Artikel 5

1. De geneeskundige zendt het rapport aan de geneeskundige autoriteit. 2. De geneeskundige autoriteit is-bevoegd de geneeskundige op te dragen het rapport met door hem verlangde gegevens aan te vullen, zonodig na een op zijn last voortgezet onderzoek. 3. De geneeskundige autoriteit zendt, indien hij van oordeel is dat het rapport voldoende gegevens bevat, aan Onze Minister een uittreksel uit het rapport, na dit te hebben voorzien van zijn visum en van opmerkingen die hij nodig oordeelt. 4. Onze Minister is bevoegd: a. het uittreksel uit het rapport, indien het naar zijn oordeel onvoldoende of onvolledige gegevens bevat, te doen aanvullen, zonodig na een door de geneeskundige voortgezet onderzoek; b. zich in bijzondere gevallen het rapport met de stukken genoemd in artikel 4, tweede lid, te doen toezenden, zulks onder gehoudenheid de functionarissen aan te wijzen, die bij uitsluiting bevoegd zijn van een volledig rapport kennis te nemen. 5. Het uittreksel uit het rapport bevat de gegevens, als bedoeld in artikel 4, eerste lid, een en ander met weglating van eventuele medische gegevens.

Artikel 6

1. Onze Minister is bevoegd over het volledige rapport van de geneeskundige, nadat dit door de geneeskundige autoriteit is voorzien van zijn visum, een schriftelijk oordeel van één of meer andere deskundigen te vragen. Deze is/zijn gehouden de gekozen geneeskundige, indien betrokken bij het geneeskundig onderzoek, te horen. Wijkt het inzicht van deze deskundige(n) af van dat van de geneeskundige autoriteit, dan wordt van het door de deskundige(n) uitgebracht schriftelijk oordeel geen gebruik gemaakt dan nadat de geneeskundige autoriteit tegenover Onze Minister zijn standpunt nader schriftelijk heeft kunnen verdedigen. 2. Onze Minister is voorts bevoegd de belanghebbende met diens instemming nogmaals geneeskundig te doen onderzoeken dan wel voor de tijd van ten hoogste drie maanden in een inrichting ter observatie te doen opnemen. 3. Het in artikel 5, vijfde lid, bepaalde is van overeenkomstige toepassing op het door de deskundige(n) uitgebrachte schriftelijk oordeel, als bedoeld in artikel 6, eerste iid.

Artikel 7

Onze Minister van Defensie kan nadere regels vaststellen met betrekking tot de uitvoering van dit besluit.

Artikel 8

Dit besluit kan worden aangehaald als «Besluit procedure geneeskundig onderzoek verzetsmilitairen en ondergedoken militairen».

Artikel 9

Dit besluit treedt in werking met ingang van de tweede dag na datum van afgifte van het Staatsblad waarin het wordt geplaatst.