Uitgenoodigd werden de vergaderingen van het Comité bij te wonen de Directeuren-Generaal van den Arbeid, den Landbouw, en de Afdeeling Crisis-Zaken van bet Mnisterie van Landbouw, Nijverheid en Handel; de Directeur van den Dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling en de Heer P. H. A. Rozenwald, Administrateur aan bet Departement van Waterstaat.

Door de instelling van bet Centraal Comité voor Verruiming van Werkgelegenheid beeft de Commissie-Heemskerk den te bestaan.

Een verslag van de werkzaamheden van bet Centraal Comité volgt als bijlage.

Instituut voor Crisis-Onderzoek.

Het Secretariaat van dit Instituut werd waargenomen door den Directeur van het Bureau van den Nederlandschen Werkloosheids-Raad.

Een verslag van de werkzaamheden van deze instelling volgt als bijlage.

‘uncties van dan Diree- 4 eur in ver- 5 and met hetdireetoraat : van dan – N. Wal}. 1 1 1 1 ] 1

De Directeur is secretaris van de Commissie van Advies voor de Werkloosheidsverzekering, Waardoor een groot deel van zijn tijd in beslag werd genomen. Het Secretariaat van den Nederlandschen Bond voor Werkverschaffìng bleef bij den Directeur berusten. Door het bedanken van den Directeur van den Bond voor Werkverschaffing in October‚ werden sindsdien de werkzaamheden die voor dezen Bond nog waren te verrichten door den Secretaris vervuld. Van de Nationale Vereeniging tegen de Werkloosheid en de Vereeniging van Gemeentelijke Werkloosheidsfondsen (Gemeentebemoeiing inzake Werkloosheidsverzekering) wordt het secretariaat waargenomen door den Directeur, terwijl hij tevens zitting heeft in het Bestuur van de Nederlandsche Vereeniging ‚‚Landverhuizing”.

Internatiotale verbindingen.

Door den oorlog waren de werkzaamheden van den Werkloosheids-Raad als sectie van de Association Internationale pop}- lg Lutte contre 1e Chômage onbeteekenend.

Sinds het teekenen van den wapenstilstand is de correspondentie met den Secretaris, den heer Louis Vaelez te Gent weer hervat.

In het verslagjaar werd contact verkregen met de Association Eran§aise pour la Lutte contre Ie Chómage et pour l’organisation du Marché du Travail.

De werkzaamheden van het Bureau voor den W. B. zelf bestonden in ;

I°. Het bijhouden van het archief. Op 31 December 1918 bedroeg het aantal ingekomen en uitgegane stukken 1650, op 31 Dec. ’l7 1375, zoodat in het verslagjaar 275 brieven zijn ingekomen en uitgegaan voor den N. W. R., waarvan vele in verveelvoudigingen van 30 of meer stuks zijn verzonden.