DE PADVINDER

der Lagere scholen, en wel voor die leerlingen die 12—17 jaar zijn. De wedstrijden omvatten : a touwtrekken, b hoogspringen, c verspringen, d klimmen, e Stokrapen. De padvinders zelf zullen dien middag een en ander op P.V. gebied doen zien, zoowel in als buiten de zaal (speelplaats) en zullen vooral ook hun makkers niet P.V. trachten over te halen P.V. te worden. Diverse prijzen zijn er reeds beschikbaar gesteld. De Groepleiders-vergadering benoemde inde November-vergadering tot feestcommissie voor het zesde jaarfeest: Hopman Jansen, voorzitter, Vaandrig v.d. Stoel, penningmeester, tot leden, 2e Vaandrig Cahen, Groepleiders A. de Bruïfie Groeneveldt en A. y. d. Stok, en de plaatsvervanger J. Verwijs, terwijl de groepleider Adjudant Wernink als Secretaris zal optreden. Dezer dagen zullen wij een tweede clublokaal rijk worden (ons eerste is door militairen bezet, zoodat wij daarover niet geheel kunnen beschikken o.a. geen vreemde padvinders kunnen logeeren). Dank zij de bemoeiingen van den voorzitter is het gelukt in het overvolle Leiden iets te vinden. Wij vertrouwen nu verder op de hulp en steun van onze Bestuursleden, tevens Wethouders en Gemeenteraadsleden. Den tweeden week in December zal een aanvang gemaakt worden met de examens. Er wórdt ditmaal met eerste klasse begonnen. De vakinsignes komen na de kerstvacantie. Voor deze examens is de examencommissie nog samengesteld (de commissie treedt reglementair 1 Jan. af) uit Hopman Jansen, voorzitter, de Vaandrigs v.d. Stoel en Kan, leden. De oefeningen hadden deze maand een normaal verloop. De opkomst was uitstekend, gemiddeld 90 pCt„ meermalen 95 pCt. en zelfs eens 100 pCt. Met veel animo werd er geoefend, en vooral op kookgebied is, dank zij diverse kookoefeningen der laatste maanden, groote vooruitgang te bespeuren. Eenige nieuwelingen kwamen tevens de gelederen weer versterken, en trachten nu een vaag begrip te krijgen van de eerste beginselen der padvinderswetenschap. Door de groote uitgebreidheid van het Technische Reglement schijnt dit nog al lastig te zijn. Vooral „Onderscheidingsteekens en rangen» is een struikelblok. Geen wonder als er eenige tientallen rangen zijn, die ieder voor zich een heel kleine variatie in het onderscheidingsteeken hebben. Ik heb echter gegronde hoop, dat Vaandrig v.d. Stoel, de leider van het opleidingsvendel, de moeilijkheden zal overwinnen. J. G. A. J. * ♦ * MAASTRICHT. Mét groot genoegen hebben wede ijver waarmee tegenwoordig aan de vak-insignes gewerkt wordt, ondanks de weinige tijd die we .hebben. Deze maand konden we weer twee insignes examineeren en wel lassowerper en wielrijder. Voor Lassowerper slaagden Albert du Celliée Muller, Hans Govaerts en Louis Jamin. ’t Insigne wielrijder behaalden: Albert du Celliée Muller, Ernest Dresen, Herman Eilers, Hans Goovaerts en Jamin. Zoo’n geest mag er inden troep heerschen! We hopen er dan ook nog meer te doen; weldra zal pionier aan de beurt zijn. De andere cursussen worden onderwijl voortgezet en dit zal nog beter gaan nu we vier stevige banken hebben en we niet hoeven te staan of op den grond te zitten. Hadden we nu nog maar een kachel voor de naderende winter. Wie zorgt daarvoor? Een tweede aanwinst deze maand is ons afdeelingsblaadje. Nu zal Passage-Bioscope -V PASSAGE 44 000 Eerste en oudste orig. Bioscopete’s-Gravenhage 000 Dagelijks DOORLOOPENDE voorstellingen; MATINEE van 2—5 uur. SOIRÉE van 7—ll uur. Zondags en op Feestdagen ’s nam. van 2—ll uur. IEDEREN VRIJDAG: | Nieuw Internat. Pracht-Programma K bevattendehetnieuwsteenbesteopcinemat. gebied J

wel niemand meer afwezig zijn omdat... „Ja hopman, ik wist niet waar we moesten aantreden". Want ons blaadje bevat een uitvoerige lijst der oefeningen. Tevens worden er de gehouden oefeningen in behandeld en ’t nieuws van den dag bekend gemaakt. Nu lui, saluut tot de volgende maand. ij,_ * * j. . . . * MIDDELBURG. Zaterdag- en Zondag hebben we gewerkt voor ons insigne „Lichamelijke geoefendheid» De Zaterdag werd gebruikt voor verspringen, hardloopen, enz., en Zondag den 12den hebben we een wandeltocht gemaakt. We gingen om kwart voor twee ’s namiddags weg en marcheerden toen over Vlissingen, Koudekerke, Middelburg, een tocht van 3.5 uur, overeen lengte van 16.5 K.M. waaronder we drie keer een rust kregen van 10 min. zoodat we per uur 5.5 K.M. tippelden. Ruim 30 P.V.’s gingen, en er is er geen een uitgevallen. Wat een goed bewijs is voor onze troep, wanneer men in aanmerking neemt dat er ook jongens van 11 en 12 jaar bij waren. ’t Is al gauw installatie en daarom is men nu druk bezig, aan het afnemen van examens voor het verkrijgen van insignes. Onze troep telt ongeveer 60 lui, waarvan er nog 35 geïnstalleerd, moeten worden. p.a. * * * NIJMEGEN. Gisteren had de installatie tegelijkertijd met de inwijding van ons clubhuis plaats. De noodige voorbereidselen waren klaar gemaakt en alleswas dan ook present. Hoeveelheden melk, thee, chocolade en koekjes waren aanwezig. Tot onzen spijt waren de Apeldoornsche P.V.’s verhinderd te komen, maar daarentegen kwamen 30 Arnhemmers de feestelijkheid opluisteren. Ook den Heer Menalda van Schouwenburg bedanken wij nog hartelijk voor de door hem betoonde belangstelling. Het aantal bezoekers overtrof nog onze verwachtingen. Enkele meisjes waren uitgenoodigd om te helpen bij het theeschenken. Onze Voorzitter opende de feestelijkheid met een korte kernachtige speech, nadat allen het saluut aan ons vaandel gebracht hadden. Daarna werden een 15-tal aspirant-padvinders geïnstalleerd. Het clublokaal is nu open voor alle P.V.’s uit andere plaatsen. Ook werd aan de bezoekers thee en chocolade gepresenteerd; vooral de chocolade viel inden smaak, maar die was dan ook voortreffelijk. Tegen donker was alles afgeloopen, en vertrokken de Arnhemmers. We hopen, dat het hun niet tegen gevallen is. Nu moeten we flink aanpakken, voor de volgende examens. F. T. M. I'-:'iJ;:i-i! :i:!i !:J::i!'!i;l':,,l,l'L, II! j!I' !-'l'"i;i:|:!;l|:||!i| Wegens plaatsgebrek moesten de verslagen der afdeelingen Utrecht, Zwolle en Zaandam uitblijven. – ;: ,:':;jl:ii Groninger Koekfabriek E. Faber NIEUWE EBBINGEBTRAAT 86 Telefoon 1423 ■ Opgericht 1852 ECHTE Groninger Koek f0.60, fO.BO, fl.—, f1.25 en hooger Per post 20 cents verhooging. C. M. van Diemen :: Dordrecht Vaandels – Geborduurde Vlaggen FOTO’S FRANCO OP AANVRAGE Leverancier van de Vereen. „De Nederl. Padvinders”