EUGENETISCH NIEUWS

Hieronder bieden wij onze lezers de nieuwe bewerking van de rubriek eugenetisch nieuws aan, zoals besproken op p. 1 van deze jaargang.

De literatuuroverzichten worden in extenso op het redactiebureau aangehouden en staan ter beschikking van onze lezers.

Zelfs in deze besnoeide vorm gaat de omvang der berichten nog de beschikbare plaatsruimte te boven, weshalve ons overzicht maar bij gedeelten geplaatst kan worden.

Wij hopen, dat de vergroting van het aantal abonnés ons spoedig in staat mag stellen om het aantal nummers van een jaargang te vermeerderen om aan dit plaatsgebrek tegemoet te komen. Dit zal dan geschieden zonder de abonnementsprijs te verhogen.

De rubricering der berichten, aangegeven op p. 172 e.v. van de I jaargang is behouden.

I. Eugenetica in het algemeen. 1. In memoriam Henry Fair-

field Osborn. Den óen Nov.-'35 is te Harrison op 78-jarigen leeftijd overleden Prof. Dr. H. F. Osborn. Gepromoveerd aan de universiteit van Princeton, zette hij zijn studies voort in Engeland, onder Balfour en Huxley.

Van ’Bl tot ’9l was hij hoogleeraar in de natuurlijke historie en de anatomie in Princeton; van 1892 tot ’95 doceerde hij aan de Columbiëuniversiteit (te New York) in de natuurwetenschappen. Van 1910 was hij aan diezelfde universiteit hoogleeraar in de zoölogie. Dat was een z.g. „research” professoraat.

Belangrijk waren zijn relaties met het vermaarde Amer. Museum van Natuurlijke Historie te New-York.

Van ’9l tot 1910 was hij de beheerder van de palaeontologische afdeeling voor de gewervelde dieren. In 1908 werd hij president van het museum. Sedert 1900 was hij verbonden aan den Geologischen Dienst in de V. St., eerst als palaeontoloog voor de gewervelde dieren en sedert 1924 als eerste geoloog.

In 1921 was hij voorzitter van het 2e internationale eugenetische congres te New-York.

Ook aan den Canadeeschen Geologischen Dienst, aan den New Yorkschen Dierentuin en aan het Carnegie Instituut bewees hij groote diensten. Het secretarisschap, hem aangeboden door het Smithsonian Instituut (Washington) sloeg hij af.

De prachtige collecties fossiele vertebraten in het museum te New