die elk een afzonderlijk doel nastreefden : hun groepsbelang ging voor het gemeenschapsbelang.

De organische eenheden, die tezamen het krachtige geheel der volksgemeenschap hadden kunnen vormen, werden alle ontbonden. De geest van weerbaarheid, die altijd het kenmerk van een Germaansch volk geweest is, verslapte zienderoogen onder den verlammenden invloed der „verlichte” schrijvers. De groote massa arbeiders werd langzaam maar zeker door een kleine kliek van kapitaalkrachtigen gebruikt voor het maken van zoo groot mogelijke winsten voor zichzelf. Het volk vervreemde steeds meer van zijn cultuur, die als het voorrecht werd beschouwd van de gestudeerden en van de rijken.

De zucht naar een gemakkelijk, genotvol leventje lokte vele menschen van het platteland naar de groote steden; daar ontstond het zg. proletarische gezin, dat, zonder eigendom en zonder verbondenheid met hun bodem, zich geen deel meer voelden van hun volk. En uit deze losgeslagenen, uit deze bezitloozen ontstaat dan de massa, die snakt naar sociale verbetering tegen iederen prijs ... ook tegen den prijs van het communisme.

De rampzalige gevolgen van de ideeën der Fransche Revolutie hebben zich dus ondanks het feit, dat Napoleon met zijn legers verslagen werd bij alle Europeesche volkeren doen gelden en indien dit proces met dezelfde kracht had kunnen voortwerken, zou Europa mettertijd geworden zijn een communistisch Europa onder de dictatuur van het proletariaat.

Adolf 'Hitler en Benito Mussolini hebben dit gevaar ingezien en bijtijds een dam opgeworpen tegen de

onheilspellend opdringende roode golven. Beiden zagen, dat de eigenlijke oorzaak lag in de ondergraving van het „volksche”. En er waren veel mollen met deze ondergraving bezig:

het communisme, dat de proletariërs aller landen opriep om zich te vereenigen en de dictatuur van het proletariaat te vestigen;

de vrijmetselarij, die in een internationalen bond onder het mom van humanisme (= vooruitgang van het menschdom) zg. tegen alle dogma’s streed, doch in feite de gebondenheid aan bloed en bodem probeerde kapot te maken en zoodoende den internationalen mensch te vormen;

het internationale jodendom (kapitalisme), dat het nationale gevoel van ieder volk moest dooden om er zelf als parasieten tusschen te kunnen kruipen;

het liberalisme, dat alle organische gebondenheid verwierp en in het „j/rije spel der krachten” zijn ideaal zag;

het politieke christendom, dat in den door de valsche vrijheidsleuzen der Fransche Revolutie ontstanen partijenstaat het middel meende te zien, om langzaam maar zeker het verloren terrein uit de Middeleeuwen te kunnen heroveren. Een bekeerde neger, indiaan of andere inboorling geldt hun nog steeds meer dan een „ketter” uit de eigen volksgemeenschap !

Al deze krachten spanden samen óm den band van saamhoorigheid, die nog mocht bestaan bij menschen, die zich aan elkaar verwant voelend door taal, cultuur, gemeenschappelijk beleefde geschiedenis, gemeenschappelijke levensruimte, door ras en bloed, steeds slapper te maken en uiteindelijk los te snijden.

Was dit ook bij het Nederïandsche volk-niet bijna gelukt?

Reeds 11 jaren heeft Mussert nu zijn waarschuwende stem laten hooren. Het resultaat is, dat ruim 100,000 Nederlanders het gevaar erkend hebben en klaar staan om het Nederlandsche volk een verjongingskuur te laten ondergaan. De nationaal-socialistische revolutie, die begonnen is in Duitschland in 1920, is bezig de ondergravende krachten van iedere volksgemeenschap stuk voor stuk den nek om te draaien om zoodoende de obstakels, die het doorbreken van de volksche gedachte in den weg staan, uit den weg te ruimen.

Wat willen wij voor het oude in de plaats stellen?

Wij willen van de 8% millioen enkelingen, die in Nederland naast elkaar leven in plaats van met elkaar, weer een hecht aaneengesloten volksgemeenschap maken:

I) die zich bewust is van haar ras; 2) die , zich verbonden voelt met de door haar voorouders gewonnen levensruimte; 3)> die eerbied heeft voor den arbeider van hoofd en hand; 4) die geleid wil worden door de besten en knapsten, die uit het volk naar voren komen; 5) die het algemeen belang stelt voor het eigen belang; 6) die in .godsvertrouwen, tezamen met haar Leider wil samenwerken met de andere nationaal-socialistische volken in het Nieuwe Europa.

Om dit doel te bereiken is het noodzakelijk dat de politieke wilsvorming van alle Nederlanders op één doel gericht is: het belang van de Nederlandsche Volksgemeenschap op de eerste plaats.

Uit het feit, dat wij deze Nederlandsche Volksgemeenschap willen vestigen, spruit voort, dat wij een dubbele taak te verrichten hebben.

(Wordt vervolgd).

ua de pcM

Propaganda voor den Jeugdstorm op openbare scholen te Rotterdam.

Een voorbeeld ter navolging De Rotterdanjsche wethouder van onderwijs, dr. H. Roos, heeft meegedeeld, dat op de openbare scholen te Rotterdam propaganda voor den Jeugdstorm zal worden gevoerd. Beginnende in Rotterdam-Zuid zal aan de Jeugd der 5e en 6e klasse van de openbare lagere scholen een en ander verteld en vertoond worden van de luchtvaart.

Vervolgens zal dan in de scholen der H B.S. aan het Afrikaanderpleire voor de y leerlingen van een aantal lagere scholen vereenigd een film worden vertoond over een onderdeel van de luchtvaart b.v. het zweefvliegen. De bedoeling is, dat de in Rotterdam-Zuld te nemen proef op dit gebied bü welslagen waaraan wel niet wordt

getwijfeld wordt voortgezet in de andere stadsdeelen, zoodat ten. slotte de geheele schooljeugd uit de 5e en 6e itlassen haar kennismaking met de luchtvaart heeft hernieuwd en haar kennismaking met den Jeugdstorm is begonnen. Dit belangrijke initiatief van den Rotterdamschen wethouder achten wij van het grootste belang, opk voor andere leden is dit mogelijk. Moge dit voorbeeld spoedig navolging vinden.

i NIEUWS I

1. De Burgemeester van Amsterdam heeft op verzoek van de Vereeniging tot instandhouding der Industrieschool voor Vrouwelijke Jeugd, na ingewonnen advies van het Nederlandsch Arbeidsfront, verklaard, dat de toevoeging van de vakken geschiedenis, zingen, Duitsche taal, kennis der natuur en lichamelijke oefening aan het leerplan dier school noodig is. Het leerplan zal nu met deze vakken worden uitgebreid, waardoor aan de meisjes, naast de eigenlijke vakopleiding.

meer algemeene ontwikkeling en ook de zoo noodige lichamelijke oefening zal worden gegeven. Het Nederlandsch Arbeidsfront heeft in zijn advies nog eenige wenschen naar voren* gebracht, welke te zijner tijd aan het bestuur der school zullen worden overgebracht.

2. Door afgifte van een dergelijke verklaring voor het vak Duitsch zal aan de vakschool voor vrouwen- en kinderkleeding onderwijs in deze taal gegeven worden, waardoor de leerlingen een grootere ontwikkeling zullen ontvangen en de opleiding beter aan haar bestemming zal beantwoorden. Ook in dit geval heeft de Burgemeester van Amsterdam het advies van het Nederlandsch Arbeidsfront gevraagd.

Uitstel van opkomst voor den Arbeidsdienst

Ten einde hun studie ononderbroken te kunnen volbrengen, kunnen de in 1925 geboren mannelijke leerlingen van scholen voor V.H.M.O. een verzoek om uitstel van opkomst voor het vervullen van