het juiste. Was n.l. 2300 M. de ware hoogte, dan zouden we het hoogteverschil van iioo M. tusschen Hotel Baren in de hut in 2 uur 10 minuten afgelegd hebben; en van dezen tijd moeten dan nog minstens een 20 minuten worden afgerekend, die wij op den vlakken bodem in het Gastern Tal doorbrachten, waardoor wij dan gemiddeld meer dan 500 M. per uur zouden hebben gestegen, een te-hoog cijfer, naar het mij voorkomt.

De hut is niet groot, zoo ongeveer als de Finsteraarhorn-hut, maar comfortabeler ingericht; en ofschoon zij, wat uitzicht betreft, niet met laatstgenoemde hut kan wedijveren (die over 3200 M. ligt), is toch een blik in het Gasterntal een wellust voor het oog. Meerdere dingen herinneren aan den jeugdigen v. Steiger, o.a. zijn 'in het huttenboek drie photographieën ingeplakt, die den dag vóór zijn dood genomen zijn.

We dachten het rijk voor ons alleen te hebben, doch tegen 7 uur werden we door een Jauchzer verrast, en na eenigen tijd verscheen nog een echtpaar, dat den volgenden morgen overden Lötschenpass naar W'allis zou gaan.

Maandag 19 Augustus. Het weer ziet er om 2 uur bedenkelijk uit, veel nevel, sterren onzichtbaar; resultaat: Jacob kruipt weer onder de dekens en zal een uur later weer inspectie houden. Die inspectie levert niets pp, beiden stappen we nu naar buiten, waar inmiddels de nevel zeer dik is geworden en zelfs eenige regendruppels vallen. Aan weggaan is geen denken, doch teneinde op alles voorbereid te zijn, mocht het weder zich beteren, besluiten we te ontbijten, en verdwijnen daarna ten tweede male onder de wol. .Weinigen tijd daarna kondigen zware regendruppels op dak en vensters hun komst aan, en niemand denkt meer aan de bestijging; doch tegen 6 uur ziet het er toch niet zoo slecht uit. Weer een conferentie buiten; ons echtpaar komt er zelfs bij te pas, en heeft nog wel vertrouwen in het weder. Spoedig is het besluit dan ook genomen; gauw thee gemaakt, de flesschen gevuld en om 6.30 uur verlaten we de hut; de afspraak is, dat we in ieder geval tot het beruchte couloir kunnen doorgaan, een goede 2 uur. Van den toestand van het couloir zal dan afhangen, of we den tocht kunnen v'olbrengen, dan wel moeten terugkeeren. Al dadelijk na het V'erlaten der hut begint een zeer sterke stijging over gras-