jes van 5 vrouwen vormden zich voor een abonnement op „Mededelingen". Voorzitster behandelde daarna „Beginselprogram der S.D.A.P Daarna werd de Vrouwendag geregeld en de versjes gerepeteerd. B. P. H.

SNEEK. Donderdag 12 November hield onze club haar Vrouwendag. Er was een goede opkomst en de zaal maakte, mede door de goede zorgen van de fam. Bos, een fleurige indruk. De rede van mevr. Aarsen—Jansen, die door ziekte van mevr. Toornstra, de vrouwen toesprak, was wel overwogen en goed verzorgd. Dat de spreekster boeide bewees wel de stilte in de zaal. Een ernstig beroep werd gedaan op de vrouwen om het werk te doen wat er gevraagd wordt, vooral met het oog op het welslagen van ons Plan van de Arbeid. Apollo verdient een woord van dank voor de gezellige muziek en ons toneelclubje maakte van het Buurpraatje iets aardigs, wat heus niet zo gemakkelijk was. De prijzen voor de verloting, waar als eerste prijs „Levensbouw" van dr. F. M. Wibaut beschikbaar gesteld was, vielen zeer in de smaak. Drie nieuwe leden gaven zich na afloop aan ons bestuur op. T. N.-J.

UTRECHT. 12 Nov. clubverg. in de beste stemming. De colportage op 11 Nov. is uitstekend geweest. De 2500 brochures waren in enige uren verkocht; in alle wijken kwam men brochures te kort. Goed zo, vrouwen! De Oct.-actie bracht 114 nieuwe lezeressen. 200 raambiljetten werden besteld en 200 boekenleggers. Met de kaartverkoop voor de Vrouwendag gaat 't best. We verwachten een volle zaal! Op 22 Nov. komt pge E. Ribbius Peletier voor het I.v.A.O. spreken over: „De vrouw in Sowjet-Rusland". Zorgen de clubleden die enigszins kunnen, om half 11 in het N.V.-Huis te zijn? J. v. d. W.

VEENDAM. 11 Nov. hielden we een h.h. verg. met 33 vrouwen, 's Middags waren we op stap geweest en hebben 200 geschriftjes verkocht. 13 abonné's gewonnen voor de Prol. Vroi;w. De Vrouwendag wordt op 28 Nov. gehouden. Mevr. Segaar—Peperkamp uit Groningen komt spreken. We zullen 1 bonboekje en 40 boekenleggers bestellen. De kaarten gaan we in voorverkoop aanbieden. Entrée is 20 cent, terwijl gratis koffie met koek gepresenteerd wordt. „Buurpraatje

wordt opgevoerd. Verder zal de avond gevuld worden met zang, piano, declamatie, bloemenverloting enz. Pge. Hofman begeleidde met de piano. Het was fijn, vooral het lied „Kameraden". Het was een mooie vergadering.

T. v. d. W.—v. d. L.

WINSCHOTEN. Op Maandag 11 Nov. jaarverg. Aanwezig 25 vrouwen. Jaarverslagen van secretaresse en penningm. goedgekeurd. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen. Voor pge. Dijkhuis—Glazenburg werd gekozen FolkringaDeen. Op onze Vrouwendag in hotel „De Nederlander", 2 December, krijgen we als spreekster mevr. Aarsen—Jansen. De A.J.C. zal iets ten beste geven, terwijl door enige clubleden het „Buurpraatje" wordt opgevoerd. Entrée slechts 10 cent, terwijl in de pauze gratis een kopje koffie wordt geschonken. Ook zijn er 40 boekenleggers besteld, 1 boekje Tiele Wibautfonds en 15 St. Nicolaasplaten. De October-actie bracht ons reeds 6 nieuwe abonné's. We konden twee nieuwe leden boeken. De actie is nog niet afgelopen. Ook gaven zich voor de leesavond 13 leden op. Ten slotte wordt nog een Planlied gezongen. J-

WIERINGERWAARD. Dinsdag 10 November hield onze club een h.h. verg. bij pge. J. Rol— De Nooijer. Als afgevaardigden naar de Gew. vergadering te Alkmaar werden gekozen A. C. Mereboed—Nieuwenburg en A. Wit—Pool. Met de 11 Novembergeschriftjes is gecolporteerd. Bonboekje en boekenleggers zijn besteld. Proefnummers van de Prol. Vrouw uitgezet. Er werd besloten om in Januari alsnog een Vrouwendag te houden. Daarna werden nog een paar hoofdstukken voorgelezen uit de Grote Zomer. Volgende vergadering bij onze leidster pge. Krul te Schagerberg. A- c- N-

WIJNALDUM. 4 Nov. vergaderde onze club h.h. met 17 leden. Een schrijven van onze voorzitster dat ze bedankt wegens omstandigheden, wordt met leedwezen voor kennisgeving aangenomen. Mevr. Sikkens—Hartelust komt spreken voor onze Vrouwendag. Er worden 20 boekenleggers besteld voor het Tiele—Wibautfonds. Er gaven zich weer enige vrouwen op voor colportage en kaartverkoop. Een goede avond.

T. v. d. M—R.

ZEIST. Met een 12-tal vrouwen hebben we op 11 Nov. alle 200 geschriftjes verkocht. Een mooie prestatie, vrouwen, waarop we trots kunnen zijn! Onze Vrouwendag op 25 dezer nadert met rasse schreden, laten we zorgen, dat de zaal te klein zal blijken te zijn! Mevr. Ploeg uit Utrecht komt spreken; verder is er declamatie van mevr. Spierenburg, pianospel van mej. Kuitert, terwijl tot slot door 5 onzer vrouwen het „Buurpraatje" zal worden opgevoerd, 't Belooft een mooie avond te worden, dus voorziet u tijdig van kaarten a 15 cent per stuk, werklozen 5 ct.

S. H—V. G.

ZWOLLE. Dinsdag 10 Nov. hielden we onze h.h. verg. Aanwezig waren 25 vrouwen. De laatste regeling voor de Vrouwendag werd besproken, toegangskaarten ter verkoop uitgezet en besloten dat we op de avond zullen colporteren met boekenleggers en bonnen voor het Tiele— Wibautfonds. De actie voor de „Prol. Vrouw" is nog in volle gang; tot nu toe wonnen we 11 nieuwe abonné's, maar we zijn er nog niet! We besloten tot oprichting van een leesclub o.l.v. pge Van Veen. Er gaven zich voorlopig 11 vrouwen op, wanneer we beginnen wordt de leden nog nader per convocatie medegedeeld.

We vertrouwen dat Donderdag 19 Nov. onza Vrouwendag gehouden wordt voor een uitverkochte zaal! Allen daartoe meegewerkt!

G. S —H.

ZUILEN. Zaterdag 7 Nov. hield onze club haar Vrouwenavond. Pge. C. Pothuis Jr. hield een fijne rede. Er was mooie muziek, piano en fluit door Tonny Vermasen en Jan Velema. Een toneelstukje opgevoerd door de toneelgroep van het I.v.A.O. en het spreekkoor „De kinderen roepen" door onze vrouwen. De zaal was uitverkocht. Het was een waardig besluit van de October-actie die ons 18 nieuwe abonné's opleverde. Donderdag 12 Nov. jaarvergadering met een buitengewone opkomst. De div. jaarversla-* gen werden goedgekeurd. Het bestuur werd in z'n geheel herkozen. Er zijn 50 St. Nicolaasplaten besteld. De colportage met de ontwapeningsbrochure is schitterend geslaagd. Onze e.v, bijeenkomst is op 3 Dec. in het A.J.C.-gebouwtjö;

M. S.—V.

POELIER

Je adres voor wild en gevogelte Is 2e JAN STEENSTIUAI 57 tel. 93708, Amsterdam.

Uitsluitend le kwaliteit.

8—5

D. VLASBLOM

Wildhandel.

2e VAN SWINDENSTRAAT 56. TELEFOON 50336.

ZIEKTE baart geen geldzorgen indien Gij U verzekert bij het

ALGEMEEN ZIEKENFONDS VOOR AMSTERDAM

Beulingstr. 8 Opgericht 1847

A.Z.A.

Telef. 37182 140.000

verzekerden

Een zesde der Amsterdamsche bevolking is bij ons verzekerd

BIJKANTOREN:

Corn. Dirkzstraat 12, 2e Van Swindenhoek Krommertstraat. straat io.

1 Af, amsieuaaii oo,

b. d. Amstelvéensew.

Van Limburg

Stirumpleln 20. Kinkerstraat 229. Gerard Douplein 12. Molukkenstraat 75.

ii d. Rijnstraat.

Spreeuwenpark 11.

1—40

Werft nieuwe abonné's

Het is van LIEBIG