Mej. Mr. C. Janssen van Raay spreken over de wederzijdsche rechten en verplichtingen van de werknemersdeemsters) en werkgevers (geefsters).

Deze studie-avonden zullen toegankelijk zijn voor leden en belangstellenden zoowel heeren als dames.

Spreekster hoopt, dat de aanwezigen door vragen stellen van hun (haar) 'belangstelling zullen doen blijken.

Op deze bijeenkomst werd ook besloten, dat de pres. met de secr. een bezoek zouden brengen aan de Hoofdredactie van het A. I. D., om den hoofdredacteur onze plannen te ontvouwen en dezen te vragen de aandacht op het streven onzer Vereen, te willen vestigen.

Het resultaat van dit bezoek was een hoofdartikel in het avondblad van Dinsdag 12 Nov., getiteld: „Werkneemsters in nood". (In het vorige nummers reeds opgenomen. Red.). Terwijl onder „Stad-nieuws" de eerste studie-avond aangekondigd werd.

In het avondblad van Dinsdag 19 Nov. is wederom deze bekendmaking opgenomen.

Onze pres. heeft in hartelijke bewoordingen den schrijver namens de leden onzer Vereen, dank gezegd voor het zoo waardeerend hoofdartikel. Tevens de hoop uitgesproken dat het A. I. D. steeds achter ons zal blijven staan.

Met de uitwisseling van maandbladen zijn wij minder gelukkig geweest.

Zoowel het Bestuur van de Vereen, van Huisv. te Bandoeng als te Batavia meent dat ons blad noch in haar trommel noch op de tafel van het secretariaat hoort. Het eerstgenoemde Bestuur denkt dat ons blad haar naam als neutrale vereen, in gevaar zal brengen.

Wel hebben de Besturen van de Ver. van Huisv. uit Soerabaja en Palembanig in de door ons voorgestelde ruiling toegestaan.

Ook de uitgevers van het maandblad „de Verantwoordelijkheid van de Vrouw", (vertegenwoordigster voor Ned.-Indië, Mevr. L. Ingelse-Grafstein, Zorgvlietweg 8, Bandoeng) gaan accoord met de uitwisseling.

Over de eerste studie-avond op Vrijdag 29 Nov. zal de volgende maand een overzicht gegeven worden.

Secr. afd. Band. Ver. v. Vr. r., J. P. d'Agremond-Colthoff.

AFDEELING BATAVIA Debating-Club.

Den 26sten November had de eerste bijeenkomst plaats van de DebatingClub der Bataviasche Vrouwelijke Studenten-Vereeniging, in het clubhuis op Kramat.

Deze bijeenkomst, die geleid werd door Mevrouw Kluit, de Presidente van de Af deeling Batavia der Vereeniging voor Vrouwenrechten, werd bezocht door verschillende leden der Vrouwelijke Studenten-Vereeniging en had een geanimeerd verloop.

De bijeenkomsten van deze Debating-Club zullen gehouden worden eiken tweeden en vierden Dinsdag van de maand.

VROUWENPROTEST IN HET DERDE RIJK.

Een vrouwenbond tegen vernedering.

Tegen mannelijke dwaasheid :

Men verlangt van de vrouw, dat zij zich geheel in dienst stelt van de staat, dat zij haar belasting betaalt als iedere man; het zou onrechtvaardig zijn, wanneer onder hen, die over het gebruik van deze belasting-penningen te beslissen hebben, zich geen vrouwen bevondenden

Voor vrouwenrecht en vrijheid :

In de laatste tientallen jaren begint de vrouw weer te ontwaken en dit proces zal onweerstaanbaar voortschrijden, wat men er ook tegen moge ondernemen.

Deze woorden staan woordelijk in :

„Het gedenkschrift van NationaalSocialistische vrouwen aan den kanselier Adolf Hitier" (Verslag Adolf Klein, Leipzig 1934).