Nachtarbeid wordt geacht te zijn: arbeid verricht in de uren liggende tusschen 10 uur 's avonds en één uur voor den gewonen aanvangstijd 's morgens.

Art. 6. Het loon voor jonggezellen wordt bepaald door de Leerlingovereenkomst, en voor oude arbeiders bij vrije overeenkomst tusschen deu patroon en de betrokken arbeiders.

Art. 7. Geen loon zal verschuldigd zijn over den tijd gedurende welken de arbeider zijn arbeid niet heeft verricht.

Geen loon zal dus verschuldigd zijn in de gevallen van vrijwillig of gedwongen verzuim, bedoeld bij de artikelen 1638c en d van het Burgerlijk Wetboek.

Art. 8. De betaling geschiedt in uur-, dag- of weekloon; in aangenomen of stukwerk wordt gewerkt volgens tusschen de contractanten vastgesteld tarief.

Als in aangenomen werk wordt gearbeid, ontvangt de gezel wekelijks minstens een loon, gelijkstaande met hetgeen hij iu hetzelfde tijdsverloop in uur- of daggeld zou hebben verdiend.

Bijzondere gevallen, ter beoordeeling van den werkgever, uitgezonderd, behoudens beroep op de Commissie.

De uitspraak dezer Commissie is bindend.

Art. 9. Ontslag mag niet gegeven worden:

a. ten einde een der in dit contract vervatte artikelen te ontduiken.

b. om het lid of bestuurslid zijn der organisatie.

c. Uitdrukkelijk wordt overeengekomen, dat de werkgever de bevoegdheid heeft de dienstbetrekking op staanden voet te verbreken, wanneer de arbeider zich in dienst schuldig maakt aan misbruik van sterken drank.

Art. 10. Wederzijds behoeft geen opzeggingstermijn in acht genomen te worden.

Art. 11. Patroons en arbeiders verbinden zich tijdens den duur van het contract geen der overeengekomen of gebruikelijke arbeidsvoorwaarden te zullen wijzigen of nieuwe in te zullen voeren, zonder goedvinden der eontracteerende partijen.

Art. 12. De eontracteerende patroons verbinden zich bij voorkeur te werken met eontracteerende arbeiders.

Art. 13. Geschillen, voortvloeiende uit deze overeenkomst, zullen worden onderworpen aan het oordeel van een commissie van 5 personen, waarvan 2 worden gekozen door contractant ter eener, en 2 personen worden aangewezen door contractant ter anderer zijde, welke 4 personen samen een vijfde kiezen.

De uitspraak der commissie zal bindend zijn, en in deu kortst mogelijken tijd, nadat het geschil ter harer kennis is gebracht, moeten zijn gewezen.

Slotbepaling. Dit collectief contract zal in werking treden den len Maart 1912, engelden tot 15 Maart 1916, en zal telkens stilzwijgend voor één jaar worden verlengd, tenzij één der partijen 2 maanden voor den afloop van liet contract mededeeling van verlangde wijziging of ontbinding doet aan de mede-eontractante.

Aldus overeengekomen den len Maart 1912 te Den Haag.

LOONTABEL,

vastgesteld door de Afd. Den Haag, Ned. Stukadoors-Patroonsbond, en den Alg. Ned. Stukadoorsbond, afd. Den Haag. Bieten en 't ruw zetten, per M2. . . . f 0,12 Getrokken schotel om de gaspijp v. f 0,50—f 1,00

Idem van een trap, per stuk » 1,00 Kroonlijst om den schoorsteen » 1,50

"Vlakwerk, plafond, per M2 » 0,11 Paneel op den muur van enkel lijstje per

. . * i , 11 n ata ii f ï k r\ r\ r\r\

1,50

Idem van een trap, per stuk » 1,00

Vlakwerk, plafond, per M1 » 0,11

Idem, muren, pleisterwerk, per M2..

idem, muren, pieisierwers, per ivi-. ...» u,ia Muurwerk schuren of blauwpleisteren, voor

behangwerk, per M2 » 0,10

Idem, voor schilder- of sauswerk. ...» 0,12 Trapplafond, vlak afwerken, dubbel tarief.

Vlak plafondwerk, achter elkander afwerken, per M1 » 0,24

Plafondwerk met lijst, zonder baget 21 et.,

verder p. M'2. van f 0,21—» 0,25

Idem, achter elkander afwerken, v. » 0,32—» 0,36 Perklijst in kamers beneden 10 M2., gewoon

enkel lijstje, per stuk » 1,00

Idem in gangen, trapgaten, enz., per stuk » 1,00 Voor elk paueeltje, gevormd door de volle

lijst, per stuk » 1,00

Paneellijst, los van de perklijst, per stuk

van f 4,00—» 6,00

Plafonds met vlak plint, per M2 » 0,18

Plafonds met geprofileerd plint, als perklijst.

Lepen, Sprongen of ronde hoeken op plafond, per stuk » 0,50

Cirkel van 't baget, per stuk » 0,25

Idem van volle lijst, per stuk » 0,50

Kruis met cirkel of ruit van het baget,

per stuk van f 2,50—» 2,75

Idem van de volle lijst van . . » 3,50 — » 4,50 Middenstuk uit 2 dia. plaatsen, p. stuk . » 0,75 Bozet uit 1 deel plaatsen, per stuk. . . » 0,50 Rozetje om de gaspijp, per stuk . ... » 0,10 Gang- of serrestukje, per stuk . . . . » 0,25 Hoeken plaatsen per stuk van . f 0,30—» 0,50

0,12

Hoeken plaatsen per stuk van . f 0,30—» 0,50

Kroonlijst om den schoorsteen »

siuk van i i,ou—» z,uu

Idem van lijst met baget, per stuk ...» 2,50 Idem met sprongen v. h. baget, p. stuk . » 3,50 Idem met sprongen v. volle lijst, p. stuk. » 4,50 Maximum hoogte paneelen 2.90 M.

Prijzen berekend boven 't vl. werk.

Lijst of geprofileerd plint op trap met

wrong, boven 't vlakwerk f 3,00

Vlak plint op trap met wroug, boveu 't

vlakwerk, per stuk » 1,50

Holle, ronde en lepe kanten en hoeken,

getrokken, per M » 0,10

Getrokken kanten, per stuk » 0,25

Bonde en lepe kanten, getrokken om raamkozijn, maximum omtrek 8 M. per raam » 1,00 Idem om gewoon deurkoziju, per deur. . » 0,75 Pleister of schuurwerk op betonwerk, p. M2. » 0,15 Cementwerk, kalk, zand cement door den

opperman vermengd, p. M2 » 0,12

Dito, doch fijn geschuurd, per M2. ...» 0,15 Cementwerk, zand eu cement, binnenwerk

per M2 » 0,25

Voor alle buitenwerk wordt 5 et. p. M2.

meer betaald.

Cordonband, per M2 » 0,55

Algemeene bepalingen.

a. De grondslag voor bovenstaand tarief is, dat alleszins goed werk geleverd zal worden.

b. In groote lokalen (scholen, enz.) zal de steiger voor den stukadoor gezet worden.