^6. De officieren der schutterijen en die der armée zulle» alkander in hunne respective rangen erkennen en de gewone honneurs doen geven, elkanders ronden en patrouilles respectereu ,, zonder echter elkanders wachten of posten ^anders dan in cas van gecombineerden dienst) temogen in— specteren of visiteren , met uitzondering van den kommandant en plaats-majoor, dewelke altijd dat regt van inspectie *al behouden.

27. Ingeval van gecombineerden dienst zal het generaal kommando alnjd gevoerd worden door den militairen plaatselijke ti kommandant.

Bij ontstentenis van eenen militairen plaatselijken kommandant wordt, in cas van gecombineerden dienst, het generaal kommando tusschen de officieren der schutterij en die der militairen, telken reize door Ons geregeld.

In pressante gevallen echter, en wanneer daaromtrent door Ons vooraf geene beschikking mogtzijn gemaakt, zal de hoogste officier in rang, zonder onderscheid tusschen schutter of militair, het kommando voeren; terwijl bij gelijke rangen Zulks aan den militairen officier zal zijn toevertrouwd.

Doch moeten de rangen bij de schutterij nimmer anders dan als temporair beschouwd worden. Zij vervallen door het ontslag uit dezelve, en geven dus geen regt van admissie bij de armée of nationale militie op gelijken of hoogeren voet.

De schutterij, bij paraden of plegtige optogten, te gelijk met het garnizoen onder de wapenen komende, zal altijd den regter vleugel bezetten.

De kommenderende officieren der schutterijen zullen aan den kommandant van de plaats, vesting of garnizoen kennis geven van alle verzamelingen van gewapende mangappen van hun korps, zoo tot exercitiën als anderzins.

de j aarlijksche exercitiën, welke op bepaalde dagen geschieden , zal het echter genoegzaam zijn den eersten dag alleen daarvan informatie te geven , met opgave van de dagen, ui'en en plaatsen.

3o. Bij ieder korps dienstdoende schutterij zal door den krijgsraad worden geconcipieerd en aan de goedkeuring van het plaatselijk bestuur onderworpen een reglement, volgens het Welke aan een gedeelte der schutterij maandelijks zal wor-