Na eenige dagen (3 of 4) als los werkman te bebben gewerkt bij de gemeente (bladvegen) wordt bij ontslagen. Komt zoo iemand nu voor uitkeering in aanmerking?

Antwoord: Beoordeeld zal moeten worden of de laatste arbeid ter goeder trouw werd aanvaard of met de bedoeling om recht te krijgen op uitkeering. Ook de reden van bet ontslag zal moeten worden medegedeeld. Eerst dan zal een definitief antwoord mogelijk zijn.

Vraag: Een lid van een organisatie bedankt en wordt als ~vrij willig uitgetreden” afgevoerd. Na zes weken of langer treedt bij wederom in dezelfde vereeniging en wordt door bet bestuur als „hersteld” opgegeven, zoodat bet lidmaatschap van zijn eerste toetreden blijft bestaan. Is dit mogelijk?

(N.B. Met „hersteld” wordt bedoeld, dat bet lidmaatschap is gecontinueerd). Antwoord: Neen.

Vraag: Onder de leden van den Alg. Ned. Stucadoorsbond, zijn er enkele, die vrijwel geregeld als werkgever optreden door bet aannemen van vrij belangryke werken. Mogen deze, als zij door weersgesteldheid niet bunnen werken, uitkeering uit de werkloozenkas ontvangen? Beboeren dergelijke leden eigenlijk wel lid te zijn van een bond van werknemers?

Antwoord: Treden bovenbedoelde leden van den Algena. Ned. Stuc. Bond wel als werkgever op? Nemen ze niet alleen aan arbeid te leveren? Of bebben ze anderen in loondienst en dragen zij zelf de risico van de aanneming ? En doen ze bet regelmatig? Of by uitzondering? Zie bier eenige vragen, die o. i. eerst moeten worden beantwoord, voor wij onzerzijds de vraag, door den geacbten inzender gesteld, kunnen beantwoorden.

Varia.

De Gemeenteraad van fla.arleOT'heeft besloten tot het instellen van een arbeidersreserve voor gemeentepersoneel. Ter uitvoering van dit besluit zullen nadere voorstellen aan den raad worden gedaan.

Ministeriëele Beslissingen inzake werkloosheidsuitkeering.

Alkmaar. De M. v. A. heeft goedgevonden te verklaren, dat terecht door B. en W. van Alkmaar terugstorting wordt geëischt van de uitkeering uit de werkloozenkas van den Alg. Ned.