Onze gastheer vertelde ons dat men begint uit te zien naar een ruimer lokaal, daar de collectie nu reeds de beide zalen geheel vult.

Men heeft getracht door middel van platen veel interessante bijzonderheden aanschouwelijk voor te stellen; zoo b.v. in de afdeeling anthropogeographie, door illustraties van de kleederdrachten en woningen der alpenbewoners; in de afdeeling flora, door een aantal afbeeldingen van planten en boomen, een kaart van de boomgrens in de Zwitsersche Alpen, enz.; in de afdeeling geologie en glets c h e rkunde door een mooie verzameling photographische opnamen en kaarten, die ook den leek een duidelijk begrip geven van de dalvorming, verweringsprocessen, gletscherbeweging, enz. en eveneens der in de wetenschap gebruikelijke terminologie, zooals gletschertafel, randmorane, enz.

De fauna is vertegenwoordigd door een fraaie dierengroep.

En dan de vlinders! Vaak hadden we, ronddwalend om de Sennhutten, hun bonte dwarreling gadegeslagen, op menige wandeling langs de zonnige alpenweiden ons verheugd in hun sierlijke gratie en kleurenpracht. Hier vonden we ze terug, levenloos, weliswaar, maar zorgvuldig bewaard, duidelijk gerangschikt en ons veel interessante wetenswaardigheden biedend, waarvan we op onze toekomstige reizen profijt zouden kunnen trekken.

Bijzondere aandacht schonken wij aan de mooie verzameling in de afdeeling, mineralogie, waar wij' de' fraaie exemplaren van bergkristal en verschillende soorten van graniet, gneis, lei- en kalksteen bewonderden. Vele van deze zijn afkomstig uit het Binnental, dat voor den mineraloog een paradijs schijnt te wezen.

Naast de rubrieken speciaal geivijd aan de natuurwetenschappen, heeft men een plaats ingeruimd voor alpiene landschappen, panorama’s, reliefs en kaarten. Deze afdeeling is bijzonder goed vertegenwoordigd.

Het weergeven van het alpengebied op papier, hetzij in beeld of kaart is natuurlijkerwijs een verschijnsel van den lateren tijd. Zoolang men nog niet in de hoogere regionen was doorgedrongen, dacht men zich daar een oord vol verschrikkingen