gebruik van den zuurstofkoffer bij geneeskundigen.

Besloten werd, dat voortaan de Penningmeester der Vereeniging ook ambtshalve Penningmeester van het Ondersteuningsfonds zou zijn.

Bijzondere beteekenis heeft de twee-en-dertigste vergadering (Maastricht, 8, 9 en 10 Juli 1904) gekregen, doordat daaraan de Minckelersherdenking gekoppeld was.

In deze vergadering werd de heer van der Horst tot Eerelid benoemd.

De heer de Brouwer hield een voordracht over zijne laadmachine en de heer Abady

sprak over den flikkerphotometer in een voordracht, waarin veel op overzichtelijke wijze werd medegedeeld over lichtverdeeling, Rousseaudiagrammen, enz.

Naar aanleiding van een motie van den heer Marcel de Jongh, gaf deze vergadering het aanzijn aan de Commissie in zake gemeenschappelijken kolenaankoop voor gasfabrieken of wel de Kolencommissie. De benoeming van eene Commissie werd aan het Bestuur overgelaten, dat daartoe nader de heeren Bolsius,

VAN Doesburgh, de Jongh en van Rossum DU Chattel als leden aanwees.

Van gedachten werd voorts gewisseld over de vraag of een vakschool voor gasfitters gewenscht was. Ook deze zaak werd ter verdere overweging in handen gesteld van hel Bestuur.

Op Zondag 10 Juli werd het standbeeld van Minckelers aan den ingang van de Boschstraat bij de Markt onthuld, bij welke gelegenheid den Secretaris van het Comité, tevens toen Voorzitter van de Vereeniging, den heer Bolsius mededeeling werd gedaan van zijne benoeming tot Ridder in de orde van Oranje Nassau.

De drie-en-dertigste vergadering kwam te Amsterdam (op 12 en 13 Juli 1905) bijeen. De heer Salomons, die in dat jaar zijn vijf-entwintig jarig Redacteurschap van Het Gas vierde, werd tot Eerelid benoemd.

F. Bolsius.

Voorzitter: 1904 en 1913. Secretaris: 1915, 1922—1923.

Besloten werd, dat voortaan voor medewerking aan Het Gas honorarium zou kunnen worden genoten tot dusverre ontvingen alleen de Redacteuren eene toelage.

Behandeld werd een verslag van de Cokescommissie, vroeger ingesteld om middelen en wegen te zoeken ter bevordering van cokesgebruik, over proeven met den Singhalang cokesvulkachel, waarover zij een goed oordeel had.

Een uitvoerig verslag werd ook in deze vergadering uitgebracht door de inmiddels door het Bestuur aangewezen Kolen-Commissie.

Ter zake van het vraagpunt over een vakschool uit de vorige vergadering, was door het Bestuur eene Commissie benoemd, welker verslag in de drie-en-dertigste aan de orde