gas te bevorderen was er speciaal voor de tentoonstelling-bezoeksters lederen dag gelegenheid om kookdemonstraties bij te wonen. Dé reeks demonstraties vverd op Donderdagmiddag 26 April geopend door Mej. M. Wittop Koning uit Amersfoort, die in de „Wonderpan” geïmporteerd door de firma de Vries, Amsterdam kookte, braadde en bakte. Het was verrassend te zien hoe eenvoudig de bereiding van spijzen in deze pan geschiedt en ofschoon het gas niet door een experimentmeter werd gemeten is het gemakkelijk te begrijpen, dat het bereiden van een maaltijd vleesch, groente en aardappelen in één pan op één half dicht-gedraaide vlam gedurende ± uur niet veel gas zal vergen.

Des avonds hield de heer J. F. Uyterwijk een zeer geanimeerde demonstratie met de „Dordrecht” gasfornuizen en comforen. O.m. werd vleesch gebraden zonder boter of vet en viscb gekookt zonder water; bet spreekt van zelf, dat dit zeer de belangstelling trok van de aanwezigen, die wel eenigszins argwanend daartegenover stonden; het resultaat moest echter de meest wantrouwende tevreden stellen.

Op 27 April demonstreerde Mej. Wittop Koning des morgens voor leerlingen van de meisjes-vakschool, terwijl ’s middags de beurt was aan Mej. Gohen Stuart uit Almelo met SENKiNG-gastoestellen. Gedurende deze demonstratie werd o.m. ingemaakt met Lucullusinmaakglazen; Mej. Gohen Stuart werd bijgestaan door zes leerlingen der meisjes-vakscbool. Des avonds trad Mej. Wittop Koning nogmaals op.

Op 28 en 29 April werden kookdemonstraties gehouden door Mej. M. A. V. Vermeulen uit Amsterdam, waarbij, op verzoek van den beer Bonthuis, ondergeteekende heeft geassisteerd door te koken terwijl Mej. Vermeulen een gezellige voordracht hield over zuinig koken en strijken met gas in het algemeen.

Op 28 April des avonds trad Mevrouw Lotgerink—Hillebrand op en demonstreerde met Prometheus-gastoestellen.

Mevrouw Lotgerink wees daarop nog op het nut van koken in hooikist of couranten en bracht dit ook bij haar demonstratie te pas. Bij alle demonstraties was de zaal tot de

laatste plaats bezet, waaruit op te maken valt, dat voor koken op gas veel belangstelling bestaat; ongetwijfeld zullen zij voor velen een aansporing zijn geweest om de ouderwetsche manier van koken op bet kolenfornuis of petroleum te laten varen en het gemakkelijke en zindelijke en ook goedkoopere gas er voor in de plaats te nemen; immers, zooals ter tentoonstelling werd gezegd: Gas Is Goedkoop En Bijzonder Aangenaam

Tot slot werd op Zondagavond een kookwedstrijd gehouden onder leiding van Mejuffouw Vermeulen. Van de 10 candidaten konden er 4 meedoen. Er werd geloot voor deelneming en ook voor de te gebruiken toestellen. Terwijl de dames kookten deed Mejuffrouw Vermeulen nog vele interessante mededeelingen betreffende het gebruik van gastoestellen. Ten slotte werden de spijzen gekeurd door de jury, bestaande uit Mejuffrouw Vermeulen, 2 dames uit de zaal en ondergeteekende. Voor elk van de 4 deelneemsters was een prijs beschikbaar gesteld, bestaande uit door exposeerende firma’s afgestane gaskooktoestellen, welke later op den avond met een speech van den heer Bonthuis werden uitgereikt.

Om en bij de tentoonstelling. Op Vrijdag 27 April vergaderde de afd. N. O. te Almelo. Na afloop werd een bezoek gebracht aan de G.1.G.E.8.A., zoodat vele collega’s van den heer Bonthuis in de gelegenheid zijn geweest een kijkje te nemen. De G.1.G.E.8.A. was in elk opzicht een bezoek waard : de keurig verzorgde stands, de vroolijke muziek, de zaal met amusementen boven! Men beeft dan ook bijna 2000 betalende bezoekers geteld.

Zondagavond 29 April des avonds 11 uur werd de G.1.G.E.8.A. gesloten. De heer Bonthuis dankte allen die medegewerkt hadden tot het slagen van de G.1.G.E.8.A. en richtte tot elk afzonderlijk eenige hartelijke woorden. Daarop werden ook de heer en Mevrouw Bonthuis welke laatste ook het hare tot het slagen van de G.1.G.E.8.A. had bijgedragen gehuldigd, waarop de heer Bonthuis de tentoonstelling „Gas In Gezin En Bedrijf Almelo sloot met de woorden; „Gaat In Gezondheid En Brengt Aansluitingen”.

M. G. G.