waaruit men samen kan putten het heele jaar, het heele leven door.

En in GrincleJwald reeds putten wij uit die bron, genoten wij Van het opnieuw doorleven der dagen die achter ons lagen, vertelde Knottenbelt mij van zijn mooie bestijgingen die hij had ondernomen vóór ik hem in Interlaken ontmoette, bespraken wij nog eens de samen doorleefde Lauterbrunnen-vefkwikking en Jungfrau-sensatie. De laatste dagen hadden ons indrukken te over gegeven, die wij nu rustsg kori'den verwerTcen. Knottenbelt had mij vroeger wel eens gezegd op een toon die het midden hield tusschen spot en afgunst „Jij beleeft nu ook altijd wat anders dan andere menschen”, en het was maar al te waar, en bovendien ,ik stond machteloos tegenover dit eigenaardige feit. Kon ik het nu bijvoorbeeld helpen, dat het mij overkwam, dat ik in Interlaken een reisgenoot ontmoette, die de zeldzame maar hoogst onaangename proeve had doorstaan of de menschenlijke schedel al dan niet harder dan de Gspaltenhorn-rotsen was? Doch Knottenbelt die dit experiment van twijfelachtig genoegen te beurt viel was onze oude beproefde lijfspreuk: „Dat is niet prettig, maar dat is niets”, waarmede wij reeds zooveel tegenspoeden en rampen hadden overwonnen, nog niet vergeten en met behulp van een goede zak-apotheek, bijgestaan door de gezonde berglucht van Lauterbrunnen, was de beterschap van de hoofdwonde spoedig ingetreden, zoodat reeds den volgenden dag tot de Jungfrau traverseering besloten werd.

„Zeg weet je nog dien avond in Lauterbrunnen ?”... en wij dachten weer terug aan onzen eersten avond samen in Lauterbrunnen, mijn eersten avond dat jaar in de bergen.

Lauterbrunnen is een gezegend oord, een heerlijk beginpunt van een Alpen-reis, véél te weinig nog gewaardeerd, door de reizigers, die het doorgaans slechte vluchtig bezoeken om dadelijk hun tocht naar Wengen of Mürren te vervolgen. Blijf minstens een dag en een nacht in het goede, niet dure hotel Staubbach, van welks veranda men een verrukkelijk uitzicht heeft op de helder witte Breithorn-groep, die op bekoorlijke wijze te voorschijn treedt, tusschen de donkere, recht op-