algemeene vergadering bestaat uit de leden van het bestuur (zonder stemrecht als zoodanig), de deelnemers, evenzooveel vertegenwoordigers van de stemgerechtigde leden als er deelnemers zijn, en de specialisten die krachtens overeenkomst hulp aan leden van het ziekenfonds verleenen (zonder stemrecht).

Wat het praeadvies van den Heer Kupers betreft, deze meent in zijne eerste conclusie, dat het bestuur voor de meerderheid in handen der verzekerden moet berusten, doch spreker acht, als met een bestuursvorm, als door hem hiervoren aangegeven, een goede samenwerking kan worden verkregen, dit voldoende en misschien beter dan een meerderheid van verzekerden; bij de bedrijfsvereenigingen is de macht toch ook gelijk verdeeld? Met het niet bepalen eener welstandsgrens, zooals dit in de vierde conclusie wordt gewenscht, stemt spreker in, hij zou zich evenwel bij eene welstandsgrens van f 3000.—, gelijk aan de loongrens der ziektewet, neerleggen; de zesde conclusie, inhoudende, dat de ziekenfondsen een zoodanige verzorging moeten verstrekken, als in het wetsontwerp tot regeling der ziekenverzorging van Minister Aalberse van 1920 was voorgeschreven, zou, zegt spreker, slechts bij zeer belangrijke subsidieering door het Rijk van de ziekenfondsen, doorvoerbaar zijn; en zelfs bij subsidieering meent spreker, dat het beter zou zijn de verpleging in ziekenhuizen en sanatoria en wijkverpleging afzonderlijk te houden, tenzij de subsidie al heel hoog mocht zijn.

De heer Meijer, vertegenwoordiger van de Landelijke Federatie van Ziekenfondsen, zegt, dat hetgeen de heer Heijermans wenscht, op het oogenblik onuitvoerbaar is. Spreker is het eens met den heer Kupers, dat het bestuur, althans in meerderheid, moet blijven in handen der verzekerden; zij moeten niet komen onder de machtsdictatuur der medici. Hij merkt voorts nog op, dat het Nederlandsch Verbond en het Christelijk Verbond samenwerken.

De heer Berger, uit Vlissingen meent, dat Dr. Schreve te veel heeft gezien naar Duitschland, daar bestaan groote fouten; ook in Engeland schijnt dit het geval te zijn. Als