HH VAN LEEUWEN BUIZEN ZWIJNDRECHT • TELEFOON (01850) 23111* (35' LIJNEN) • POSTBUS 1 • ■ . . i ■ ■ ~ "• _ jv _ . 1 - / ■ 1 . - -■, < . ■ a ■ r&gj
De tijd : dagblad voor Nederland
- 05-03-1970
Permanente URL
- Gebruiksvoorwaarden
-
Auteursrechtelijk beschermd. Op dit object rust auteursrecht.
- Krantentitel
- De tijd : dagblad voor Nederland
- Datum
- 05-03-1970
- Editie
- Dag
- Uitgever
- N.V. Drukkerij De Tijd
- Plaats van uitgave
- Amsterdam
- PPN
- 842127143
- Verschijningsperiode
- 1965-1974
- Periode gedigitaliseerd
- 1965-1974
- Verspreidingsgebied
- Landelijk
- Herkomst
- Koninklijke Bibliotheek C 236
- Nummer
- 40490
- Jaargang
- 125
- Toegevoegd in Delpher
- 18-11-2014
Advertentie
Advertentie
fry - • .' c-'"' ■: snel en grondig iedere taal leren spieken i • i,. ••? > > ■ i. •; , . , ' O'T.-'.bU; . V'' '■ ' {-• • v ■ ! , talenpracticum ' Singell7o-172- Amsterdam-C. 1236663 vraag prospectus* vraag gratis proefles ■ . K/Vj
Advertentie
ADVERTENTIE Lancia biedt u veel „Fulvia lor money". 'n Waardevollcauto, die Lancia Fulvia. Hij heeft een apart, fraaigelijnd koetswerk, vele eigenzinnige extra's en sublieme technische verfijningen. Maar ook nog een paar moeilijk te definieren eigenschappen, die zijn berijder dat ..value for money'-gevoel geven. Dat laatste moet u eigenlijk zélf eens ervaren; bel dus even op voor een proefrit. En ontdek, dat een werkelijk waardevolle waqen niet eens extreem kostbaar hoefi te zijn! (/ 12.600,- incl. 8.t.W.) Lancia Import Nederland N.V., Rijksstraatweg 335, Wassenaar, Tel.: 01751-4500. : I LANCIA SPECIALISTEN IN NEDERLAND: ALMELO Garage Bremmer Tel.: 05490-4002-AMSTERDAM Garage Wassenberg Tel.: 020-233868 - Museum Autobedrijf Tel.: 020-797183 - ARNHEM Marei s Autobedrijt N.V. Tel.; 085-436344 -Bf RGEN (NH) Automobielbedrijf P. Smit Tel.: 02208-2529 - BIOEMENDAAL Van Loon's Automobielbedrijf lel.: 023-259311 - OEN HAAG Auiomobielbednjt Franke Tel.: 070-552233- Heevel's Automobielbedrijf Te 1.:070-600382 - EINDHOVEN Automobielbedrijf Peels lel.: 040-431463-GLIMMEN Garago Deen Tel.: 05906-364 - CRQNtNGEN Goreeht Garage Tel.: 050-22938 • HILVERSUM Automobielbedrijf Jac. BruritTel.: 02150-4264 7- 1-EUWAROEN Garage S. Postma Tel.: 05110-2221-MAASTRICHTGarage Radréma Tel.: 04400-18131 - MJMEGEN Garacrfcedrijf C.VV. L. Harlogs A Zn Tel.: 08800-70421 - ROTTERDAM Auto Hotel "Rotteidarn* f, v. Tei.: 010-113345- SOEST Automobielbedrijf A. v. d, Lee Tel.: 02155-2500-UTRECHT Automob.elbenr, F. Jongerius Tel.: 030-16914 - VLISSiNGEN Automobielbedrijf Gebr. van Fraassen & Zn. tel.: 01184-2175- 2'AÓLUL Garage A. Leerentveld Tel.: 05200-16731.
Advertentie
ADVERTENTIE t^AYEAU DOET 'TOOK ALS ER NIEMANDx OP SPEELT. Is dat niet wat onrustig? Nee, helemaal niet. Als de Gaveau namelijk niet bezig is het oor te strelen met haar bijzonder heldere en welluidende toon, dan... staat zij stilletjes het oog te behagen met haar elegante voorkomen. Ze is dan ook van binnen en van buiten van Franse afkomst. Kom eens kijken en luisteren naar de piano, die het altijd doet. i m 1 BENDER deskundig in klank Amsierdim. Spul 1?- lel. 230853 Arnhem - Breda - loden - Rotterdam
Bij Transburg 250 ontslagen? Textielfabriek deels te redden
van onze verslaggever ENSCHEDE, 5 maart — De in ernstige financiële moeilijkheden verkerende Enschedese textielfabriek Transburg, een overblijfsel van het voormalige concern Van Heek & Co, is misschien nog voor een deel te redden. Als de op dit moment lopende ov :rname-onderhandelingen slagen, kan dat betekenen "dat ongeveer de helft van het 500 man tellende personeel kan blijven doorwerken. De belangrijkste gegadigde voor bepaalde onderdelen van het bedrijf van Transburg 7.0 u zijn de Hengelose textielfabrikant G. W. Ilukker. Dit is derelfde die vorig jaar samen met anderen de met faillissement bedreigde dekenfabriek Tetem overnam en op beperkte schaal voortzette. Als de overname van Transburg doorgaat zullen dus in elk geval nog 250 werknemers moeten worden ontslagen. De onrendabele afdelingen van het bedrijf (met name worden genoemd de bontweverij en de afvalspinnerij) zullen vermoedelijk worden gesloten. Andere afdelingen, zoals de pluche-fabrikage, de overgordijnenproduktie en de finishing-afdeling zouden blijven doordraaien. Eind vorige week heeft, zoals bekend, de Nationale Investeringsbank de aan Transburg verleende kredietgarantie voor een maand verlengd om een dreigende algehele sluiting van het bedrijf te voorkomen en de onderneming de kans te geven met eventuele gegadigden voor overname tot overeenstemming te komen. De Investeringsbank heeft de garantie in het verleden al een paar keer verlengd. Textielfabrikant Hukker is directeur van de Nederlandse Bontweverij in Enschede. Zijn mede-directeur, drs. M. H. Hucck. ontkent dat zijn collega in opdracht of namens de Nederlandse Bontweverij zou onderhandelen over overname van Transburg. Wel geeft hij toe dat de Bontwevcrij met Transburg heeft gesproken over samenwerking. De produktiepakketten van de twee bedrijven overlappen elkaar voor een deel. De besprekingen hebben echter niet tot resultaten geleid. In Twentse toxztielkringen worden de textielconcerns Nijverdal Ten Cate en Schuttersveld ook als potentiële gegadigden voor Transburg genoemd.
NA FUSIE Ontslagen in scheepvaart
Van onze verslaggever ROTTERDAM, 5 maart — Als gevol* van de fusie tussen de Java-Chiiia en 1'aketvaart lUnen, de Rottcrdam»che Lloyd, Stoomvaart .'Maatschappij Nederland en de VereeniKde Nederlandse Scheepvaartmaatschappij zullen in Amsterdam hij de SMN tien mensen wwrden ontslagen. Kinnen het NSU-concern kan voor hen geen passende functie worden gevonden. Ken onbekend aantal personeelsleden ral binnenkort worden overgeplaatst. Rij de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd zullen vermoedelijk zeven werknemers moeten afvloeien. Er wordt nog getracht binnen het NSU-coneern te plaatsen. Als dat niet lukt, zal een afvloeiingsregeling worden toegepast die enkele maanden zal duren. In Rotterdam wordt het lijnvaattbedrijf geconcentreerd onder de naam Nedlloyd. De bestaande tramp- en tankvaart zal van Rotterdam verhuizen naar Amsterdam, waar het algemeen vrachtvervoer en de tankvaart door Holland Bulk Transport zal worden behandeld. In Rijswijk zal de raad van bestuur met een aantal stafdiensten worden >ndeigebracht en gaan werken onder naam Nederlandse Scheepvaart Unie (NSU' Een woordvoerder van de VNS verklaarde niet te verwachten, dat er bij zijn onderneming ontslagen zullen vallen als gevolg van de fusie. Er is momenteel zelfs nog een tekort aan personeel. Hoeveel mensen er binnen de 'mderneming zullen worden overgeplaatst is nog niet bekend. Ook bij de K.ICPL zijn geen ontslagen te verwachten.
Gevaren
Forse loonstijgingen gepaard met een stringent prijsbeleid, benadelen in het bijzonder de arbeidsintensieve bedrijven. Juist het midden- en kleinbedrijf, dat in de distributie- en dienstverleningssector sterk is vertegenwoordigd en ook in de industrie veelal arbeidsintensief is, ondervindt daarvan de gevolgen. Vaak treden die eerst na enige tijd aan het licht, namelijk wanneer rentabiliteit en vermogenspositie zodanig zijn aangetast dat de investeringsmogelijkheden gaan ontbreken. Hiermee dreigt het gevaar dat de voor een goede taak\ervulling noodzakelijke groei en modernisering bü een belangrijk deel van het bedrijfsleven worden verhinderd. Van verschillende kanten is er op aangedrongen dat hij dc algcmene-cconomische . politiek meer dan tot dusverre rekening wordt gehouden met de arbeidsintensieve bedrijfssectoren. Hiermee moet niet worden gewacht totdat kwalijke gevolgen een geforceerd ingrijpen noodzakelijk maken.
Voor de Middenstandsbank was '69 een jaar van voortgezette groei. Het balanstotaal groeide met 22 pet. tot bijna 5.2 miljard gulden. De totale baten waren 24'/j pet. hoger en bedroegen 177 (142) miljoen gulden, aangezien de lasten sterker toenamen (met 23 pet.) kwam de nettowinst ruim 12 pet. hoger uit op 22,1 (19.8) miljoen, hiervan wordt ingehouden 11,4 (10) miljoen gulden. Het dividend is zoals bekend verhoogd tot f 6 (5,50) por aandeel van f 50. Zowel de toeneming van het aantal medewerkers met 826 tot 5.273, als van het aantal vestigingen met 42 tot 305 was groter dan in voorgaande jaren. De expansie in de breedte heeft steeds meer de neiging aanvankelijk het winstcijfer ongunstig te beïnvloeden en eerst na enkele jaren tot de rentabiliteit bij te dragen. De toeneming van de personeelsbezetting zal dit jaar wat minder kunnen zijn door de steeds grotere automatisering. De penetratie van de bank in de particuliere sfeer werd voortgezet, maar de kredietverlening aan het bedrijfsleven is het belangrijkste bedrijfsonderdeel. De totale kredietverlening nam toe met 366 (414) miljoen tot ruim 2','j miljard gulden. De toevertrouwde middelen stegen met 800 (780) miljoen tot ruim 4,7 miljard. In het lopende jaar lijkt de directie een resultaat mogelijk, dat niet belangrijk van dat van '69 zal afwijken. Een daling van betekenis in de rentestand verwacht de directie vooralsnog niet. Rekening moet worden gehouden met een belangrijke verdere stijging van de salariskosten. Men hoopt binnenkort met de gemeente Amsterdam overeenstemming te bereiken over de bouw van een nieuw hoofdkantoor. De realisering daarvan wordt getien het ruimtegebrek steeds urgenter.
Uitbarsting kwam eerder dan rapport
BUna drie jaar geleden gaven 19 gemeenten In het probleemgebied Oost-Groningen opdracht tot het instellen van een structuuronderzoek. Het was een uiting van groeiende onzekerheid over de toekomst van de 150.000 inwoners tellende streek. Nog vóór economen, geografe.t en planologen de pertinente zekerheid konden verschaffen, dat zlleen een uitgebreide reddingscampagne het perspectief zou kunnen verbeteren, kwam de door de bestuurders gevreesde uitbarsting van de onlustgevoelens by de bevolking in de vorm van hardnekkige stakingen en keiharde loonacties. Het rapport ..Herstructurering van Oostelijk Groningen" (224 pagina's plus nog oen planologische bijdrage met structuurschets) geeft gedetailleerd aan waar het aan schort in dit probleemgebied. Het rapport geeft op basis van een secure inventarisatie de weg aan, die ingeslagen moet worden om uit de misère te raken. Het wordt de basis voor het werk van de Interdepartementale Commissie-Van der Pc(jl. die belast is met liet voorbereiden van een herstructureringsplan voor Oost- Groningen.
„Herstructurering van Oostelijk Groningen" is geschreven door de heer M. R. \V. Bos, stafmedewerker 'nn do Noord"liike Economische Technologische Organisatie (NETO). De NETO verrichtte het onderzoek in samenwerking met het Instituut voor Economisch Onderzoek en het Geografisch Instituut van de Rijksuniversiteit in Groningen. Het onderzoekingswerk werd begeleid door een curatorium bestaande uit prof. dr. F Hartog, prof. S Korteweg en prof. dr. 11. Rijken van Olst. De planologische adviezen zijn van de hand van ir. 11. M. Goudappel en ir. T. Hazewinkel.
NMB: MODERNISERING EN GROEI IN GEVAAR Middenstand in zorgen BANK HAD GOED JAAR
Van onze verslaggever AMSTERDAM, 5 maart — Het afgelopen jaar is voor de resultaten in het midden en kleinbedrijf, ondanks de aanhoudend gunstige conjunctuur, in het algemeen geen bevredigend jaar geweest, aldus het verslag van de Nederlandse Middcnstandsbank. Dit geldt met name voor het overwegend aantal bedreven waar de omzet direct samenhangt met de ontwikkeling van het particuliere verbruik. Het volume daarvan steeg vorig jaar aanzienlijk minder dan in '68 en '67, vooral omdat de reële, vrij besteedbare inkomstenstijging uiterst beperkt bleef. Daarnaast was bij vele bedrijven een terugslag merkbaar op de grotere aankopen van eind ISIGB, die vooruitliepen op de BTW. Verder hadden factoren als versnelde belastinginning en beperking van het verbruikskrcdiet ccn ongunstige invloed. Voeg daarbij nog de felle concurrentie dan is het niet verwonderlijk dat bij vele midden- en kleinbedrijven in de distributie- en dienstverleningssector de omzet naar hoeveelheid terugliep. In de meeste gevallen had dit ook een teruggang van de bruto-winst tot gevolg, omdat marge-verruiming door concurrentie en prijsbeheersing werd tegengegaan. Het prijsbeleid stelde tal van midden- en kleinbedrijven voor problemen, temeer omdat sterke loonstijging, hogere sociale lasten, het gestegen rentepeil en de toeneming van andere bedrijfskosten de nettoresultaten nadelig beïnvloedden.
Grote problemen in Twentse industrie
HENGELO, 5 maart — De herstructurering in de textielindustrie heeft voor zeer veel Twentse bedrijven ernstige gevolgen. Zo is gebleken uit een doorlichting van tot dusver 240 bedrijven, waarvan het merendeel is gevestigd in de Twentse steden. Gebleken is dat de hel ft van de bedrijven, die door een speciale commissie uit het samenwerkingsorgaan stedenland Twente zijn doorgelicht, met een of meer problemen krimpt. Bij 70 procent van de bedrijven werd bereidheid tot samenwerking met een ander bedrijf waargenomen. Het probleem is telkens: hoe leggen we de eerste contacten? De oorzaak van het probleem waarmee de meeste bedrijven in Twente te kampen hebben is dat zij in het verleden veelal een basis vonden in leverantie* aan grote bedrijven. Die Kroten zorgden als het ware voor de continuïteit van de kleinere. Nu de groten zelf problemen hebben heeft dat een ernstige weerslag op de kleinere. Tijdens een bijeenkomst in het stadhuis van Hengelo verleide de leider van het nu al een jaar durende bedrijfsvoorlichtingsproject, prof. dr. J. Kreiken, dat een aantal bedrijven van de ondergang kon worden gered. Geconstateerd werd dat vaak alleen maar aandacht werd geschonken aan technische verbeteringen maar minder aan de samenhang tussen bedrijfsgebeuren en financiering alsmede de scholing. Zijn commissie is van mening dat van Rijkswege veel meer aan bedrijfsvóorlicht.ing zou moeten worden gedaan en dat anderzijds de bedrijven veel meer bereid zouden moeten zijn in hun keuken te laten kijken. Kr is in ons land een tekort aan industrieel beleid, zo werd vandaag gezegd.
STRUCTUURRAPPORT: Overheid moet Oost-Groningen met aardgasgeld uit het slob halen
Van onze correspondent WINSCHOTEN, 5 maart — Negenduizend nieuwe arbeidsplaatsen vóór 1975, een overkoepelende hechte bestuurlijke organisatie (bij voorkeur een gewest) en veel betere reismogelijkheden (per spoor of over de weg) zijn broodnodig om Oost-Groningen 'op „Algemeen Nederlands Peil" to brengen. Tot deze conclusie komt een rapport over de „Herstructurering van Oostelijk Groningen" dat vandaag is verschenen. liet rapport geeft tamelijk nauwkeurig aan welke weg bewandeld moet worden om te voorkomen, dat het gebied nog verder zal achteruithollen en om de ontwikkeling om te zetten in een opgaande lijn. Grote stimulansen van buitenaf zullen nodig zijn, want op eigen benen zal Oost-Groningen nooit komen, zegt het rapport, waar het minimaal zijn wil:
• Een inkomen per hoofd van de bevolking, dat even hoog ligt als in de rest van Nederland en niet 12 procent lager zoals de cijfers nu aangegeven.
• Werkgelegenheid voor dc hele beroepsbevolking en niet zoals nu een grote werkloosheid met permanente dreiging van ontslag wegens de structurele tekorten in het industriële patroon.
M. R. W. BOS opsteller rapport
Investeringen
Dr. N. Tiemstra, directeur van dc NETO, de Noordelijke Economische Technologische Organisatie, schat dat voor het aanpassen van de Oost-Groningse realiteit aan de wenselijkheid, zoals die ook in de tweede nota Ruimtelijke Ordening van 1966 is neergelegd, 750 miljoen gulden aan bedrijfsinvesteringen nodig zijn. Een kwart daarvan moet volgens hem voor rekening van de overheid komen, die daarvoor best de groei van de aardgasopbrengst (111 miljoen tussen 1970 en 1973) mag gebruiken. Daarnaast dient het. nodige te gebeuren aan de verbetering van de infrastructuur en van het woonklimaat. Mocht namelijk het stimuleren van de werkgelegenheid in Oost-Groningen zelf niet voldoende van de grond komen, dan moet het gebied in zijn ogen één van de wooneentra worden voor omliggende gebieden als de industrie-eenheid Groningen-Hoogezand en het gebied rondom Delfzijl en de Eemshaven. Om deze reden geeft het rapport dan ook twee doelen aan: het opheffen van het acute werkgelegenheidtekort en het maken van een herstructureringsplan. Dit plan moet programma's omvatten voor industrialisatie, verkeersvoorzieningen, onderwijs en verbetering van het leefmilieu. Om effectiviteit te garanderen wordt een krachtige bovengemecntelijke organisatievorm gewenst geacht. Drs. J. A. C. van Burg. burgemeester van Oude Pekela, is van oordeel dat uit de streek zelf het initiatief moet komen, bijvoorbeeld voor gewestvorming.
Overheid
Van zeer groot belang zal echter het stimuleringsbeleid van de overheid zijn. Het hele energiebeleid zal daarbij, vooral vcor Oost-Groningen, opnieuw moeten worden bezien. De nadruk wordt verder gelegd op verbetering en uitbreiding van het spoorwegvervoer. Met name de aanleg van de spoorlijn Emmen-Ter Apel-Stadskanaal, aansluitend op de lijn Winschoten-Groningen wordt urgent geacht.
HET WEER
Et; § Het weer In Europa I*f s e* 2! I =3 Amsterdam licht bewolkt 2 —3 2 De Bilt licht bewolkt 3 —3 0 Declen mist 4 —5 0 Eelde onbewolkt 4 —3 0.2 Eindhoven licht bewolkt —3 O Den Helder licht bewolkt 2 0 0 Ttotterdam licht bewolkt 2 —4 O Twente onbewolkt 3 —1 0.3 Vlissingen onbewolkt 2 0 0 Z.-Limburg onbewolkt 2 —3 O Berlijn sneeuw 3 —1 4 Bordeaux zwaar bewolkt !J 4 10 Brussel licht bewolkt 2 —2 2 frankfort sneeuw 3 —3 0.2 Genève sneeuw 3 —3 7 Innsbruck sneeuw —0 —6 B Lissabon onbewolkt lfi 7 0 Londen half bewolkt 2 —4 10 Luxemburg onbewolkt —5 0 Madrid onbewolkt 12 —t 0 Malaga onbewolkt 19 9 0 Mallorca onbewolkt 11 8 0 München sneeuw —3 —5 3 Nice onbewolkt 10 3 0 Oslo zwaar bewolkt —0 —2 2 Parijs sneeuw 1 —1 5 Rome regen 10 3 11 Wenen sneeuw 3 —3 IS Zürich sneeuw 0 —12 0.6
Zwaar bewolkt
DE BILT, 5 maart (KNMI) — Een depressie trok van Engeland over Frankrijk naar Noord-Italië. Vooral in Zuid-Engeland en Noord-Frankrijk viel daarbij veel sneeuw, op sommige plaatsen zelfs meer dan 10 cm. Ons land kwam na het wegtrekken van deze depressie in een overgangsgebied met weinig wind en flinke opklaringen. Plaatselijk vroor het de afgelopen nacht 5 graden. Het komende etmaal verplaatst een frontaal systeem, behorende bij een depressie boven Midden- Europa, zich geleidelijk westwaarts en zal morgen dichtbij ons land liggen. Met dit front komt veel bewolking mee, waaruit neerslag, meest in de vorm van sneeuw kan vallen. Verwachting voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min. temp.: 0 tot 4 graden onder normaal. Max. temp.: 2 tot 6 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent.
VERDEELD TOT IETS LAGER
NEW YORK. 5 maart — De aanhoudende zwakte in de glamour- en computerfondsen zorgde er gisteren voor dat de Newyorkse aandelenmarkt verdeeld tot iets lager sloot, liet optimisme van de laatste dagen over een spoedige algemene versoepeling van de kredieten, bleef echter bestaan. Argus Research, een instantie die investeerders adviseert, /.ei gisteren in zijn wekelijkse blad dat men niet voor het tweede kwartaal moet rekenen op verlaging van de rentevoet voor primaire leningen bij de centrale banken. Hier werd echter aan toegevoegd dat ..de blijvende verwachting dat de monetaire politiek zal vergemakkelijken" het noodzakelijke fundament helpt leggen voor meer constructieve investeringen op dit moment. Bij de sluiting noteerden er van de 1615 verhandelde fondsen <>71 een hogere koers, tegen 669 een lagere. In de glamourgroep werden flinke verliezen geleden, o.a. IBM met 3'/ï, Xerox 4 1/8, en Fairchild Camera 4 7/8 dollar. De oli'esector was verdeeld
Omzet 11.880.000 (11.700.000) Shares.
3/3 4/3 3/3 4/3 AdmlralC 12',4 12->4 forel fcl. 43% 433; Air. Red 17'4 17' a Fruehauf 36*, 3534 Alloch. P 21», 21', Oen Cig 25% 25*» AIJ Chem 24% 24?4 Gen E) 74 74' a Alcoa 72% 73', Ce". Fooo 83% 84', Am.Brand 33'« 33J, t,cn Mot ,ü"!» 71% Am Can 38% 39 >, Gen.P.Ut 24% 24?» Am. C.van 26% 25% Gen Tel. 33% 33 A. El. Po\v 3113 31% GettyOll 48->, 48» a Am Enka 30', 31 Gillelte 48', 48',4 Am Met 38% 38'* Gimbel 40% 40% Am Mot. 9% 9'4 Goodyear 2829 Am. Had 29;» 29'« Grace 23% 23',» Am. .Smelt 35' g 35% GulfOii 26',a 26 Am. S.Afr. 34 3'.iJ«lj Hellei WE 22!» 22% Amstedt 33% 36 HoneyweLl 138 137% AIIIT.T. 52»,« 52J« UI. Centr. 29% 29% Ampex C na 37% 1.8.R, 3% 62b 82b Anaconda 30d 29J4 1.8.M. 333','* 329% A.Louis O 28 28', Int. * iav tij',, 65 ArmcoSt. 26j 4 26'« it.t. Harv 28',; 23',• Ashland O 251» 25% Int. Nick. 441» 43!» All. Kei. <>!•'» 66'« Int. Pap. 36',a 38' a Balt.O. 4 '.■} 65 65% Idem pret 60b 60b Uayuk Clg 10 10 '"l_si'v«r 21' i 21% Bendix li!»J* 29% ■' 59 Helh Steel 28 23*, 'nt.lecnn 10.84 16.90 Boeing 24', 24 Inv. Mut. 10.411.0.46 1 Boston CS 86418 66 1 Japan Kno 38».4 40 Hraz. Tract ir>', 15' a J. Manv. 33 31®, Burlingt 361» 36',4 [)ans kl'* 35',» Burroughs 148% 148 KennecotW 51»! 50% r!* J? '
3/3 4/3 3/3 4/3 Kep. Steel 361» Texas Inst 118», 15!» Revlon 73 Texas Util 58->4 58-1» "XiJh0 T7t* ri** Transam 23 37'; R. Dlltch | (Ini!#»i/far MJ'. oqj , Santa Fe 25'" 24">, u»"evef «'•» »!a Sears K. 667, 67»» Hn'^'.arö "Hï* Secunty t 3.80 1 3.78 1 Un. Elec 19',, 19?» SheU 42',sd 42?« L'n. Acc. F. 7.55 1 7.52 1 Soutn Coj 27'» 2812 Un. Pac. R 38'.; 3834 South Pac 35?» 35'a South. Rai 50',; 49U Uniroyai 19 19 Sperry Ho 38'; 37=». "n. A.rcr 361, 36?» SUuifl. Br. 53?4 54»; Un.Corp. 10',, 10', St. OU. Cal 46?; 46 UN. Fru>t 64>a 64», St.OU.lnd 42 41?; Un. Gas 20»; .ao?s I^-Ï1 Un-lnc- "•1467 11462 1 ~teadm-n 4.60 1 4.57 1 Un.Sclenc* 8.19 1 8.15 J SteH. Dl. 43 41'2 U.S. Steel 38U 39 Studeb. P. 42», 423* „ Sunoil. pr 35',a 35' j US-Tobaco 19 19% Sunray 43 42% VaJue *- '-2117.201 Syntex a«>4 35'4 We»t.-BaD 381, 39 Tandy C. 63 64 VVe#l u» 46',, 45?* rechnolog 7.85 1 7.84 1 Whouse 63'/« 65'4 lexaco 28 27 Woolwortr 35' 34?« Texas Guit 19% 19?;Xcrox 951» 9is4 * ss nieuw» aandelen d ss ex dividend
Nederlandse fondsen
(Opgave firma Hentz cn Co.) JmEW YORK, 4 maart — Kon. Olie 37';- (36?;-7l,). Unllever 29' a (29',a). Philips 17%-»; (17»,-8). KLM 37 (35' a). Hoogovens 135 b (135 b), Op basis van de laatste koers van de dollar ad ƒ 3.63 U (ƒ 3.64) komt bovenstaande notering voor Kon. Olie overeen met een Amsterdamse koers van ƒ 135.10-6 (134.20-5.20), voor Unilever van ƒ 107-30 (107.40), voor Philips van ƒ 63.20-4.60 (64 20- 5.60), voor KLM van ƒ 134.60 (129.20) en voor Hoogovens van 491.10 (491.40)
Dow Jones
27/2 2/3 3/3 4/3 Itlduitrui» 777.59 780,23 787.42 788,15 Sporen 177.58 178,20 178.65 178.0 S 693 J 69-M ®9.73 C 8.69 Utilities 115.25 116,06 117.94 118.»
Standard and Poor
27/2 2/3 3/3 4/3 lndustrial» ÜS.OI 98.13 98.71 98 44 bporen 38.06 38.17 .18,07 UUlltle* 58.64 59,42 59.88 60 15 Sameng. gem 89.50 89.71 00.23 90 04
Beurs Montreal
3/3 4/3 3/3 4/3 Can. fund 55.8 J 166.15 I Mass.frerg. 16 Ifii- Con». Batb 21% 23 Nat.Hess.F 8.461 8 461 Dom. Tar. 16 16% Shell Can. 28-« ' ">8 BuslcyOll. 13% 12% ShellCanW 13'* 1314 Ind. U.S.F. 9,66 b 9,66 b Steeprock 4,00 400 Inl. Nat.G. 9% 9%