Op den zolder zag uien eene radbraakmachine en twee steenen aan een ketting, welk laatste ornement in den goeden ouden tijd door nalatige schuldenaars werd gedragen. De voorraad dier breloques niet toereikend zijnde , is die wet later, naar ik meen, afgeschaft. Twee zulke bezienswaardige zaken, de roem vau Flieland, moesten wij niet onbeschouwd laten. Daartoe moesten wij nog een trap op , en de burgervader wilde ons vergezellen.

De bange togt ving aan, van de ongehoordste elleude verzeld.

"Wij zagen, wij bewonderden en — wenschten van harte een middel om den goeden dikken man zonder breken weder op straat te krijgen. Alles liep echter zonder ongelukken af, en wij gingen duinwaarts.

Drie volle uren dwaalden wij over de met hei en helm begroeide zandboogten rond, waarvan enkele aan den voet van nog geheel jeugdige formatie getuigen, geen spoor van plantengroei vertoonen, en alleen uit wit zand bestaan. Een groote — het witte lid — is nog in deze eeuw ontstaan, en vergroot zich nog voortdurend.

Op een der duinen staat een kustlicht. Vroeger brandde men hier steenkolen op eene plaat. De oude vuurwachter veegde des morgens de sintels weg en wierp er des avonds nieuwe op. In den kouden winter van 1844 was al de brandstof verteerd, die uit Harlingen wordt aangevoerd vóór de winter begint. Nieuwe opdoen was onmogelijk, en men begon te sloopen, toen toevallig door een der loodsen ontdekt werd, dat eene hoogte naast den vuurtoren, onder eene laag duinzand, uit sintels bestond, vroeger van de vuurplaat afgeveegd. Met deze brandstof bereikte men het einde vau den winter.

Van de duinen af konden wij Eijerland zien, door de Engelschen Damn'd Eggs Island genoemd, om de vele hunner landslieden , die daar begraven liggen. Voorts vindt uien daar, zoowel als op het Plie, in de duinen eene groote menigte eijeren van kievitten, meeuweu, bergeenden enz. , die echter meestal, naar het voedsel dier vogels, een vischachtigen smaak hebben.

Wij kwamen overeen om eerstdaags w op de rit'' te gaan naar het Posthuis, en daar eene algemeene eijerzoeking in