Schiedam (K. v. A. V. en G.). De toestand in de glasblazerijen bleef over het algemeen stationnair. Bepaald druk was het nergens. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Wegens noodzakelijke verbouwing van een der ovens heerschte er in één onderneming eenige werkloosheid.

Fabricage van pannen, tegels en ander grof aardewerk.

Alfen (K. v. A.). In de pannenfabricage heerschte geen slapte, evenmin als in de vorige maand. Vraag en aanbod van werkkrachten bleven gelijk en werkloosheid kwam niet voor.

Arnhem (K. v. A. Bouwbedr.). In pottenbakkerijen was de toestand normaal. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

's-Hertogenbosch (K. v. A. Bouwbedr.). In de pottenbakkerijen kon, evenals gewoonlijk, flink doorgewerkt worden. Er was vraag noch aanbod van werkkrachten, evenmin als in de vorige maand. Geen werkloosheid.

Leeuwarden (K. v. A.). Fabricage van dakpannen. De vraag naar pannen was gering, zoodat de afzet niet gunstig was. Er werd dan ook slechts matig geproduceerd. Tegen het einde der maand werd het bedrijf stopgezet en het personeel grootendeels ontslagen.

Fabricage van aardewerk. Belangrijke bestellingen kwamen niet in, zoodat ook in dit bedrijf slechts langzaam aan geproduceerd werd.

Vraag en aanbod van werkkrachten kwamen niet voor en werkloosheid evenmin.

Maastricht (Werkliedenvereeniging A). In de fabricage van vloertegels viel noch slapte, noch verlevendiging te constateeren. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten en geen werkloosheid.

Teqelen (Werkliedenvereeniging). In de pannenfabricage heerschte evenmin als in juli bepaalde slapte, doch de afzet van hand-pannen was nog steeds onvoldoende, waarvan de oorzaak onbekend is. Het aantal werklieden, de loonen en de arbeidstijden bleven dezelfde. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten en geen werkloosheid.

Utrecht (K. v. A. Bouwbedr.). Fabricage van pannen en tegels. Zie onder „Steenfabricage".

Steenfabricage.

Alfen (K. v. A.). In de steen- en cementsteenfabricage heerschte geen slapteevenmin als in de vorige maand. Vraag en aanbod van werkkrachten bleven gelijk en werkloosheid kwam niet voor.

Enschede (K. v. A. Bouwbedr.). Geen verlevendiging, doch evenmin slapte of werkloosheid. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

Maastricht (Werkliedenvereeniging A). In de steenfabricage (ringovensteenen) viel noch slapte, noch verlevendiging te constateeren. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Sittard (K. v. Kooph. en Fabr.). Noch slapte, noch verlevendiging. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Tegelen (Werkliedenvereeniging). De algemeene toestand onderging geen verandering en was derhalve ook in de afgeloopen maand goed te noemen. Tusschen vraag en aanbod van werkkrachten bleef evenwicht bestaan. Geen werkloosheid.

Udenhout (Patroonsvereeniging). Er heerschte slapte wegens de mindere vraag naar steenen. Dientengevolge verminderde het overwerk.

Utrecht (K. v. A. Bouwbedr.). In de fabricage van steenen, pannen en tegels viel een gewone gang van zaken te constateeren. Slapte heerschte er niet, doch wel ondervond het bedrijf veel vertraging door de vele regens. Verlaging van de loonen vond niet plaats en evenmin werd de arbeidsduur verkort. Overwerk kwam niet voor. Het aanbod van werkkrachten was grooter dan in de vorige maand en overtrof de vraag. Nochtans heerschte er geen werkloosheid.

Zutfen (K. v. A. Bouwbedr.). Er trad verlevendiging in, doordat er nog al bestellingen uit den Achterhoek (de Graafschap) inkwamen. De steen is 10 pCt. duurder dan in het vorige jaar. De loonen bleven dezelfde en in het aantal werklieden kwam geen verandering, daar er met vast personeel gewerkt wordt. Geen werkloosheid.