wordt afgescheiden, en brengen zij die over naar de wegenlegger der gemeente waaraan dat gebied wordt toegevoegd, een en ander met toepassing, voor zoveel nodig, van de artikelen 39-41 van de Wegenwet.

Artikel 41

Met ingang van de datum van herindeling wordt het gestelde in artikel 8 van de wet van 10 augustus 1951, Stb. 347 1 , houdende nieuwe vaststelling van het rechtsgebied en de zetels der rechtbanken en kantongerechten, onder het hoofd «Kantongerecht Hoorn» gelezen als volgt: Andijk, Bangert, Enkhuizen, Hoorn, Medemblik, Noorder-Koggenland, Obdam, Opmeer, Stede Broec, Venhuizen, Wervershoof, Wester-Koggenland, Wognum, Zeevang.

Artikel 42

Met ingang van de datum van herindeling wordt in tabel B, bedoeld in artikel E1 der Kieswet 1 , onder het hoofd «Noord-Holland», het gestelde onder III gelezen als volgt:

III Hoorn.

De gemeenten Hoorn, Wester-Koggenland, Obdam, Opmeer, NoorderKoggenland, Medemblik, Wervershoof, Wognum, Bangert, Stede Broec, Venhuizen, Andijk, Enkhuizen, Purmerend, llpendam, Landsmeer, Beemster, Zeevang, Schermer, Wijdewormer, Edam-Volendam, Graft-De Rijp, Monnickendam, Katwoude, Marken, Broek in Waterland.

Artikel 43

Deze wet is niet van invloed op de bevoegdheid van de rechter en op die van partijen met betrekking tot zaken, op de dag, voorafgaande aan de datum van herindeling, voor enig gerecht aanhangig.

Artikel 44

De notarissen ter standplaats onderscheidenlijk Benningbroek (gemeente Sijbekarspel) en de gemeenten Avenhorn, Grootebroek, Hoogkarspel en Hoogwoud zullen van de datum van herindeling af worden aangemerkt als te zijn benoemd tot notarissen ter standplaats onderscheidenlijk Benningbroek (gemeente Noorder-Koggenland), Avenhorn (gemeente Wester-Koggenland), Grootebroek (gemeente Stede Broec), Hoogkarspel (gemeente Bangert) en Hoogwoud (gemeente Opmeer).

Artikel 45

De vaststelling van de door de nieuwe gemeenten en de gemeenten Andijk, Heerhugowaard, Niedorp, Schermer en Venhuizen ten behoeve van de keuringsdienst van waren te betalen bijdrage over het op de datum van herindeling lopende en het volgende dienstjaar zal, met afwijking van het bepaalde in het eerste lid van artikel 16b van het Financieel besluit Warenwet, geschieden volgens het inwonertal van die gemeenten op de datum van herindeling.

Artikel 46

Voor de nieuwe gemeenten vangt de in artikel 2, eerste lid, van de Brandweerwet genoemde termijn van drie jaar aan op de datum van herindeling.