genden gebruikt kan worden, hetgeen van het veel minder voedzame Malz-extract van Ilofï', waarvan een klein fleschje vijftig cents kost, ofschoon het naauwelijks vijf cents waard is, niet gezegd kan worden. Buiten het Malz-extract van Trommer zijn nog de Brunswijker mom, het bitterbier en de porter aan te bevelen; echter bevatten deze bieren veel koolzuur en een weinig spiritus.

Het Malz-extract van Hoff, dat slechts als eenvoudig bruin bier beschouwd kan worden, waaraan nog eenige onschuldige kruiden zijn toegevoegd, wordt door gemelden Hoft* helaas als een geheim middel tot een onbeschaamd hoogen prijs verkocht en in de dagbladen als een universeel geneesmiddel uitgebazuind. Men kan dat gezwets dagelijks in de dagbladen vinden, zoodat dit aan ieder bekend is. Yele van de opgaven kunnen wel echt wezen; ja, misschien hebben sommigen bij het gebruik er van zelfs wel baat gevonden. Dat echter op een enkelen gelukkige, wien het Malz-extract zoo het heet geholpen heeft, vele duizenden komen, wien het niets heeft gebaat, ja zelfs nadeelig is geweest, is in de ordenen zoo iets komt bij alle dergelijke modeartikelen voor.

En nu genoeg over deze bruin-bier-opvijzelarij!

FRANKFORT AAN DEN MAIN.

Ue eerste der vier vrije steden van Duitschlaud, even merkwaardig door hare geschiedenis, door de schoonheid van hare ligging, door handel, industrie en rijkdom, is als zetel der Duitsche bondsvergadering sedert 1815 bijzonder belangrijk geworden. De oogen der geheele wereld rigtten zich met de grootste spanning op Frankfort aan den Main, toen daar, ten gevolge der politieke bewegingen van 1848, het voorparlement en de Duitsche nationale vergadering bijeenkwamen, — toen de rijksvoogd, aartshertog Johann, eraan het hoofd van het rijksministerie trad, en in de eerwaardige Paulskerk de lotgevallen van Duitschland tot beslissing schenen te zullen komen. Maar ook de Duitsche beweging