer Wurfbain voor de Enschedesche, waarin laatstgenoemde spelers beslist de meerderen zijn en dus de Enschedesche wint (6 — 1, 6-1), Een enkel woord van lof voor het kranige spel van de dames A. Scholten en Ter Kuile en de heeren J. Scholten en Jannink, is hier zeer zeker niet misplaatst. Wij wenschen ten slotte de spelers van dë Enschedesche Lawn-Tennis Club van harte geluk met hunne overwinning, waarvan de oorzaak nergens anders in te vinden is, dan in beter spel, en wij hopen dat wij hen nog eens in een wedstrijd in Holland mogen zien uitkomen. INGEZONDEN. Rotterdam 25 Juni '95. Mijnheer de Redacteur! De Athleet van 13 Juni toont een ieder aan, hoe iemand, die blijkbaar zich alleen het belang van de club Kralingen voor oogen stelt en in zijne geestverrukking die vereeniging achterafgezet oordeelt, nu door het schrijven van een oproerig stukje den Rotterdamschen Cricketbond in een slecht daglicht gaat stellen bij uwe lezers. Wanneer ik u de motieven aanvoer, die het bestuur v. d. R. C. B. aanleiding gaven om Kralingen dit jaar niet tot deelneming in de competitie uit te noodigen, dan vertrouw ik dat een ieder de gegrondheid daarvan zal inzien en wil ik hopen de valsche aantijging met onderstaande verdediging geheel te kunnen vernietigen. Het is een ieder bekend, dat Rotterdam op cricketgebied nooit veel gepresteerd heeft. We hebben gezien hoe alle goede pogingen, die de Maas C. C. eertijds in het werk stelde om hier verandering in te brengen schipbreuk leden en hoe zij ten gevolge daarvan ten slotte in een toestand verkeert, dat zij elk oogenblik den geest kan geven. Die verslapping en uittering is volgens mij alleen toe te schrijven aan hare verschillende nederlagen, die zij in hare lste competitie te doorstaan heeft gehad. Vroegtijdig reeds is haar de levenshoop ontnomen. En zou het bestuur t. d. R. C. B. dit alles wetende, nu niet onverstandig te werk gaan om in de hand te werken, dat het levensvuur bij hare jeugdige clubs reeds dadelijk uitgedoofd zou worden door een club als Kralingen, die hun klap op klap zou toebrengen. Neen, mijnheer de schrijver van het anoniem stukje, wij zijn van eene andere opinie dan gij; wij dulden niet, dat Kralingen met eene groote meerderheid als no. 1 zal prijken, terwijl in de onderste gelederen eene algemeene klacht uit zal gaan dat zij tegen eene te sterke club moeten strijden. Wij willen op eenen anderen weg het cricket in Rotterdam bevorderen n.1. door eerst animo voor het spel te doen aankweeken en die animo wordt zeer zeker gekregen door onze eerste competitie, waarin clubs van bijna gelijke krachten strijden. Later wanneer de lust voor het cricket hier ter stede grooter is en er meer tijd voor het uitspelen eener competitie bestaat, (debond werd eerst einde Mei opgericht) dan zullen wij niet nalaten bij Kralingen aan te kloppen en dan meen ik te mogen vertrouwen dat Kralingen onder een te degelijk bestuur staat, dan dat het kinderachtig stijfhoofdig een dergelijk aanbod zal afslaan, omdat men haar zoo laat komt nooden. Ik ga niet in op de pikante zinspelingen van den schrijver op Celeritas, evenmin acht ik het op mijnen weg om mij uit te laten óver het toetreden van Kralingenaars en Spartanen bij Celeritas en Excelsior. Dit staat aan de clubs en de spelers in kwestie om te verdedigen, maar, ik beschouw 't als plicht om voor den naam van den R. C. B. opgetreden te zijn. Onder dankzegging voor plaatsing, mijnheer de Redacteur, teekent met hoogachting. B. J. Zuijdkkhofp Voorzitter R. C. B. Advertentiën. M. P. ROOS 8 Co, Coevorden. Betaal geen 300 gulden voor een TÉLOCIPÈDE, maar neem onze UI O HL", tegen f125, volle garantie, ook op banden» J. J. MULLER & ZOON, 33 Nieuwendijk 33, AMSTERDAM. Hoeden- en Pettenfabriek Specialiteit van |jeerat- en ^inHer-j|anteistéo«den m jatten. Bondspetten van fijn blauw laken . . ƒ 1.80 Idem met taffen foudraal ... - 2.20 Cricket-, Boei- eu Wielrijderspetten in alle modellen en prijzen volgens opgaaf. Tevens voorradig de nieuwe modellen Bondspetten, volgens opgaaf van de Heeren Bakker & de Boee, prijs f 1.80. N B. Immer bij ons te verkrijgen een stel knoopen, „N. G. V." ƒ0.85, fr. p. p. ƒ IJ Vraagt uw Leverancier VAN BIJSTERVELD'S ADV0KAAT. Wordt en détail verkocht: Per heele flacon . . ƒ 1.50 » halve „ ; . 075 Qualité Extra Groenlak: Per heele flacon ƒ 1.80 » halve „ ......... 0^0 Bovenstaande prijzen buiten flesch.  Cacao en Chocolaat! „A, mmm • PE yVAGENINGSCHE VAN .jca» o^vd* 3^ -Cx»0-3Si «X» IS X* t tegenover het Hotel „de Wereld", WAGENINGEN nawerkt met verschillende persen, is voorzien van perforeerinrichting en de nieuwste letter soorten en wordt beleefd aanbevolen voor het maken van REGLEMENTEN, Catalogussen - Programma's, BEWIJZEN TAN LIDMAATSCHAP en alle andere soorten DRUKWERK voor vereenigingen en ten behoeve van wedstrijden. BILLIJKE PRIJZEN. Men vrage monsters en prijsopgave aan de drukkerij van ,.de Alhleefj Wageningen. Uk u fèri i u zijn in alle zwaarten en tegen billijke prijzen verkrijgbaar bij: TanWesterlJorg & Van Raalte, Leuvehaven 32 O. Z., ROTTERDAM. liiifli- to % Rijwielen^ Lawn-Tennis en Rijwiel-Artikelen, steeds verkrijgbaar bij den Agent voor BOT"! ER DAM en Omstreken H. LAMBERT Jr. Agentschap gevraagd in ÏWENTHE van soliede Rijwielen. Brieven met condities te adresseeren onder lett. A. Z. aan de Athleet, Wageningen. TELEPHOO No. 200. DAM 6 — AMSTERDAM. Groote Sorteering FOOTBALL-, LAfSTENHIS-, CRICKET-, en HOCKEY SPELEN. Golf- en Wielrijders-Costuums vanaf f 12 50 Wollen Truien - 2 75 Geblokte Wielrijderskousen . \ - 1^50! Wielrijderskousen, blauw of zwart - 1.2b Wielrijders race Costuums in alle kleuren. Wielrijders toer- en race Schoenen. „Premier" Cycles, met de beroemde „Helical"-buizen, van Hillman, Herbebt en Cooper, Coventry. ^PÖ^ÏSCHl)KISr^ 3VOETBALLAARZEN f4 75, M 15.75, f6 75. f* flLEDEBEN SHINGU 1RDS f 1.25. 0 irt Ruime sorteering & ^ VELOCIPEDE SCHOENEN. J 0 LINNEN SCHOENEN u voor turnen, roeien en schermen. A 0 Gebr. ANDRIESSEN, a> mi Hoogstraat 347, Bierhaven 22, B |^ tegenover de Vlasmarkt. nabij de Dwarsbierstraat. P Advertentiën als onderstaande worden 52 maal geplaatst voor f6 Aanbevelenswaardige Hotels. Hotel en Gafé Restaurant SLUIS, - Arnhem. Logies en Déjeuners Diners f 1.— a f 1.50. hooger In de onmiddellijke nabijheid van het station. UTRECHT. Haagsche Koffiehuis, CAPE-RESTAURANT. Plein Vredenburg. W. J. A YAN DE BILT. Flinke gelegenheid tot berging van Rywiélen. GrandHötel „CoomaBs^ CAPE-RESTAURANT. Hoofdsteeg, Rotterdam. Electrische Verlichting. Sport-Medaiiles, Zilveren-, Geëmailleerde- en wil Metalen Insignes. Bekroond Nat. Nijverh.-Tentoonstelling Winschoten 1893. J. F. H. BOUCHETTE, STEENSTRAAT 14 — ARNHEM. Concnrreerende prijzen. — Traag de Geïllustreerde Prijscourant. AMEKIKAANSCHE RIJWIELEN. „Crescent Cycles". LICHT — DUURZAAM — GEGARANDEERD — REDELIJKE PRIJZEN. Het Magazijn is gevestigd BEERENSTRAAT No. 20, bij de Keizersgracht te Amsterdam, en van af heden GEOPEND van 's morgens 8 tot des avonds 6 uur. Inrich«ng voor Reparatiën. Geïllustreerde prijscourant gratis en franco. Wederverkooners gevraagd. Western Wheelworks, Chicago. JOHAN KOOPMANS & Co., Keizersgracht 302 Amsterdam, April 1895. Hoofdagenten. De SPORT-PORT van BERNARD SPANJAARD, AMSTERDAM, is om hare goede en zuivere qnaliteit bekroond met de ZILVEREN MEDAILLE, *>P de Wereldtentoonstelling te Antwerpen. Geopend het Magazijn der Reparatie™'- Stalinrichting, C )EELEN, .sse competme-wedstriji_ J CJra te Leiden. — Vertrek varU_»TTNX\;. Hisgen,Kramers,Morsink, Vijzelstraat, AMSTEttP ATW ■ever, J. ten Oever, ,G. du  a. bosch, Firma YROLYK & TIMPERLEY, Roggestr 28, — _=_. jxr _=__ ___ m Grootste Sorteerins? VOETBAL-, CRICKET-, LAWN-TENNIS ARTIKELEN. Wielrijders Truien — Kassen — Schoenen PeiiêM, Costnums op Maai, Racê-Cosimwwts eic* Quadrants-, Belsize-, Raleigh-, Irweü & Olympic RIJWIELEN. _________ Speciaal ingericht voor het repareeren van Luchtbanden, wëêêêêêêê Boi2icis~_F_.lJx^iol___i©rst©ll©r. burgers Hijttuétett (IVÏet Goud bQliroond). Door het in werking stellen van een 2e fabriek, speciaal voor onderdeelen met automatische Machines volgens de laatste vinding, kunnen deze Machines tegen alle le kl. Rijwielen wedijveren niet alleen, maar ook veel goedkooper gefabriceerd worden. XLantoor ©r_t __?^_aT3rl©l__©___. t© Deventer. FILIALEN: Arnhem, Koningstr. — Rotterdam, St. Jansstr. — Den Haag, Frederikstr. — Leiden, a/d. Langebrug. — Amsterdam, Frederiksplein, alwaar gratis prijscouranten te bekomen zijn en franco verzonden worden. 35 Grootste Sportmagazijn. Voetbal - Cricket - Lawn-Tennis JOCKEY, jScHAATSEN ENZ. Hoofdagentuur van SHAW & SHREWSBURY's Cricket-, Voetbal- e. a, S|itartièii. Hoofdagentuur der FIELD & C. W. Rijwielen. Edward Gem & Co.'s: RIJ WIELONDERDEELEN. OEFEN-HALTERS in alle verlangde gewichten van af 2 K.G| tot en met 100 K.G. (Voor één- en tweehandig gebruik). Achtkantige Halters voor éénhandig gebruik. Gewicht 5 K.G., per paar ƒ1.50. 6 „ „ „ ƒ1.80. Tan GROOTE HALTERS Toor tweehandig gebruik, met verstelbare schijven, wordt op aanvrage prijs verstrekt. Succursale van Societe Wm. St. MARTIN PALISSON f Rue de Boiidy 80, PARIS . Tordt en v . fabrique de billards de précision et des veritables b? heole flacon ncames. halve , . . Op alle plaatsen van het land worden A' Qualité ExtrI gevraagd 'er heele flacon . . . GeumKt hij H. yah Gobtel, tü "Wageningen. » halve „ ... Bovenstaande prijzen t