Blz.

Fischer (Fr.) Over de bepaling en de oorzaken van de al- of niet gemakkelijk brandbaarheid van cokes, door —, P. K. Breuer en H. Broche 243

~ (Fr.) Verdere proeven over het winnen van calorisch rijker gas door behandeling van destillatiegassen met actieve kool, door —, H. Schrader en C. Zerbe 216

Foxwel! (G. E.) De vorming van cokes. . . . 224 Fraube (W.) Over de absorptie van aethyleen uit gasmengsels door chloorsulfonzuur, door en R. Justh 363 Furness (R.) Koolteerdestillatie in Europa . . . 222

Garner (Prof.) Verbranding van brandstof in een ketelvuur 134 Geipert (Dr. R.) De verticale kamerovens, model 1922, als watergas-generatoren. . . . 216 ~ Het anthraceengehalte van benzolwascholie 177 Gemmell (G. H.) De waarde-beoordeeling van ijzeraarde voor gaszuivering .... 89

Gerstendörfer (Dr. G.) Over de samenstelling van de destillatiegassen uit vaste brandstoffen, door Dr. M. Dolck en . . 77 Gilbert. Aantooning van fouten bij natte en droge meters 79 ~ Constructie en gebruik van meters . . 35 Gill. Toepassing van vuurvast materiaal.... 224

Gloetzer (J.) Ter bepaling van den graad van opblazing van de steenkool en de poreusiteit van de cokes 171 Glund (W.) Voordeelen van de toepassing en bereiding van ammonium-bicarbonaat voor bemestingsdoeleinden 216 Goodenough (Mr.) Opleiding van gastechnici . . 474 '

Goutal (E.) Over afwijkingen,* waargenomen bij de bepaling van calorische waarde en ; gehalte aan vluchtige stoffen van brandstoffen 215 Grebel (A.) De bereiding van ammoniumsulfaat in de gasfabrieken 91 ~ Overzicht van de verschillende in gebruik zijnde procédé’s voor benzolwinning 90

Gregson (W.) Lezing over met gas gestookte ketels en het gebruik van afvalwarmte. . . 223 • Gwosdz. Bijdragen en critische beschouwingen over de generator-gasvoortbrenging. . . . 171

H. M. Moeilijkheden bij aanbrengen en gebruik van pyrometers 217 Haggard. (Dr.) Wederopwekking van de levensgeesten bij kooloxydevergiftiging door Dr. Henderson, en Dr. Scott . . 223 Hayden. Het verhitten van cokesovens met blauw watergas 167

Blz.

Helfenstein (Dr. Alois). De toekomst van de clectrische vergassing van de brandstoffen 175 Heller (dipl. ing.) Benutting van afvalwarmte in gasfabrieken en toepassing van de stoom in eigen bedrijf 171 Henderson (Dr.) Wederopwekking van de levensgeesten bij kooloxydevergiftiging, door , Dr. Haggard en Dr. Scott . . . 223

Hoffmann (F.) Zuurstof-absorbtie en -concentratie van pyrogalloloplossing voor gasanalyse 251 Hole (Waker). Behandeling van een schema voor de opleiding van gastechnici .... 28 Hunt. Vertering van gashouders 224 Iterson, w. i. (Prof. F. K. Th. v.) Stoken met steenkoolpoeder 258

Jemmell. Samenwerking tusschen scheikundige en ingenieur-bedrijfsleider op gastechnisch gebied 216

Jenniger (E.) Aantasting van lood door benzol wascholie, door A. Schneider en . 474 Johnson. Installatie voor het winnen van benzol 172 Justh. (R.) Over de absorbtie van aethyleen uit gasmengsels door chloorsulfonzuur, door W. Fraube en 363

Kagi (R.) Mededeelingen over de gasfabriek te Davos 123 Kattwinkel (Dr. R.) Het winnen van zwavel uit afgewerkte ijzeraarde met tetraline . . 126 „ Nieuwe, voor het bedrijf geschikte inrichting ter benzolbepaling in gas door middel van actieve kool 474 ~ Over de bepaling van kooloxyde met joodpentoxyde 254

Keiler (Dr. Konrad) Laboratoriumsbuch für die Kokerei- und Teerproductenindustrie der Steinkohle. Uitgave W. Knapp, Halle (Saaie) 329 Kerridge. Afvoer van verbrandingsgassen . . . 171 King (Thomson). Een Amerikaansche studie over gasbranders 166

Kitson. Merkwaardige lezing over den oeconomischen toestand in Engeland ... 28 Kling (Prof. K.) Een zakapparaat voor gasonderzoek, door Prof. H. Strache en —. . 28 Knoblauch (O.) De soortelijke warmte van oververhitten stoom voor spanningen van 20 —3O K.G. van de verzadigingstemperatuur tot 350°, door en E. Raisch 126

Korten (Dr.) Toepassing van benzol en wijze van beheer der productie 27 Korting. (J.) Stofafscheiding uit gassen .... 434 Kreulen (D. J. W.) De bepaling van vluchtige stoffen in steenkool en anthraciet en de omrekening hiervan op droge stof en koolsubstantie . 263