IJit de Afdelingen

Amsterdam Contract electrotechnische industrie. (v. E.) De onderhandelingen over vernieuwing van het collectief contract zijn nog niet veel verder gekomen. Er heeft een zeer langdurige bespreking plaats gevonden, welke echter geen oplossing heeft gebracht. De werkgevers-vertegenwoordigers zijn blijven vasthouden aan hun standpunt, verlaging van de contract-lonen. Vanzelfsprekend waren wij niet bereid een concessie in deze richting te doen en evenmin om een ongunstiger klasse-indeling te aanvaarden. Ten slotte is besloten, dat gedurende de tijd dat de onderhandelingen voortduren, het oude contract van kracht blijft. Dit laatste is door partijen wederzijds schriftelijk bevestigd. * * * (H. J. v. Ee). Op Donderdag 25 Mei kunnen wegens loonderving op Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag, 11 gewone vacantietaonnen en 8 bouwvakarbeidersbonnen worden ingewisseld in ons gebouw, Plantage Muidergracht 22. Om 8 uur ’s avonds komt groep I, waarvan de naam begint met letters A tot en met H. Groep 11, komt om 8.20 uur n.m., aanvangsletter naam I tot en met P. Groep 111 komt om 8.40 uur n.m., naam beginnende met letter Q tot en met Z. Betaling geschiedt alléén op vertoon van bondsboekje, waarin de contributiezegels geplakt zijn tot en met de 20ste week. Deventer Inwisseling vacantiebonnen loodgieters. (H.) Op Vrijdag 26 Mei, van 7 tot 8 uur n.m., in „’t Hoekhuis”, worden de vacantiebonnen ingewisseld. Driebergen (Z.) Wij brengen onder de aandacht van onze leden, dat de penningmeester onzer afdeling, P. Zuidam, verhuisd is van Oosterlaan 17 naar Oosterlaan 105. Groningen (Sch.) De vacantiebonnen der loodgieters kunnen ingewisseld worden op Vrijdagavond 26 Mei, van 7—B uur, aan het kantoor Oppenheimstraat 39. Den Haag (Bestuur) De loodgieters kunnen vacantiebonnen van de 13e tot en met de 23e week verzilveren op ons kantoor, Prinsegracht 72, des avonds van 7—8.30 uur, 25 Mei a.s. / De electriciens komen van 8.30—9.30 uur en wisselen de bonnen in van de 18e tot en met de 26e week. Zegels bestemd voor een reeds verstreken zegeljaar kunnen niet meer ingewisseld worden. De zegels kunnen worden ingewisseld op vertoon van ’t bondsboekje. Haarlem (Bestuur). Voor dein Mei te houden vertrouwensmannenverkiezingen stelt het bestuur de volgende candidaturen; Haarl. Machinefabriek: L. van Osch, P. Rieu, W. v. Dijk, D. Stinne, K. Dijkstra, W. de Nijs, P. Deen, Tj. Kuperus en W. Bosch. Stork-Conrad: B. Hanneberg, O. v. ’t Hul, H. Stevens, F. Jansonius, N. v. Eek, H. J. Heerze en H. v.d. Enk. Beijnes: A. Vennik, L. J. Vrij, D. H. v. Luijk, P. Walbeek, N. Duits, W. F. Kolder, O. J. Verdoom, J. Boonacker en C. Zwart. Haarl. Scheepsbouw Mij: J. van Zeeland, E. A. ■ v.d. Heuvel en H. Boom. Spaarndammer Scheepswerf: C. Berk. Hilarius: J. Breeuwer. Loodgieters: P. Schildwacht, O. Hadders, A. Everts en H. Langeveld. Electriciens: E. Brinkman, N. v. Veldhufjzen en J. W. Brandt. Zilversmeden: A. K. Fonteijne. Verwarmingsmonteurs: A. Ruitenbeek en P. F. de Liefde. Werkloze leden: O. Habich, J. Oats, O. v. Loevezijn, J. Stapel, H. Duits en C. Gramkow. De leden worden inde gelegenheid gesteld candidaturen te stellen vóór 22 Mei 1939. De candidaatstelllng moet schriftelijk aan het kantoor worden ingezonden en moet vergezeld gaan vaneen aanwijzing voor welke fabriek, groep en afdeling van de fabriek de candidatuur wordt gesteld, zomede vaneen bereidverklaring van den candidaat om bij verkiezing zitting te nemen. Leeuwarden (Y.Z.) Aan de leden loodgieters en electriciens delen wij mede, dat zij de zegels voor Hemelvaarts-

dag en 2e Pinksterdag kunnen inwisselen op Woensdag 24 Mei, in „Ons Gebouw”, ’s avonds tussen zeven uur en half acht. Wij wijzen er op dat het nog lang niet in orde Is wat het aanbieden van deze zegels betreft. Bij de electriciens is het zelfs heel bedroevend. Werkt allen mede en vraagt deze zegels aan uw patroon. Bedenkt hierbij dat de patroon verplicht is ze te verstrekken, maar dat op ons de plicht rust er om te vragen. Als wij maarde bouwvakarbeiders als voorbeeld nemen. Daar marcheert het goed en dat moet bij ons ook mogelijk zijn. * * * Verder kunnen wij onze leden mededelen, dat het adres van onzen secretaris veranderd is. Het Is nu Camperstraat 49 (bij de watertoren). Leiden (C. T.) Wij menen goed te doen het volgende onder de aandacht van onze leden te brengen, opdat al onze leden kennis kunnen nemen van de veranderingen, die sinds de jaarvergadering hebben plaats gehad. Het kan allen bekend zijn, dat de jaarvergadering op Vrijdag 21 April gehouden werd. Uit de opkomst was dit niet te bemerken, doch de convocatie voor deze vergadering hebben al onze leden ontvangen. Wij moeten er dan ook onze teleurstelling over uitspreken, dat de animo voor deze toch zeer belangrijke vergadering, niet groter is geweest. Het bestuur heeft de volgende wijzigingen ondergaan: de bestuurders H. Oostveen en G. van de Wijngaard zijn uit het bestuur getreden; hiervoor werden gekozen onze leden H. ten Brummelaar en P. de Vos; de overige aftredende bestuurders werden bij acclamatie herkozen. De contróle-commissie werd aangevuld met het lid M. J. Koet, daar een vacature was ontstaan door het bedanken van ons lid J. Fasseur, die wegens verandering van werkkring de Bond moest verlaten. Het jaarverslag van secretaris en penningmeester werd goedgekeurd, eveneens een verandering in het reglement van het fonds voor maatschappelijk werk. Onzen aftredenden bestuurder H. Oostveen werd een boekwerk aangeboden voor de belangrijke diensten aan de afdeling bewezen. Het bedanken van H, Oostveen houdt verband met zijn functie als bode voor onze afdeling. Tevens hebben wij van deze gelegenheid gebruik gemaakt, nogmaals de aandacht te vestigen op het grote bondsfeest, dat op 2 Juli op Birkhoven gehouden wordt. De animo hiervoor is goed onder onze leden, maar het kan natuurlijk nog beter. Zij die nog mee willen, moeten zich haasten en zich spoedig opgeven, waarvoor iedere dag gelegenheid is tussen 9 en 2 uur op het kantoor. Wij vertrouwen, dat de leden vaneen en ander goede nota zullen nemen. Utrecht • (O.) De belangstelling voor onze feestavond op Zaterdag 18 Maart 1939 was zo overweldigend groot, dat het bestuur genoodzaakt was om een tweede feestavond te organiseren. Doordat de zaal van het N.V.-Huis tot het laatst van Mei op Zaterdagavond reeds bezet was, moesten wij met een voor onze leden minder geschikte avond, n.i. Zondagavond 7 Mei genoegen nemen. Desondanks kunnen wij toch zeggen, dat de tweede avond ook goed geslaagd is. Ook nu weer werd hetzelfde programma als op 18 Maart afgewerkt en verdienden de medewerkers weer een gul onthaal. Zowel „Kunst en Strijd” onder leiding van den heer F. Pels als het gezelschap „Bouwmeester” hebben er toe bijgedragen, dat nog lang over deze schitterende feestavond gesproken zal worden. Voerde op de eerste feestavond Jan Landman het woord, thans had H. J. van den Born deze taak op zich genomen. Spreker besloot zijn rede met een opwekking om deel te nemen aan de landdag op 2 Juli a.s. op Birkhoven. In aansluiting hierop delen wij mee, dat het spaargeld voor onze leden en één huisgenoot 45 ct. per persoon bedraagt; meerdere huisgenoten 55 ct. per persoon. Hierbij is inbegrepen de toegang tot het terrein. Men moet zich vooruit opgeven, daar aan het terrein geen kaarten worden verkocht. * $ * (O.) Voor onze leden werkzaam in het loodgietersbedrijf bestaat de gelegenheid om op Vrijdagavond 26 Mei, tussen 8 en 9 uur, op het kantoor J. P. Koenstraat 21, mits niet werkloos zijnde, 11 bonnen te verzilveren. De leden werkzaam in het bouwbedrijf kunnen op dezelfde tijd 8 bonnen, mits deze ineen bonnenboekje geplakt zijn, inleveren. Velp (Bestuur) De zegelinwisseling voor Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag voor Velp—Rheden zal plaats vinden op Dinsdag 23 Mei, ’s avonds van B—9 uur, in het gebouw St. Joseph. Vlisslngen (d. R.) Inde op 3 en 4 Mei gehouden personeelleden-vergaderingen zijnde resultaten, welke inde

Officiële Mededelingen

Over de week van 22 tot en met 27 Mei 1939 wordt het contributiezegel op de 21ste week in het bondsboekje geplakt. Over de week van 29 Mei tot en met 3 Juni 1939 wordt het contributiezegel op de 22ste week in het bondsboekje geplakt. De commissie van controle, bedoeld bij artikel 25 der statuten, verklaart in haar zitting van 13 Mei 1939 kennis genomen te hebben van de verklaring van den accountant, behelzende de mededeling, dat de administratieve controle van de boeken van de Bond, diens instellingen en fondsen, over het tijdvak 1 Januari 1939—31 Maart 1939 volledig heeft plaats gehad en dat zij zich na eigen onderzoek en toelichting van den taondspenningmeester verenigen kan met het gevoerde financiële beheer. J. v. GERREVINK. H. J. BAART. L. R. v. KRALINGEN. Amsterdam, 13 Mei 1939. besprekingen met de Metaalbond en de directie van „De Schelde” waren bereikt, besproken. Verslag werd uitgebracht van de gang van zaken en de betekenis voor de leden uiteengezet vaneen minimum-loonregeling. Bereikt is geworden: 1. Een minimum-loonregeling voor de arbeiders, leeftijdsgroep B, resp. voor geschoolden, geoefenden en ongeschoolden. Het verschil tussen de minima van Rotterdam en Vlissingen bedraagt ruim vier cent. De tolerans is gesteld op hoogstens 15 %. 2. Een week vacantie, geldend voor het gehele op het tijdstip der vacantie in dienst zijnde personeel. 3. Herstel van de opzegtermijn vaneen week voor hen, welke een jaar dienstverband hebben; 3 dagen voor een dienstverband van zes maanden. 4. Voor de gevraagde loonsverhoging voor de arbeiders in leeftijdsgroep A, zal de uitspraak van de arbitrale commissie in het geschil te Rotterdam worden afgewacht. 5. De invoering van de minimum-loonregeling zal samenvallen met de toe te kennen periodieke en bekwaamheidsverhoging en ingaan op 14 Mei 1939. 6. Aan werklieden, die voor de invoering en tijdens de duur van de loonregeling ontslagen zijn, zal, indien zij opnieuw in dienst worden genomen en met gelijksoortig werk worden belast, tenminste hetzelfde uurloon worden betaald, hetgeen zij verdienden op het tijdstip van het ontslag en nimmer minder dan de minimum-loonregeling aangeeft. Dit resultaat is door de leden aanvaard na advies tot aanvaarding door het bestuur. Kameraden, deze actie heeft grote betekenis voor u en hoewel niet voldaan, mogen wij, gezien de buitengewone omstandigheden, met het bereikte resultaat tevreden zijn. Thans gaan wij verder en versterken onze Bond en zien met belangstelling uit naar het verloop van de besprekingen inde actie voor de landelijke C.A.O. IJmulden (v. L.) De door de afdeling belegde Zondagmorgenbijeenkomst is buitengewoon goed geslaagd. De zaal was tot de laatste plaats bezet en ik geloof ook wel, dat het programma aan ieders verwachting heeft voldaan. De woorden van v. Eerde hebben er ook veel toe bijgedragen, dat er een goede stemming heerste. Deze volle zaal is voor het bestuur een vingerwijzing geweest om op de ingeslagen weg voort te gaan. Daarom hoopt de afdeling binnenkort weer zo’n filmochtend te organiseren. Dit zal vermoedelijk overeen week of twee zijn. Waarde vrienden, de voorzitter heeft in zijn openingswoord gewag gemaakt van de landdag op Birkhoven. Geeft u op bij de bestuursleden, opdat wij met een zo groot mogelijk aantal leden aan dit familiefeest deelnemen. Afgesproken? itlxrltnlÉïn Op 29 April 1939 overleed, na een langdurig ziekbed, ons lid C. Reurts, inde leeftijd van 70 jaar. Rust zacht, oude kameraad. Het bestuur der afdeling Amsterdam,