758 Brink, J. ten De schoonzoon van Mevr. de Roggeveen. 759 Brink, J. ten Jeannctte en Juanita. 760 Brink, J. ten Nederl. Dames en Heeren. 761 Brink, J. ten Nederlandsche Dames en Heeren en andere Novellen.

762 Brink, J. ten Gerbran-d Adriaensz. Bredero. 763 Brink, J. ten Litterarische Schetsen en Kritieken (6 dln.). 502 Brom, G. Vondels bekeering. 696 Busken Huet, Cd. Register op de Litternrische Fantasieën en Kritieken 697 Busken Huet. Cd. Litterarische Fantasieën en Kritieken. (25 dln.).

698 Busken Huet, Cd. Het land v. Rembrandt (2 dlr.) 799 Campen, M. H. van Over literatuur. 833 Canter, Bernard Een droomer ter haringvangst. 512 Cats, Jacob Spaens Heydinnetje. 802 Cats, Jacob Twee en tachtig jaren leven. Afbeeldinghe v. h. huwelick. 591 Claes, E. Toen ons-Lieve-Vrouwke beuren bééweg deed.

595 Claes, E. Wannes Raps. 587 Clercq, R. de Gedichten. 766 Clercq, R. de De Noodhoorn. 592 Conscience, H. Hlodwig en Clothilde. 796 Conscience, H. . De Meesterwerken van H. Conscience.

858 Conscience, H. Bella Stock. 874 Conscience, H. De Loteling. 622 Coolen, Anton Hun grond verwaait. 628 Coolen, Anton Peelwerkers. 629 Coolen, Anton De schoone voleinding. 630 Couperus, L. Majesteit. 779 Couperus, L. Over lichtende drempels. 829 Coup>erus, L. De zwaluwen néérgestreken. 873 Couperus, L. Fidessa. 547 Cremer, J. J. Romantische werken (7 dln-.). 687 Cremer, J. J. An-na Rooze. 688 Cremer, J. J. Daniël Sils. 698 Cremer, J. J. Emma Berthold en Boer en Edelman.

690 Cremer, J. J. Toneelspelers. 691 Cremer, J. J. Novellen en vertellingen (2 dln.). 692 Cremer. J. J. Novellen. 693 Cremer, J. J. Romantische werken. 694 Cremer, J. J. Leidsche Herdrukken. 695 Cremer, J. J. Betuwsche Novellen.

Een reisgezelschap. 844 Cremer, J. J. Het Orgel, gedichtjes, gelegenheidsstukjes. 540 da Costa, I. Vijf en twintig jaren. 764 da Costa, I. Da Costa’s meesterwerken.

501 Diferee, Dr. H. C. De volledige werken van Joost van- den Vondel (7 dln.). 631 Dominicus, Dr. F. C. De Bron. 510 Doorenbos, Dr. W. Meesterstukken uit Vondels werken. 807 Duinkerken. Anton van Onder Gods Gogen. 853 E., L. Silhouetten.

558 Eeden, F. van De kleine Johannes. 560 Eeden, F. yan Ellen. 640 Eeden, F. van Bloemlezing uit van Eedens werken. 839 Eeden, F. van- Studies. 533 Effen, J. van Ernst en boert uit den Holland* schen Spectator. 830 Eigenhuis, J. De Ruige Hoeve. 870 Eigenhuis, J. De jon-ge Dominee. 879 Eigenhuis, J. Uit Waterkerk.

864 Eijck, P. N. van Gedichten. 566 Emants, M. Jong Holland (2 dln.). 571 Emants, M. Godenschemering. 605 Fabricius, J. De dans om de galg. -jy J (Wordt vervolgd)

Uit de districten HET A.V.L.O.N. IN ZEELAND

Zaterdag 28 Augustus j.l. heeft het A.V.L.O.N. te Goes den Zeeuwsohen districtsraad gehouden. Alle dislrictsmedewerkers waren aanwezig.

Nadat de districtsvertegenwoordiger, collega Joh. Bongertman, alle medewerkers welkom had geheeten, werd de organisatie van het A.V.L.O.N. in het district besproken. Duidelijk bleek, dat de rondzendbrieven, welke van tijd tot tijd aan de A.V.L.0.N.-medewerkers worden gezonden, in alle opzichten aan het gestelde doel beantwoorden. Zij zijn richtsnoer voor propaganda en organisatie.

Aan het Weezenfonds werd bijzondere aandacht besteed.

Vooral in deze tijden moeten er vele moeilijkheden overwonnen worden om tot een vlotte A.V.L.0.N.-organisatie in de provincie Zeeland te komen. De verkeersmiddelen staan ons niet meer ten dienste als vroeger. Voor deze bijeenkomst waren de collega’s uit Zeeuwsch-Vlaanderen op reis van 5.25 ’s morgens tot 7 uur ’savo>nds.

Hoewel in den winter, wanneer de booten slechts van zonsopgang tot zonsondergang mogen varen, het aantal moeilijkheden nog izal toenemen, zal al het mogelijke in het werk worden gesteld om het A.V.L.O.N. in Zeeland tot groei te brengen.

In Zeeland zijn nog N.0.G.-leden, die meenen, dat zij als A.V.L.0.N.-iid zijn opgenomen, omdat zij nooit voor het lidmaatschap van het N.O.G. bedankten. Vooral deze collega’s mogen bij het voeren van de propaganda niet vergeten worden.

In het algemeen mag geizegd worden, dat de Zeeuwsche collega’s een algeheeie herordening op het gebied dei opvoedersorganisaiies ten zeerste zouden toejuichen. Deze herordening zal dan ook algemeen moeien zijn en niet enkele, doch alle organisaties moeten betreffen.

Zelfs een verplicht lidmaatschap van het A.V.L.O.N. wordt wenschelijk geacht. Het „Draagt Elkanders Lasien ’ zou dan op breeder basis kunnen worden doorgevoerd. De vooraeeien aan een verpucüting verbonden, acnien veie collega's van zooveel belang, dat zij gaarne over hei bezwaar van onvrijwilligneid heen zouden slappen.

Men acht het noodizakeiijk dat het A.V.L.O.N. een eigen orgaan zal gaan uitgeven. Omdat het A.V.L.O.N. de bescniKking over pUDiicaaerumue in nee orgaan „upvoeding in Geest” heeft verkregen, zou men de veronderstelling wekken, dat het A.V.L.0.N., evenals het Opvoedersgiide, een politieke onderwijzersorganisatie zou lijn.

Wanneer het A.V.L.O.N. een eigen orgaan zal gaan uitgeven, komt dit bezwaar gelukkig te vervallen. Het A.V.L.O.N. siaat immers buiten aiie politiek, het wil slechts Zijn het algemeene verbond van leeraren en onderwijzers in Nederland.

"HJe voltooiing onzer districtsorganisatie nadert. Juist deze tijd heeft de eenige mogeiijkneia tot samenoundeiing van alle leerkrachten geschapen. Eens zullen zij, die een algemeen verbond van Nederlandsche leerkrachten wel wenschelijk achten, maar althans onder de huidige omstandigheden niets voor de verwerkelijking van deze idee over hebben, dit inzien.

A. PIETERSE,

Adminislrateur-penningmeesler

in het' district Zeeland

Departemen ta Ie berich ten

Studiebeurzen Landbouwhoogeschool

De Secretaris-Generaal van het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Kultuurbescherming brengt ter kennis van belanghebbenden, dat voor het studiejaar 1943/1944 aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen één of meer Rijksbeurzen ter tegemoetkoming in de kosten van de studie aan die onderwijsinstelling, waaraan tevens vrijstelling van het betalen van collegegeld zal zijn verbonden, beschikbaar zijn.

Ingevolge de bepaling der wet kunnen daarvoor slechts in aanmerking komen jongelieden van buitengewonen aanleg. Zij, die naar één dezer beurzen wenschen te solliciteeren, moeten zich vóór 1 October a.s. bij gezegeld adres tot den ,secretaris van het college van curatoren dezer hoogesöhool (adres mr. F. Florschütz, te Velp (Gld.), richten, onder m'ededeeling, welke studierichting aan de Landbouwhoogeschool zij wenschen te volgen.

Tevens moet bij dit verzoek worden overgelegd:

a. een afschrift van de cijferlijst van het eindexamen van de hoogere burgerschool of het gymnasium, gewaarmerkt door het hoofd dier inrichting;

b. een .verklaring van den inspecteur der directe belastingen, vermeldende voor welk zuiver inkomen de vader, moeder of verzorger in de Rijksinkomstenbelastlng of in de loonbelasting laatstelijk Is aangeslagen.

Adressen, welke niet vóór genoemden datum worden verzonden en niet van de vereischte stukken vergezeld zijn, zullen niet in behandeling kunnen worden genomen.

’s-Gravenhage, 10 September 1943.

De Secretaris-Generaal voornoemd.

Voor dezen,

G. J. RUITER.