b. het vierde lid wordt vernummerd tot derde lid, en hierin wordt het woord «ziekenhuis» vervangen door «ziekenhuisvoorziening», c. het vijfde lid wordt vernummerd tot vierde lid en gelezen: «4. Voor de toepassing van het bij of krachtens deze wet bepaalde wordt onder het bouwen of de bouw van een ziekenhuisvoorziening mede verstaan het uitbreiden, verbouwen of vervangen van een ziekenhuisvoorziening, het als ziekenhuisvoorziening inrichten of in gebruik nemen van een gebouw of een gedeelte van een gebouw, alsmede het wijziging brengen in de bestemming van een ziekenhuisvoorziening. Onze Minister kan deze begrippen nader omschrijven.».

B

In het tweede en het derde lid van artikel 2 wordt in plaats van «de doelmatige voorzieningen ter zake van ziekenhuizen en andere inrichtingen voor gezondheidszorg» en, «een doelmatige voorziening in de behoefte aan ziekenhuizen en andere inrichtingen voor gezondheidszorg» gelezen: «de doelmatigheid van de ziekenhuisvoorzieningen», en wordt in plaats van «ziekenhuizen» (2x) gelezen: « ziekenhuisvoorzieningen ».

C

§2 wordt gelezen:

§ 2. Plannen voor ziekenhuisvoorzieningen

Artikel 3

1. Onze Minister stelt, gehoord het College, richtlijnen vast, die bij het ontwerpen van plannen voor ziekenhuisvoorzieningen in acht moeten worden genomen. 2. Deze richtlijnen kunnen, behalve op behoeftecriteria en op de samenhang zowel onderling als tussen ziekenhuisvoorzieningen en andere voorzieningen, onder meer betrekking hebben op functie-omschrijvingen en gebiedsindeling. 3. Voor zover deze richtlijnen betrekking hebben op de wijze waarop in een plan samenhang wordt aangebracht tussen de betrokken ziekenhuisvoorzieningen en de hiermede samenhangende voorzieningen op het terrein van maatschappelijke dienstverlening en andere verwante terreinen, worden deze richtlijnen gesteld door Onze Minister en Onze Ministers wie het mede aangaat. 4. Bij deze richtlijnen doet Onze Minister, in overeenstemming met Onze Minister van Onderwijs en Wetenschappen onderscheidenlijk van Defensie, mededeling van de voorgenomen ziekenhuisvoorzieningen met betrekking tot academische ziekenhuizen en militaire ziekenhuizen. Daarbij wordt tevens in overeenstemming met Onze Minister van Justitie mededeling gedaan van de omvang van de behoefte voor het opnemen van patiënten onder verantwoordelijkheid van Onze Minister van Justitie in het kader van de uitvoering van een rechterlijke uitspraak.

Artikel 4

1. Onze Minister geeft aan provinciale staten van een of meer provinciën aanwijzingen voor het ontwerpen van plannen voor ziekenhuisvoorzieningen. Een zodanige aanwijzing kan strekken tot het ontwerpen van een plan ter zake van alle ziekenhuisvoorzieningen dan wel ziekenhuisvoorzieningen behorende tot een bij de aanwijzing aangegeven categorie, in een aangegeven gebied dat het geheel of een gedeelte van een of meer provinciën kan omvatten. Onze Minister stelt een termijn vast waarbinnen het ontworpen plan aan hem dient te zijn voorgelegd.