kameraden, waarbij de aanwezigen zich van hun zetels verhieven. Vervolgens werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester goedgekeurd. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Van de drie aftredende bestuurders werden er twee herkozen, n.l. de penningmeester D. van Zanten en het lid D. Roza. In plaats van A. de Bruin werd P. Dijkers gekozen. De voorzitter bedankte het afgetreden bestuurslid voor zijn werk voor de afdeling en installeerde het nieuwe lid met enkele welgekozen woorden. Hierna werd door verschillende leden gesproken over het vele overwerk, dat op het huidige ogenblik verricht moet worden; tevens werd over mogelijke verbetering der lonen gesproken in verband met de steeds stijgende kosten van levensonderhoud. Er heerste een uitstekende geest op deze vergadering. ledereen volgde met belangstelling de discussies. Hopenlijk gaat onze afdeling weer een nieuwe, goede periode tegemoet. Binnenkort zal onze afdeling haar 25-jarig jubileum vieren. De voorzitter heeft enkele mededelingen over deze gebeurtenis gedaan, die de algehele instemming der leden hadden. Nadat de agenda volledig af gehandeld was, sloot de voorzitter met een woord van dank aan de aanwezigen deze geslaagde vergadering. Den Haag (H.J.8.) Als sluitstuk van onze winter-propaganda-actie was besloten een filmochtend te organiseren, met als doel onze leden en hun huisgenoten met de voor onze Bond verkregen resultaten in kennis te stellen. Onze bondsbestuurder-redacteur G. v.d. Houven heeft deze morgen een uitstekend betoog gehouden, waarnaar de vele honderden vrouwen en mannen met aandacht geluisterd hebben. Ben drietal punten werd door hem behandeld: de resultaten van onze winterpropaganda, onze strijd voor vergroting van de welvaart en de handhaving van de democratie. In het slot van zijn speech heeft hij in het bijzonder de nadruk gelegd op het sterk bindende element, dat voor ons in het ideaal van het socialisme gelegen is. Wij kunnen met voldoening op deze filmochtend terugzien en hopen, dat het gesproken woord tot voortgezette of hernieuwde activiteit van onze leden zal voeren. Leeuwarden (IJ.Z.) Wij brengen ter kennis van onze leden, dat het Instituut voor opleiding van leerkrachten bij het nijverheidsonderwijs te Leeuwarden tracht de gelegenheid om de voor het bovengenoemde onderwijs benodigde diploma’s hier te behalen, uit te breiden. Dit instituut heeft reeds een voorbereidende cursus (A) ingesteld, terwijl in September a.s. een cursus (B) voor de eigenlijke opleiding voor de N.0.-acten zal worden opgericht. Hieronder volgen nog enkele inlichtingen over deze cursussen. Cursus (A), verkrijgen van de nodige algemene ontwikkeling. Duur van de cursus 10 maanden, van 15 September tot en met 15 Juli. Vakken: rekenen, algebra, meetkunde, natuurkunde, Ned. taal, enz. Lesgeld bij vooruitbetaling te voldoen ƒ 6. per maand. Plaats en tijd der lessen; schoollokaal Huizum op Woensdagavond van 7 tot 9 uur en ’s Zaterdagsmiddags van half drie tot half acht. Bezitters van diploma 3-jarige ambachtsschool of 5-jarige avondtekenschool of hiermede gelijk te stellen diploma’s kunnen worden toegelaten. Voor meerdere inlichtingen kan men zich wenden tot onzen secretaris of tot den secretaris van bovengenoemde commissie den heer J. M. Brusse, Reinier de Graafstraat 3, Leeuwarden. Dit moet voor 1 Mei geschieden.

Leiden (J.M. C. d. R.) Vrijdag 2 April hield onze afdeling haar jaarvergadering, die in verband met de aanwezigheid vaneen jubilaris een bijzonder karakter droeg. Het bestuur had gehoopt een overvolïe vergadering te kunnen leiden. Helaas was zulks niet het geval, hoewel de opkomst bevredigend genoemd mag worden. Te ruim acht uur opende de voorzitter de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot onzen jubilaris D. Bergman, die 25 jaar lid van de Bond was en het gouden insigne zou ontvangen. Nadat de agenda was afgewerkt, richtte de voorzitter enige hartelijke woorden tot Bergman en spelde hem onder applaus van de vergadering het gouden insigne op de borst. Hij bood hem tévens bloemen aan. Bergman dankte het bestuur voor de attentie hem en zijn vrouw bewezen. Daarna werd een aanvang met de bestuursverkiezing gemaakt. De aftredende bestuurders werden herkozen, terwijl inde vacature Van Lienen werd voorzien door de benoeming van P. Metscher. Hiermede is ineen lang gevoelde behoefte voorzien, omdat Metscher werkzaam is op eender grote ondernemingen en dus meer en beter contact zal worden verkregen. Rotterdam (N. C. J. L.) Krachtens artikel 67 van het h.h. reglement brengen wij hierdoor ter kennis van de leden, dat op Vrijdag 30 April a.s., des avonds om 8 uur, inde zaal van ons gebouw Hofdijk 66, de ledenraad bijeen zal komen voor het behandelen van de volgende agenda: 1. opening en notulen: 2. behandeling van het jaarverslag; 3. bestuursverkiezing; 4 verkiezing leden contróle-commissie; 5. verkiezing van twee leden voor de Commissie voor het Bijz. Fonds: 6. vaststellen rooster aftreden ledenraad; 7. ingekomen stukken en mededelingen en 8. sluiting. In verband met de punten 3 en 4 vestigen wij er de aandacht op, dat van de bestuursleden aan de beurt van aftreden zijn; N. C. J. Lignian, secretaris; O. W. v. Wingerden, penningmeester; L. J. Snelleman, L. J. H. v. Leersum en M. Esser, die zich allen weer herkiesbaar stellen. t)e contróle-commissie bestaat uit de leden: A. Vogelezang, A. Elsinga en N. v. Putten, die herkiesbaar zijn. Zowel voor het bestuur als voor de contrólecommissie kunnen door de leden namen van candidaten worden opgegeven. De candidaatstelling moet schriftelijk geschieden onder vermelding van naam en bondsnummer van dengene, die de candidatuur stelt. Vanzelfsprekend moet deze candidaatstelling vergezeld gaan vaneen bereidverklaring van den candidaat zelf. De gelegenheid tot het stellen van candidaturen voor bovenvermelde functies wordt op Woensdag 28 April a.s., om 5 uur des namiddags, gesloten. Sneek (P.v.d.M.) Onze afdeling hield Zaterdag 10 April een feestavond inde „Harmonie”, ter ere van haar twintigjarig bestaan. Voor een flink bezette zaal opende de voorzitter met een welkomstwoord, gericht tot leden en medewerkers. Daarna sprak vriend Segaar een herdenkingsrede uit en wees aan het slot nog even op de plicht, welke de aanwezigen te vervullen hebben op 26 Mei. Voor en na de pauze traden als humoristen „De Twee Cavalla’s” uit Steenwijk op, welke luide bijval oogstten. Tot slot was er nog een gezellig bal. Al met al een uitstekend geslaagde avond.

Over de week van 26 April tot en met 1 Mei 1937 wordt het contributiezegel op de 18e week in het bondsboekje geplakt. Over de week van 3 tot en met 8 Mei 1937 wordt het contributiezegel op de 19e week in het bondsboekje geplakt. BELANGRIJK! Wij vestigen de aandacht der leden op de noodzakelijkheid van regelmatige contributiebetaling. In geval van werkloosheid wordt aan leden met contributieschuld geen uitkering uit de werklozenkas verstrekt. Bondsleden, zorgt er dus voor, dat de contributie regelmatig betaald wordt. Dit voorkomt grote moeilijkheden voor U en Uw gezin. BONDSBESTUUR. Inzenders gelieven er rekening mede te houden, dat stukken voor het volgend nummer van ons blad, met het oog op Hemelvaartsdag (Donderdag 6 Mei) en I Mei, uiterlijk Vrijdag 30 April per eerste post in ons bezit moeten zijn. REDACTEUR. Op Woensdag 14 April 1,1. overleed ons lid J, Pleiter, inde ouderdom van 56 jaar. Hij ruste in vrede. Het bestuur der afdeling Deventer. IJmuiden (D. H.) Op 14,15 en 16 April had de verkiezing plaats van de vertegenwoordiging voor de Hoogovens en nevenbedrijven. Er was over het geheel meer belangstelling dan bij de vorige verkiezing, waardoor wij dan ook met één vertegenwoordiger meer uit de stembus kwamen, De verdeling is thans als volgt: de A.N.M.B. heeft 8, de R.K. bond 5 en de Chr. bond 3 plaatsen inde vertegenwoordiging. Een lijst van ongeorganiseerden, aan de Mekog, kreeg geen voet aan de grond. Hiermede is wederom gebleken, dat het vertrouwen inde organisaties ten volle onder de arbeiders leeft. Een zwakke plek op het bedrijf is de afd. Hoogovens, waar de betekenis van de vertegenwoordiging voor de arbeiders nog niet ten volle is doorgedrongen. In deze afdeling is wederom buitengewoon slecht gestemd. Onzerzijds zijn gekozen: R. de Waal, voorzitter afdeling IJmuiden; Fr. v. Galen, voorzitter afdeling Beverwijk: H. v. Dijk; A. Achterhof; J. Otte: J. Binders en J. de Boer. CORRESPONDENTIE L. v. D. te IJ. Hebben wel grote serie artikelen over scheepsbouwuitslagen in portefeuille, maar moeten wegens plaatsgebrek nog met publicatie wachten. Zullen ondertussen kleinere, afzonderlijke stukjes plaatsen. AFDELINGSCORRESPONDENTEN Wegens plaatsgebrek hebben we een aantal berichten moeten bekorten, andere laten overstaan tot het volgende nummer. Red.

v.d. Born legt de eerste steen voor ons nieuwe pand te Dordrecht Groepje deelnemers (sters) aan de plechtigheid, nadat deze verricht (links van hem de aannemer Camerling). was.