kundig onderzoek niet meer zal geschieden na aankomst in Canada maar in het land van herkomst of in de haven van inscheping. De bedoelde keuring vóór inscheping zal een beslissende keuring zpn vanwege de Canadeesche autoriteiten.

Voorstal tot intrekking van de toewijzing van gratis land aan vreemdelingen. Op een onlangs te Ottawa gehouden vergadering van volksvertegenwoordigers van de westelijke provincies heeft de öanadeesche Minister van Binnenlandsche zaken de meening gevraagd van bedoelde volksvertegenwoordigers over bovengenoemd voorstel. De Minister stelde voor de- thans geldende bepalingen met betrekking tot het verkrijgen van „Homesteadland” te laten vervallen en een bepaald bedrag, b.v. 2 dollar (5 Gld.) per acre heet.) te verlangen; bezitters van „Homesteadland” zonden alleen verplicht worden ieder jaar een bepaald gedeelte van hun land te bebouwen.

Daar het „Homesteadland” wordt uitgegeven in stukken van 160 acres, zonden dus de Homesteaders om te beginnen een bedrag van 320 dollar (800 Gld.) moeten neerleggen; voor de klasse van menschen die gewoonlijk gebruik maken van de „Homestead” faciliteiten, ongetwijfeld een heele som.

De bepaling, dat „Homesteaders” ten minste 6 maanden van het jaar op hun land moeten wonen, zon ook komen te vervallen; deze verandering zon een verbetering zijn, daar de menschen dan meer gelegenheid zonden krijgen om in loondienst te gaan werken om op die wijze in hun onderhond te voorzien 6D wat geld over te sparen.

De voorstellen vonden echter geen algemeene instemming, men vreesde o.a. landaankoop voor speculatie-doeleinden; de aangelegenheid is nog in overweging.

Het bovenstaande wijst er wel op, dat het in de toekomst niet meer zoo gemakkelijk zal zgn om in Canada te worden toegelaten als voor den oorlog.

Vereenigde Staten van Amei'ika. Emigratie uit de Unie. Volgens de „New-York Times” van 12 April j.l. is men in financieele kringen in de Unie ernstig ongerust over een groote uittocht van vreemdelingen uit/ Amerika; niet minder dan 1.800.000 vreemdelingen zouden reeds vertrokken zijn of zich gereed maken voor vertrek; volgens schatting zouden deze wegtrekkers een bedrag van 4.000.000.000 dollar aan spaarpenningen meenemen. De propaganda om de Unie te verlaten wordt aan de „bolsjewiki” toegeschreven. De Aeston House (douane) autoriteiten te New-York schatten het bedrag, dat iedere emigrant, die uit New-York vertrekt medeneemt op 2000 tot 15000

1) Daar vertrek uit Amerika naar Europa ook sedert het sluiten van den TTapenstllstand nog niet veel gemakkelijker is geworden, zal het aantal van hen die reeds vertrokken nog wel betrekkelgk klein z:gn.