(ADVERTENTIE LM.) uniska parket Groningen 050-34 6311
Leeuwarder courant : hoofdblad van Friesland
- 08-02-1974
Permanente URL
- Gebruiksvoorwaarden
-
Auteursrechtelijk beschermd. Op dit object rust auteursrecht.
- Krantentitel
- Leeuwarder courant : hoofdblad van Friesland
- Datum
- 08-02-1974
- Editie
- Dag
- Uitgever
- Stichting Leeuwarder courant 1947
- Plaats van uitgave
- Leeuwarden
- PPN
- 865061483
- Verschijningsperiode
- 1947-
- Periode gedigitaliseerd
- 1947 t/m 1994
- Verspreidingsgebied
- Regionaal/lokaal
- Herkomst
- KBDK
- Toegevoegd in Delpher
- 20-11-2013
Advertentie
Familiebericht
Burgerlijke stand Leeuwarden 7 februari 1974. Geboren: Arjen Marco, z. v. B. Dijkstra en L. de Klein te Kollum. merzwaag. Maaike Johanna, d. v. T. Dijkstra en L. de Klein, t Kollum. Ruud, z. v. J. Pietjou, en T. van der Woude, te Tietjerk Gerrit, z v. R. Breedland en J. M. Toonstra. Hubertina Aldegonda, d. v. M. Hondema en J. van der Kooi. Brenda Esmeralda, d. v. R. B. Dekker en S. T. Miedema te Oudkerk. Sam Humbert, ?.. v. H. Jokhoe en C. Darsan. Ondertrouwd: B. J. ten Hoeve en H. Lamminga te St. Annaparcohie. F. Dalstra en H. J. van der Woud. P. de Vries en M. Brinksma. F. Veenstra, te Twijzel en M. A. Roeda. S. Pot en J. J. Klopma. Overleden: D. Bruinsma, oud 85 jr, wed. v. S. Boonstra, te Akkrum. J. van der Wal, oud 44 jr. m. v. B. Noórdberger. J. Geerink, oud 76 jr, m. v. H. Koning. J. Veenstra, oud 89 jr, wed. v. T. Postma, te Twijzelerheide. D. F. Kempenaar, oud 53 jr, vr. v. D. van Doorn.
Hoofdagent Siebenga zag collega voor z'n ogen doodgeschoten worden „Ik rôp noch: Wytze!" Bakkeveenster politieman ternauwernood ontkomen
BAKKEVEEN — Hoofdagent Halbe Siebenga van de Opsterlandse gegemeentepolitie heeft gisteren een groot deel van de dag in bed gelegen. Maar van slapen kwam niet veel. De spanningen en emoties in de nacht er voor waren echter ook zodanig dat deze hem de hele dag niet hebben losgelaten. Zoals bekend zat de heer Siebenga samen met zijn doodgeschoten collega Wijtze de Jong in de surveillancewagen, waarmee zij woensdagavond naar de plaats des onheils reden. Eerst zag agent Siebenga collega en vriend Wijtze voor zijn ogen neergeschoten worden, daarna ontsnapte hij zelf tot tweemaal toe ternauwernood aan de d°od, toen de dader kogels op hem afvuurde.
„Hy is as in houn deasketten," is de sombere conclusie van de heer Siebenga. In zijn woning in Bakkeveen kan hü met politionele nauwkeurigheid het hele gebeuren reconstrueren. Aanvankelijk, zo vertelt de hoofdagent, leek de melding van mevrouw Van der Veen op die van enkele vorige keren, toen H. het gezin aan de Jokwei bedreigde. „As wy der doe kamen wie hy altyd fuort."
De heer Siebenga zat met hoofdagent Wijtze de Jong in de nachtploeg, samen met een jongere collega, die woensdagavond naar het avond-atheneum in Groningen was. Deze kwam om even over tienen op het bureau. Brigadier Wever ging toen op de fiets naar huis. Op dat moment kwam het verzoek om hulp van mevrouw Van der Veen binnen. Brigadier Wever werd onmiddellijk teruggeroepen via de telefoon.
Minister Westerterp: Verhoging dijk Wierum-Peasens nog dit jaar
DEN HAAG — Het dijkvak Peassens-Wierum kan nog dit jaar op hoogte worden gebracht, als het bestek tijdig bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat wordt ingediend. Het geld is er voor beschikbaar. Dit heeft minister Tjerk Westerterp gisteren tijdens de behandeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat door de Tweede Kamer meegedeeld.
Het Kamerlid Teun Tolman (CHU), die sterk op een snelle verbetering van dit dijkvak had aangedrongen, merkte op, dat de technische voorbereiding al gereed is. „Maar wij hebben het bestek nog niet ontvangen," antwoordde de minister, die verder meldde, dat het aanvankelijk in de bedoeling had gelegen pas in 1975 met deze dijkverhoging te beginnen.
Ir. Tieme van Gulik van de Provinciale Waterstaat — waar het bestek wordt gemaakt en die voor de uitvoering zorgt — is erg blij met de toezegging van de minister. „Maar het bestek is al lang klaar. Dat is maanden geleden al ingediend bij de Rijkswaterstaat in Leeuwarden". Daar is men overigens vrijwel klaar met het bestuderen van het bestek. Over een of twee dagen wordt het dan met de bemerkingen van Rijkswaterstaat Friesland-west naar Den Haag gestuurd. Volgens deze dienst hoeft de verdere procedure (vaststelling als Deltawerk en vrijgeven voor besteding) niet lang te duren, zodat men dit voorjaar wel tot aanbesteding kan overgaan.
Uitvoering van sportcomplex bij Tijnjedijk kan beginnen
LEEUWARDEN — Het sportveldenplan in het Aldlan, bij de Tijnjedijk, mag nu in zijn geheel worden uitgevoerd. De gemeente heeft bericht gekregen dat de tweede fase is vrijgegeven in verband met het extra werkgelegenheidsprogramma 1973. Het sportveldenplan bestaat uit drie voetbalvelden binnen een ijsbaan die 273 meter lang zal worden. De baan kan voor lange en kortebaanwedstrijden worden gebruikt. Het complex krijgt parkeerruimte en een fietsenstalling.
Jongetje in gracht te Metslawier verdronken
METSLAWIER — Gistermiddag omstreeks half drie is het twee en een half-jarig zoontje Marco van de familie J. M. Sentner te Metslawier verdronken in de gracht bij de hervormde kerk in zijn woonplaats. Personeel van het aannemersbedrijf De Graaf uit Engwierum, dat in de nabijheid aan het werk was, werd te hulp geroepen omdat er een kind in de gracht lag, maar toen de heer Tjeerd Kerkstra uit Engwirum het .iongteje op de wal haalde, bleek het al te zijn overleden.
Drie aanstekers gestolen uit winkel op Oosterkade
LEEUWARDEN — In de nacht van woensdag op donderdag is er ingebroken in het sigarenmagazijn op de Ooslerkade 46. Een etalageruit werd vernield, waarna drie vuuraanstekers werden ontvreemd met een totale waarde van ongeveer ƒ 140. De eigenaar deed aangifte bij de politie.
Beestigheden
De familie Bakker, Joubertstraat 25, raakte vorige week zaterdag het zes maanden oude katertje des huizes kwijt, een overwegend zwart gekleurd dier met een witte streep, die van de neus en over de borst en de buik loopt. Hij luistert naar de fraaie naam Sjors Segovia. Telefonische inlichtingen over Sjors Segovia tijdens werkuren p.a. nummer 51084. Wie helpt?
VAKER
De Opsterlandse politie heeft wel vaker dergelijke meldingen gehad. „Wy fortochten H. wol fan wapenbesit. By foarige kearen, as wy by it hus fan Van der Veen kwamen, wie hy fuort". Maar toen mevrouw Van der Veen opnieuw belde en zei dat H. al had geschoten werd de situatie ernstiger.
Het duo Siebenga-De Jong was ondertussen met de Peugeot naar de Jokwei gereden. Zij hoorden daar geen tumult. „It wie der sa dea as in pier", merkt Siebenga op. Bij Van der Veen brandden de schemerlampen. De bestelauto van H. stond voor de bungalow geparkeerd.
De agenten wilden even achter de auto van H. blijven staan en in zijn wagen een kijkje nemen, mogelijk met de kans een wapen te vinden. De agenten bleven een minuutje in de auto zitten en keken rond. „Miskien is hy lykas oars al hwer fuort," zei De Jong nog tot zijn collega. Vervolgens stapte hij uit om bij de auto van H. te gaan kijken.
LOOP VAN GEWEER
„Ik draeide doe it kontaktkaeike om. Ik hie ien foet al buten de doar. It lampke yn myn auto barnde. Ik soe nei Wytze ta. Doe seach ik in loop fan in gewear njonken de garaezje, yn 't ljocht fan 'e bütenlampe. Fierders seach ik gjin mms. De loop wie rjochte op Wytze. Ik röp: „Wytze!" en tsjin H. soksahwat as: Lit it gewear falie. Vn dy wurden foei it skot."
Tot grote ontsteltenis zag agent Siebenga zijn collega op de straatstenen vallen. Hij zelf dook uit de auto en wilde, gebogen naast de auto staande, het portier sluiten. Op dat moment klonk een tweede schot; de kogel vloog via beide portierramen dwars door de surveillance-auto, vlak achter Siebenga langs, die toen de weg overrende en zich tussen een rij coniferen verschool.
„H. röp tsjin my: „Ik rêd my ek wol mei dy!" Op itselde momint fleach in kügel flak by my lans troch de konyfearen." De politieman kon niet bij zijn stervende collega komen en was gedwongen te vluchten. Hij sprong achter een tuinmuurtje en klopte vervolgens stevig op de ruiten . mgalow tegenover die van Van dor Veen.
Hij vroeg do <>f /x' telefoon hadden. „Se di de bütenlampe op. „Ljocht üt", reasde ik en as in refleks gie it fuort mm üt. Mai- tagelyk skeat H. wer op my. Ik skeat wer werom en ik hearde lüm fuortrinnen." Hoofdagent Siebenga liep naar het naastgelegen h 4 achterom. De bewoners zouden een arts en een ambulance bellen, maar dat was ondertussen al gedaan door de heer J. Driesen, die in de woning waar Siebenga zich eerst verschool.
ONDERWIJS ZET VRAAGTEKENS BIJ COMMISSIE MIDDENSCHOOL
LEEUWARDEN — De besturen van de Algemene Vereniging van Schoolleiders, het Nederlands Genootschap van Leraren en het Mavo-verband zetten een vraagteken bij de samenstelling van de commissie-Jacobs, die de middenschoolexperimenten moet begeleiden. „De organisaties vragen zich af, of de samenstelling de objektiviteit waarborgt," zo staat in een nota, die gisteren is aangeboden aan de leden van de Tweede Kamercommissie voor onderwijs..
De organisaties noemden de uitvoering van dr. Van Kemenade van zijn plannen via het experiment acceptabel. Wel willen zij dat het experiment ook moet kunnen aantonen dat de middenschool niet de oplossing voor de problemen is. „Er zijn andere, belangrijker uitgangspunten, b.v. de maximale zorg voor de leerling, dan het integraal invoeren van de middenschool," aldus de nota. De organisaties willen verder dat er niet alleen proeven worden genomen met differentiatie naar niveau, maar ook qua tempo. Ook willen zij dat het bestaande onderwijs mogelijkheden tot verbeteringen moet houden.
„WACHTSJE MAR"
De gevluchte agent hoorde H. tegen de dodelijk gewond geraakte collega roepen: „Wachtsje mar. ik jow dy dyn genadeskot noch wol" De heer Siebenga riep naar de schutter: „Liz dyn gewear del en kom to foarskyn". Meteen daarna kwamen meer politieagenten ter versterking met schijnwerpers. Ook dokter N. H. Schreuder snelde te hulp. Op dat moment bevond H. zich nog in de tuin achter de woning van de familie Van der Veen, maar hij ging toen snel op de vlucht.
De veertigjarige Halbe Siebenga heeft een dergelijk drama niet eerder in zijn achttien jaar lange loopbaan meegemaakt. Zelfs niet tijdens zijn diensttijd bij de Air gemeentepolitie, waar hij vrijwel tegelijkertijd werkte met zijn collega De Jong. Daarvoor hadden ze samen de MULO in Drachten bezocht. Siebenga zat in Amsterdam echter op het bureau Singel en De Jong op het bureau Warmoesstraat. Bij toeval zouden zij elkaar later weer ontmoeten bij de gemeentepolitie van Opsterland.
Het nachtelijke drama heeft een diepe indruk gemaakt op de Bakkeveenster politieman. Hij verloor hierbij, wat hij zelf karakteriseert, een beste collega. „VYytze wie in temperamintfolle, oprjochte jonge."
Wethouder Weide opent Recreana
LEEUWARDEN —De negende Recreana-tentoonstelling m de Frieslandhal zal worden geopend door de Leeuwarder wethouder Klaas Weide. De tentoonstelling begint op zaterdagmiddag 16 maart en duurt tot en met woensdag 20 maart.
LEEUWARDEN — Sinds kort is
LEEUWARDEN — Sinds kort is het wagenpark van de Leeuwarder brandweer uitgebreid met een modern en zeer opvallend voertuig. Het is éen knalgele Mercedes, die als commando- en verbindingswagen dienst gaat doen. De uitrusting van het voertuig is nog niet compleet, er zal binnenkort nog ver'oïndingsapparatuur in worden geplaatst. Naast de tot volle tevredenheid in gebridk zijnde rampenwagen' vormt de nieuwe aanwinst een verdere vervolmaking van de Leeuwarder uitrusting.
Loodgieter vaker veroordeeld Siebren H. ontkent op politieman te hebben geschoten
BEETSTERZWAAG — De 37-jarige loodgieter Siebren 11., die woensdagavond de hoofdagent Wijtze de Jong van de Opsterlandse gemeentepolitie doodschoot, heeft- tot nu toe ontkend op de agent te hebben geschoten. Hij heeft verklaard van zijn woning naar het huis van de familie Siebe van der Veen aan de Jokwei te zijn gegaan zonder een wapen bij zich te hebben. Hij zei dat er alleen op hem is geschoten. De man is gisteravond half tien overgebracht naar het politiebureau in Drachten, omdat in het bureau te Beetsterzwaag geen bed in de cel aanwezig was.
H. is geen onbekende van de politie. Hij werd al verschillende keren veroordeeld wegens geweldsdelicten en diefstallen Kortgeleden nog dreigde hij een buurman met een mes dood te steken. Hij is voorts een bekwaam'schutter. De vuurbuks, waarmee het fatale schot op de politieman is afgevuurd, was na zijn overgave enige tijd onvindbaar. H. bleek het te hebben begraven in zijn garage.
Siebren H. werd geboren in Mildam. Hij heeft daarna gewoond in Den Helder, Wolvega, Nieuweschoot, Oranjewoud, Heerenveen, Scherpenzeel, Oosterzee, Kampen, Bornwerd en Oostrum. Voor hij naar Beetsterzwaag verhuisde woonde hij in Joure. Hij leeft gescheiden van zijn vrouw, die twee kinderen heeft. Bij de vrouw met wie hij nu samenleefde, heeft hij ook twee kinderen, een jongen en een meisje. Bovendien was er nog een ouder meisje in huis, een dochter van veertien jaar van de vrouw uit een vorig huwelijk. Zij verloor haar man enkele jaren geleden bij een verkeersongeval.
Avondlijke bijverdienste bestraft Een kopje koffie voor f 35: boete f 200
LEEUWARDEN — De in oktober van het vorig jaar verscherpte politiecontrole op overtreding van het zogenaamde tippelverbod in de Leeuwarder binnenstad had gistermiddag een staartje voor de kantonrechtbank. Vijf dames die in de kleine uurtjes de huishoudbeurs wilden spekken, waren min of meer op heterdaad betrapt door wakkere dienaren van de wet. Het waren de 26-jarige Elizabeth Trijntje de H., de 33-jarige Annigje N., de 25-jarige Gelske P., de twintigjarige Froukje Anna van der Z., allen uit Leeuwarder, de 22-jarige Lina S. uit Harlingen en de 25-jarige Grietje B. uit Tietjerk. Ook Gedagvaard was een klant van Annigje, de 27-jarige monteur Hans H. V. uit Irnsum wegens het „uitlokken van het plegen van ontucht".
Van de zes opgeroepenen verschenen alleen Elizabeth de H Froukje van der Z. en Hans V. voor de rechter, mr. Klaas Jacob van Douwen. Elizabeth werd verweten dat *Ü «P * oktober op het Zaailand een niet nader genoemde automobilist had toegesproken met de wervende woorden: „Goedenavond, zoekt u wat, ik dacht dat u even met me uit wou, dat kost dan f 35." Elizabeth ontkende glimlachend deze, op de prijs na klassieke tekst te hebben voorgedragen. „Nee hoor. * stond daar op iemand te wachten, ik had een afspraak met iemand. En toen kwam er -een blauwe auto, en omdat ik wachtte op een blauwe auto, liep >k er naar toe. Ik wist niet dat het de soeie met was, ik kan zó slecht automerken onthouden, weet u?"
er niets gezegd, dus die agenten die ons zagen, kunnen nooit hebben geweten waar het om ging," aldus de verdachte. Mr. Van Douwen: „De politie is vervolgens achter die auto aangereden naar de Snekertrekweg, waar die wagen stopte."
„Ja, en daar zei die man, dat ƒ 35 te duur was", legde Froukje uit. De president: „Waarop jij zei: het kan ook wel in de auto, dat kost maar ƒ 25".
„Ooh, nee hoor!" weerlegde Froukje, duidelijk in haar beroepseer aangetast. „Dat doen wij nooit, echt niet! Nee, niet in de auto." „Volgens het proces-verbaal zei jij, dat het ook wel met de handen ..." vervolgde de president.
Mr Van Douwen vroeg zich af, waarom zij dan toch bij die niet-afgesproken bestuurder in de auto was gaan zitten. „Om thuis een kopje koffie te drinken zeker'" Ja" riep Elizabeth verheugd met deze'oplössing, ..om een kopje koffie te drinken! Dat was de bedoeling!' De rechter mompelde, dat hij niet wist dat de prijs voor een kopje koffie tegenwoordig al tot f 35 was gestegen, en veroordeelde mejuffrouw De H. tot een geldboete van f 200. De voorwaardelijke vrijheidsstraf van zeven dagen met een proeftijd van een jaar. die daarnaast door officier van justitie, mr. Harm Niemeijer was geëist, het hij afvallen, dit tot zichtbare vreugde van de verdachte.
„Heeft de politie gezegd, dat ik dat voorstelde? Ik heb tegen die agenten he-le-maal niets gezegd, dus ..." stribbelde Froukje tegen. De officier onderbrak de discussie over het waarom en hoe: „Het staat in elk geval als een paal boven water. .." waarop de rechter Froukje. onder het motto „gelijke nonnen, gelijke kappen" veroordeelde tot dezelfde geldboete van f2OO.
Ook Froukje bleek te horen tot de dames, die duidelijke afspraken maken met heren, die nooit op komen dagen. Zij had zon rendoz-vous gearrangeerd op 1 oktober, 's avonds tussen elf en twaalf uur op de Willemskade. Toen haar galant zich nltt meldde, nam zij genoegen met de bestuurder van een auto. die langzaam en met neergedraaid raampje langs Froukje reed.
.En toen zei die raan: stap in, 35 gulden. En toen zei ik: okee. Verder is De Irnsumer, die op 5 oktober de politieverordening overtrad door met de eveneens gedagvaarde Annigje N. „ontucht te hebben gepleegd", bestreed dat hij die ontucht had uitgelokt. Hij was op het Zaailand een paar keer rondgereden en uiteindelijk in contact geraakt met juffrouw N. Wie nu wie had uitgelokt of uitgenodigd, feit was evenwel dat op gegeven moment Annigje bij Hans in de auto stapte, om tegen de bekende eenheidsprijs van f 35 „een kopje koffie te drinken". Dat feit weerlegde de monteur ook niet, en met de geëiste en gevonniste boete van f5O ging hij graag aceoord. De dames die gisteren niet de wandeling naar het kantongerecht ondernamen, kunnen binnenkort de accept-girokaart voor f2OO ten gerieve van de staatskas tegemoetzien.
VAKER RUZIE
De man heeft al vaker ruzie gehad met de ouders van de vrouw met wie hij samenwoonde. Woensdagavond was er vantevoren ook trammelant geweest in zijn woning aan de Molenlaan. Vermoedelijk is het volgens de politie een nogal hevige twist geweest. De vrouw vluchtte naar de Spar-winkel van de familie Berkenbosch en belde haar ders op. Haar oudste dochter was eerder in de avond al naar de Jokwei gegaan.
De doodgeschoten politieman werkte veertien jaar bij de gemeentepolitie in Beetsterzwaag. Maandagmiddag wordt het stoffelijk overschot begraven. De afdelingsbesturen van de Nederlandse Politiebond in Drenthe, Friesland en Groningen hebben donderdag in een telegram aan de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer en de ministers van Justitie en Binnenlandse Zaken hun ernstige ongerustheid uitgesproken over de toenemende agressie en het daaruit voortvloeiende grotere risico van de politie-ambtenaar. Die agressie is volgens de besturen geculmuleerd in ht doodschieten van hoofdagent De Jong.
Sikkens Verkoop naar nieuwe hal aan Tijnjedijk
LEEUWARDEN — Aan de Tijnjedijk wil Sikkens Verkoop Nederland BV een magazijn laten bouwen als vervanging van de vestigingen aan de Oostergrachtswal en Achter de Grote Kerk. Het bouwterrein dat de onderneming wil kopen is 1200 m 2 groot.
Automobilist reed 92 km in Willem Lodewijkstraat
LEEUWARDEN — Een gistermiddag in de Willem Lodewijkstraat uitgevoerde snelheidscontrole heeft negen automobilisten een bekeuring opgeleverd. In totaal werden tussen tien voor vier en half vijf ruim tweehonderd voertuigen gecontroleerd. Eén autobestuurder presteerde het met 92 kilometer voorbij te zoeven, waar vijftig kilometer per uur het maximum is. Drie bromfietsers gingen eveneens op de bon. Bij een woensdagmiddag gehouden controle op de Drachtsterweg zijn zes automobilisten in de fuik gelopen. De maximumsnelheid is ter plaatse 70 kilometer per uur. De snelste rijder liet de politie 96 kilometer noteren.
Gasten op vergadering comité Tot Opbouw
LEEUWARDEN — Op de februarivergadering van het algemeen vrouwencomité Tot Opbouw waren behalve de afgevaardigden ook de bessuursleden van de aangesloten vrouwenverenigingen als gast aanwezig. De vice-presidente mevrouw S. Kabel-De Vries gaf informatie over de structuur en de werkwijze van het comité. Mevrouw Marian Lolkama-Toren uit Giekerk vertelde de dames iets over het taalontwikkelingsproject, dat door de Bond van Plattelandsvrouwen was gestart naar aanleiding van een artikel in de LC. Lectuur in ' grote letters voor slechtzienden en bejaarden was ook onderwerp van gesprek. Op de vergadering werd gevraagd aan de verenigingen door te geven, dat er een Grote Letterbibliotheek is, die boeken in een groot lettertype uitgeeft.
Chris Hinze Combination woensdagavond in de Leeuwarder Harmonie
LEEUWARDEN — Woensdagavond is het Harmoniepodium voor de Chris Hinze Combination, bestaande uit Chris Hinze zelf, de Amerikanen Gerry Brown (drums) en John Lee (bas) en de Nederlanders Henny Vonk (zang) en Rob van der Broeck (piano). Chris Hinze zelf zegt van de muziek van de combinatie: ~Wij zijn praktisch de enige groep in zijn soort wat Europa betreft. De stijl is enigzins vergelijkbaar met Chick Corea. Onze muziek is melodisch, rookachtig, keihard en toch heel lieflijk. We bereiken een steeds groter, jonger publiek. Bovendien: het publiek wordt intellectueler". The Chris Hinze Combination heeft intussen een internationale faam opgebouwd. Dit jaar maakt men een uitvoerige toernee door Nederland, in april gevolgd door een tournee door Skandinavië.
Molen Froskepôlle moet worden gerestaureerd
LEEUWARDEN — Er is een krediet van ƒ 30.000 nodig voor de restauratie van de molen in het recreatiegebied de Froskepólle. B. en w- vragen de raad dit bedrag beschikbaar te stellen. De wieken van de op de Monumentenlijst geplaatste molen verkeren in een dermate deplorabele toestand, dat het niet meer verantwoord is de molen' in te zetten voor de verversing van de waterpartijen in dit recreatiegebied. B. en w. hopen en verwachten, dat 70 pet. van het krediet als werkgelegenheidssubsidie zal worden toegekend.
„V en D-camping" in de bovenzaal van Beurs
LEEUWARDEN — Vroom en Dreesmann wil graag de beschikking hebben over een gedeelte van de bovenzaal van de Beurs, dit in verband met de verbouwing, die momenteel in het warenhuis plaats vindt B. en w. stellen voor deze ruimte, die door V en D als verkoopruimte van kampeerbenodigdheden zal worden gebruikt, van 1 maart tot en met 31 juli voor ƒ 15.000 te verhuren. Dit bedrag is gebaseerd op ongeveer ƒ75 per vierkante meter vloeroppervlak.
Vlam in frituurpan was begin van binnenbrandje
LEEUWARDEN — Gisteravond werd de brandweer gealermeerd voor „vlam in de pan" in de woning van E. A. J. in de Beetgumerstraat. Een oververhitte frituurpan had vlam gevat. De bewoners zelf bestreden het vuur met twee poederblussers, de brandweer verrichtte nablussingswerk met een miststraal. De totale schade wordt geschat op zon driehonderd gulden.
Waterstanden
8 febr. Bergumerdam 15 (14); Leeuwarden 16 (15); Nesserzijl 13 (12); Sneek 13 (12); Scharsterbrug 15 (14); Woudsend 13 (12). Gemiddeld 13.9 (12.9). Neerslag 1.4 mm.
De sluizen zijn voor de afstroming geopend.