Vier dagen waren we thans al op stap, vier dagen, die veel te snel waren onigevlogen.

De vijfde dag werd de Hochvernagtspitze (3531 m) in ons kladboekje genoteerd. Mijn vocabulaire schiet te kort om U met woorden het panorama, dat ons op de top overweldigt, te schilderen. Mogelijk zegt de hierbij afgedrukte foto U iets.

De zesde en laatste dag moest de grootvorst der Tiroolse bergen, de Wildspitze (3774 m) eraan geloven.

Reeds vroeg vertrokken we uit de Vernagthütte. Dank zij de bevroren sneeuw vorderen we snel en na een tocht over Grosz- en Klein Vernagtferner en Brochkogeljoch, staan we uur na ons vertrek uit de hut op de top bij het kruis, dat devote berggidsen daar ter ere van het Heilig Jaar hebben opgericht. Op de terugweg doen we nog even de Vernagthütte aan en spoeden ons daarna naar de badkuip in Vent. Dit laatste stuk loopt geheel langs ..Südhange”, waar de zon de gehele dag haar calorieën op afschiet, zodat de sneeuwlaag in dit jaargetijde door smeltwater ondermijnd wordt. Het gevolg was, dat we meermalen tot ons middel door de sneeuw zakten en met de lange latten aan onze voeten, mitsgaders de rugzak op ons minst flatteuze lichaamsdeel, was het een hele toer de ski's weer horizontaal en het lichaam verticaal op de sneeuw te krijgen. Maar vóór de zon ter ruste ging, waren we toch in Vent terug na een 6-daagse afwezigheid. Het aantal inwoners bleek noch verminderd, noch vermeerderd te zijn en huwelijken waren er niet gepleegd, zodat onze gids-burgervader rustig de draad weer kon opnemen waar hij die had losgelaten.

Om het niet af te leren wandelde ik de volgende ochtend in 4 uur van Vent naar Zwieselstein, waarna bus en trein me ’s Maandagsochtends weer in het vaderland afleverden.

Wat kan een mens in minder dan 10 dagen uit en thuis toch ongelooflijk veel zien en genieten.

J. L. TE WINKEL

PUZZLE-RIJBRIEK

Alhoewel wij het de puzzelaars met onze eerste opgaaf niet gemakkelijk hebben gemaakt, vonden vele inzenders de gevraagde woorden: snccuwbril en bergschoen. Bij loting werd Mej, E. v. d. Kruk, Busken Huetstraat 8, Amsterdam winnares van ~een op gletschers onmisbaar uitrustingsstuk". Met de beste wensen voor een zonnige wintersportvacantie!

Nieuwe puzzles stromen binnen, maar, bij gebrek aan plaatsruimte, zetten we de rubriek eerst in bet Februari-nummer weer voort.

tKï/ verzoeken onze lezers alle correspondentie en copp te richten aan Redactie van „De Bergvriend", Zeestraat 100 ’s-Gravenhage.