Het toenemend gebruik van gas is onvermijdelijk.

De geregelde groei van de gasindustrie is het gevolg van den aard en den omyang van de diensten, die ge bewijst.

Het gas beïnvloedt iedere fase van het Amerikaansche leven, bevordert iedere fase van economischen vooruitgang.

Gas heeft den levensstandaard verhoogd, het heeft 2;ich2;elf gemaakt tot een onmisbare hulp in de huishouding. De vraag naar zijn diensten in de woningen alleen zou reeds voldoende zijn om zijn stabiliteit te verzekeren. Maar het huishoudelijk verbruik, hoewel het om voortdurende uitbreiding der gasproductie vraagt, vertegenwoordigt volstrekt niet de grootste vraag naar gas. Het is ten gevolge van de behoefte der Amerikaansche industrie aan brandstof, dat gas zijn grootste arbeidsveld heeft gevonden en zijn grootste noodzakelijkheid voor uitbreiding' van fabricage en distributie. Industrieele verbruikers hebben dagelijks gas in enorme hoeveelheden noodig en ieder jaar vindt deze brandstof toepassing in meerdere bedrijven en bij meerdere bewerkingen. Aldus ligt in de gezamenlijke behoefte van huiselijk- en industrieelgebruik, de groote kracht van het gas.

De uitbreiding der gasindustrie is onvermijdelijk omdat ze warmte levert, een algemeene behoefte, en dit doet op een afdoende, economische en geriefelijke wijze. Gas is niet plotseling tot zijn tegenwoordig hoogtepunt gekomen. Zijti geschiedenis is eerder een vsn constanten groei* Al het gemaakt in 1850, zou niet voldoende zijn om te voorzien in de helft van de tegenwoordige behoefte van de stad Boston. De gasindustrie is gegroeid zooals dorpen zijn gegroeid tot steden, steden tot metropoli en metropoll tot industrieele centra, wier invloed over de geheele wereld wordt gevoeld.

Praktisch gesproken is iedere industrieele bewerking, ieder kantoorgebouw, iedere etage-woning, ieder nieuw huis een oogenblikkelijke of een goede toekomstige gasklant.

In de geschiedenis van de industrie der Vereenigde Staten is het gas een in het oog springend voorbeeld van bestendigheid en standvastigheid, van constante ontwikkeling, van betrouwbare dividenden van belegd kapitaal. En zijn werkzaamheden zijn nog maar nauwelijks begonnen.

De voorafgaande pagina's geven slechts een kort overzicht van den huidigen stand der gasindustrie en haar vooruitzichten voor de toekomst. Een u• , overzicht, doch voldoende om aan te toonen waarom de gasfabrieken, die in een noodzakelijke levensbehoefte voorzien, het vertrouwen genieten van den voorzichtiger! geldbelegger. Het in de gasindustrie belegde kapitaal is nist alleen afkomstig van millionnairs, van groote particuliere be- en banken, verzekeringmaatschappijen en andere handelsorganisaties, die bij de wet verplicht zijn hun fondsen in soliede stukken te beleggen. Het