I

ik uwe meening niet begrijp." — // Ik meende er mecle te zeggen, dat ik trachten zal, de bekommering uwer ouders weg te nemen." — //O, ware dat mogelijk, ik zou er u eeuwig dankbaar voor zijn!" riep ze met kinderachtige blijdschap. — //Ik wensch het te beproeven, doch heb dan van uwe zijde eerst eenige inlichtingen van noode." — //En welke zijn die, mijnheer?" — //Ik dien duidelijk de betrekking te kennen, waarin uwe ouders staan tot den man, dien ik door u heb hooren aanspreken met den naam van oom, terwijl ik tevens behoor te weten het bedrag der geldsom, die de eersten aan den laatsten schuldig zijn."

Zij bezon zich een oogenblik, en sprak daarna met eene zekere weifeling in hare stem:

//Mijnheer, gij vraagt naar familiegeheimen." — //Die ten deele voor mij geen geheim meer zijn," hernam hij. //Ik ken ze welligt alle, doch niet genoegzaam in hun onderling verband." — // Ik wil het gaarne gelooven, maar—"

//Maar?" — //Mag ik aan een onbekende " — //Ge

hebt gelijk," viel hij haastig in, //doch wees gerust: ik ben Anneus Mantingh; uw oom is mijn vader." — //Hoe?" riep ze half ontsteld en verlegen; doch eer hij op dien uitroep kon antwoorden, greep haar plotseling een denkbeeld aan, hetwelk hare schoone oogen van hoop en verwachting deed tintelen en tevens aan hare stem eene uitdrukking van zekerheid gaf, kenbaar uit de haastig daarop gevolgde woorden: //Zendt uw vader u tot mij? heb ik zijn hart verbeden?"— //Neen, dat niet," liet hij er treurig opvolgen; //ik handel uit eigene beweging." — //Welnu," antwoordde zij, //ik heb geen reden om u te wantrouwen, en zal u daarom alles mededeelen wat ik weet; en zoo ik daaraan verkeerd mogt doen, God moge het mij vergeven, wetende waarom ik het doe."

// Ik dank u hartelijk," sprak hij, nadat ze hem alles had medegedeeld, wat hij moest weten, //en voeg er de verzekering bij, dat uw doel volkomen bereikt is." — //O God, is het waar?" — //Nog dezen dag zullen de wenschen van uwe ouders en van u, en tevens die van mijn vader, bevredigd worden door mij." — //En mag ik mijne lieve ouders die blijde boodschap brengen?" — //Natuurlijk, lieve nicht!" — //God dank!" riep ze, blij als een kind. //O, gij bezorgt mij