Bovendien geeft Tucker’s boek een goed overzicht over de geschiedenis van de Kauchenjunga, terwijl ook de geografie van de berg en van de toegangsrouten duidelijk wordt gemaakt.

De foto’s zijn niet zo geweldig als we dat soms gewend zijn, maar daardoor eigenlijk begrijpelijker en eerder aansprekend.

M. W. J.

Excerpta Alpina

LA MONTAGNE, (C.A.F.) Februari 1956.

Histoire de cinq bivouacs door Ph. Gorunau.

In September 1955 werd de Noordwand van de Droites (Ghamonix) in de directe lijn beklommen door Davaille en schrijver. „Sommes-nons fous ?" vormt de inleiding van dit artikel. Inderdaad als er 5 bivouacs voor nodig zijn, komt deze gedachte even bij de zelfs progressieve lezer op. Op de top worden ze begroet door Terray, die met een reddingsbrigade de Droites traverseerde in winterse omstandigheden.

Bergell-Bernina, une nouvelle haute route door M. Martin.

Fen skitocht van 8 dagen die in Promontogno begint en op de Berninapas eindigt.

Schetskaart en dagindeling zijn in dit duidelijk artikel opgenomen.

Ascensions dans Ie Nord-est du Groenland door Wolfgang Diehl.

Beschrijving van alpine resultaten in een gebied van Groenland, ongeveer gelegen in het midden van de Oostkust – De hoogste toppen zijn ± 3000 meter. De foto’s tonen een landschap van geheel alpine structuur.

Louis Lachenal door M. Herzeg.

Een „in memoriam’’ en tevens een overzicht van het na-oorlogse alpinisme in Frankrijk.

IDEM, April 1956

Dans les dalles des Petites Jorasses door André Contamine.

F.D. – extrèmement difficile – zoals dat heet. Fen enkele zin typeert vaak zo’n heel artikel :

„Deuxième tentative, un piton dans la bouche cette fois, ce n’est pas trés orthodoxe mais cela fait gagner du temps lorsque les dixièmes de seconde comptent”.

Ski de Haute Montagne en Briangonnais door André Georges.

Fen uitvoerig artikel over skimogelijkheden in het oostelijk deel van de Dauphiné.

IDFM, Juni 1956.

Retour vers les Alpes door T. Wrangham. Officieel heeft in 1952 een groep extreme alpinisten in Engeland zich afgescheiden van de aloude „Alpine Glnb”, zich noemende „Alpine Glimbing Group” – de veelzeggende naam „Face Nord” werd daarbij af geschaft. – Tom Bourdillon, die een grote rol speelde in het succes van de Fverest, vormt de centrale man.

Het fantastische succes van Brown en Whillans in de Westwanden van Drus en Blaitière heeft de Engelse klimmers weer in de voorste rijen gebracht.

Frontières du Mt Blanc door B. Kempf. In Juli 1952 zoeken B. Labesse en schrijver moeizaam hun weg van af de Gol de la Seigne, Aig. Trélatête, Dom du Miage, Bionassay, Mt Blanc, Mt Maudit, Küffnergraat, Torino, Dt du Geant, Arête Rochefort. Traverse Gr. Jorasses tot de Gol des Hirondelles. Wegens tegenslag en uiterst slecht weer zakken zij af naar de Leschauxhut.

La Protection du Bouquetin dans un pare national en Savoie door M. A. J. Gouturier. Men is van plan een Frans nationaal park in het leven te roepen grenzend aan het Gran Paradiso.

Het probleem van de stropers en het vinden van parkwachters wordt aldus opgelost ;

„Pour neutraliser un braconnier, il suffit de I'éléver au grade de garde”.

Santé, Diétéiique et Montagne door H. Laurent.