(f) de deksels en kleppen van stortkokers voor as, vuil, enzovoort welke niet in gebruik zijn en welker binnenboordsopeningen geheel of gedeeltelijk beneden de indompelingsgrenslijn zijn gelegen, behoorlijk gesloten zijn.

Artikel 116

Oefeningen met waterdichte deuren, enz. De kapitein van een passagiersschip is verplicht zorg te dragen, dat:

( a ) oefeningen in het behandelen van waterdichte deuren, patrijspoorten, kleppen en afsluiters wekelijks plaats hebben en indien de reis langer dan een week duurt, bovendien, vóór het schip naar zee gaat, een volledige oefening wordt gehouden;

(b) alle werktuiglijk bewogen waterdichte deuren en alle waterdichte draaideuren in hoofddwarsschotten, welke op zee open moeten zijn, éénmaal daags worden gesloten;

(c) de waterdichte deuren en alle daarbij behorende bewegingsinrichtingen en standaanwijzers, alle afsluiters, die gesloten moeten zijn om een afdeling waterdicht te maken, benevens alle afsluiters in dwarsscheepse overvloeiinrichtingen als bedoeld in bijlage II, gedurende de reis geregeld ten minste éénmaal per week, worden nagezien.

Artikel 117

Appèls en oefeningen met redding- en brandblusmiddelen. Brandrondedienst De kapitein van een passagiersschip is verplicht zorg te dragen, dat: (a) de appèls van de bemanning voor oefening met de boten en in het blussen van brand, gevolgd door oefeningen met de brandblusmiddelen, rookmaskers en zuurstofapparaten zo mogelijk éénmaal per week en indien de reis langer dan een week zal duren bovendien zo spoedig mogelijk na het vertrek uit de haven worden gehouden;

(b) als noodsein om de passagiers naar de appèlplaatsen te roepen een sein, bestaande uit meer dan zes opvolgende korte stoten, gevolgd door één lange stoot op de fluit of de sirene, wordt gebruikt en dat dit sein, behalve wanneer het schip op korte reizen wordt gebezigd, wordt aangevuld door andere seinen, welke langs electrische weg van de brug af door het gehele schip worden gegeven en als alarmsein bij brand de bellen op de brug, op de kampagne of op de bak al naar de omstandigheden, gedurende ongeveer 15 seconden worden geluid;

(c) een duidelijke opgaaf nopens de betekenis van alle seinen, welke van belang zijn voor de passagiers en hoe daarbij moet worden gehandeld, in verschillende talen in de hutten en andere nachtverblijven voor passagiers op in het oog lopende wijze is aangebracht,

(d) een doelmatige rondedienst wordt onderhouden om elk begin van brand zo spoedig mogelijk te kunnen ontdekken.