als in Amerika, één rechter hetzelfde werk even bekwaam goed kan doen als drie”.

Wij nemen dit citaat over uit een aanteekening over „Rechterlijke Macht” voorkomende in het Meinummer van Holland-California, een in het Hollandsch geschreven blad, dat te San Francisco wordt uitgegeven.

Nieuwe wet in verband Kinderrechtspraak.

In het Staatsblad No. 275 is opgenomen de wet waardoor het mogelijk wordt gemaakt de ouders van ter beschikking gestelde kinderen bijdragen op te leggen in de kosten uit de ter beschikking stelling voortvloeiende.

Het Centraal Bureau voor de Statistiek meldt:

Omtrent de werkzaamheden van de meervoudige strafkamer bij de Rechtbanken in eersten aanleg in de 4 groote steden gedurende het jaar 1923 kunnen wij de volgende voorloopige cijfers mededeelen.

Bij de meervoudige strafkamer van de Rechtbanken A’dam, Rotterdam, ’s Hage en Utrecht werden in 1923 resp. 932, 643, 351 en 230 zaken aanhangig gemaakt, terwijl in dat jaar resp. 939, 678, 360 en 228 eindvonnissen werden gewezen.

Het aantal beklaagden, die voor de meervoudige strafkamer van genoemde Rechtbanken terecht stonden, bedroeg achtereenvolgens 1060, 781, 393 en 248, waarvan er in A’dam 787 onvoorwaardelijk en 124 voorwaardelijk, in R’dam 586 on voorwaardelijk en 84 voorwaardelijk, in s-Hage 285 onvoorwaardelijk en 34 voorwaardelijk en in Utrecht 212 onvoorwaardelijk en 13 voorwaardelijk werden veroordeeld. Van de hier vermelde voorwaardelijk veroordeelden werden bij de Rechtbank A’dam aan 80, bij die te R’dam aan 57, bij die te ’s-Hage aan 14 en bij die te Utrecht aan 8 personen bijzondere voorwaarden opgelegd.

Door de Rechtbank A’dam werden 4 minderjarigen onder toezicht gesteld.

Vrijgesproken werden resp. 118, 75, 58 en 18 beklaagden.

Wij wijzen op de cijfers die wij in ons vorig nummer gaven over de werkzaamheid der Politierechters in de groote steden, welke cijfers door de thans gegevene worden aangevuld. Het blijkt thans dat er wel, wat de toepassing van de voorwaardelijke veroordeeling betreft, inderdaad een verschil van opvatting bestaat tusschen de Utrechtsche Rechtbank en de Rechtbanken in de drie andere groote plaatsen. De Amsterdamsche meervoudige Kamer sprak ongeveer 6 /a