voor geplaatste advertentiën. Deze aboimée's hebben geenerlei rechten als lid, overeenkomstig de Statuten, noch ontvangen zij een jaarverslag gratis; aanmelding bij eene Bestuurderes is verplicht, ten einde onbevoegden te weren. Abonnementen voor minder dan den loopenden jaargang, worden niet aangenomen.

De afgevaardigde van Amsterdam vraagt of alle advertentiën onder waarborg van soliditeit staan ; de gedelegeerde van Haarlem sluit zich daarbij aan en wenscht, dat men van advertentiën in het Tesselschade-Blaadje volkomen zeker zij, dat zij betrouwbaar zijn. De Voorzitster meent, dat hiervoor onmogelijk volkomen verantwoordelijkheid kan worden gegeven, want dat de Redactie niet in staat is, vooraf de artikelen, scholen, maatschappijen, enz., zóó nauwkeurig te onderzoeken. Yoor de genummerde advertenties staan de inzendsters zooveel mogelijk in. Besloten wordt mitsdien, voortaan alle zoogenaamde reclame-advertentiën te plaatsen buiten verantwoordelijkheid der Redactie. De advertentiën der Bemiddelingsbureaux worden daardoor des te betrouwbaarder, wat de Directrices wel mogen bedenken.

De afgevaardigde van Schiedam, vraagt of het verlaagde abonnement ook aanleiding zou kunnen geven, dat allerlei ongeschikte personen nu in kennis worden gesteld met den inhoud van het Blaadje en zich als Tesselschade-Candidaten voor de daarin aangeboden betrekkingen zullen aanmelden. De Voorzitster weêrlegt dit bezwaar door éi- op te wijzen, dat ook nu reeds velen, die geen lid van »TESSELSCHADE'" zijn, het Blaadje lezen door tusschenkomst van anderen ; dat de dames, die er prijs op stellen, werkelijk eene Tesselschade-Candidate in betrekking te krijgen, zeker niet zullen verzuimen, inlichtingen in te winnen bij de Directrice van het opgegeven Bemiddelingsbureau, waardoor bedrog terstond zou ontdekt worden ; dat dames, die zich die moeite niet geven, blijkbaar weinig waarde hechten aan » Tesselschade"s bemiddeling; en eindelijk dat het onmogelijk is tegen dergelijke misbruiken