Amsterdam. In de 26 Mei j.1. gehouden bestuursvergadering werd besloten het bestuur met twee leden uit te breiden. Mevr. A. Vink-Oosthout en Mej. I. E. Veenstra verklaarden zich bereid in het bestuur zitting te nemen.

Tevens werd besloten eenige wijziging te brengen in de verdeeling der functies. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: de dames J. A. Polak-Kiek, voorzitster; A. Boissevain-VanLennep, vice-voorzitster; L. Huisman-van Kol, eerste secr.; I. E. Veenstra, tweede secr.; de heer Mr. Max Bamberger, eerste penningm.; Mevr. S. Roos-Vos, tweede penningm.; Mevr. F. Kleiweg-de Zwaan, de heer Mr. E. Hent, Mej. L. Rosenberg-Polak, Mevr. A. Vink-Oosthout en Mej. M. C. Bouwmeester, leden.

In verband met de ziekte der secretaresse werd besloten, dat het secretariaat voorloopig zal worden waargenomen door M. C. Bouwmeester, Postjeskade 2 III, West. Alle correspondentie gelieve men dus tot nader order aan haar te adresseeren.

Adres aan het college van B. en W. — Op 29 Mei j.1. werd het volgende adres verzonden aan het College van Burgemeester en Wethouders te Amsterdam:

„Ondergeteekenden, J. A. Polak-Kiek en M. C. Bouwmeester, resp. voorzitster en waarnemend secretaresse van de afdeeling Amsterdam der Nederlandsche Vereeniging voor Vrouwenbelangen en Gelijk Staatsburgerschap, nemen bij dezen de vrijheid het volgende onder Uw welwillende aandacht te brengen.

Met groote belangstelling hebben zij kennis genomen van Uw bemoeiingen inzake de werkloosheidsbestrijding. De groots opgezette ,,Meer-Werk-Actie" heeft haar volle sympathie.

Het heeft haar verheugd, dat, blijkens Uw manifest aan de burgerij, U ook een beroep doet en prijs stelt op den steun en de medewerking der vrouwen. Het heeft haar daarom te meer verbaasd en pijnlijk getroffen, dat Uw college naar het schijnt geen aanleiding heeft gevonden om U van dien steun en die medewerking te verzekeren door een of meer vrouwen of vrouwenorganisaties uit te noodigen zitting te nemen in het Comité van Aanbeveling.

Waar in onze stad tal van zelfstandig werkende en handelende vrouwen en duizenden huisvrouwen wonen, die evenzeer in staat zijn tot werkverruiming bij te dragen, komt het haar voor, dat het Uw prijzenswaardig streven zeker ten goede zou zijn gekomen, indien U ook de vrouwen in Uw actie had betrokken".

Een afschrift van dit adres is aan 21 vrouwenorganisaties gezonden met verzoek daaraan adhaesie te betuigen of zelfstandig een soortgelijk adres te verzenden.

J. W. C.

Het J. W. C. brengt den leden ter kennis, dat de foto, op 10 Mei j.1. genomen op de tocht naar Ouderkerk a. d. Amstel voor het hotel Paardenburg (een groot succes) te verkrijgen is bij Polygoon Fotopersbureau Damrak 53 tegen de prijs van ƒ 1,04 het stuk, te storten op gironummer 49888 onder bijvoeging: vergrooting negatief no. 9363445.

Dames leeren de moderne talen bij BERLITZ

Privé en Clublessen — Besloten Clubjes — Goede lessen in een gezellig milieu Alléén Vondelstraat 32, Telefoon 84562 Amsterdam