elke eenigszins spottende opmerking. In den korten tijd kende hij zijn gebeden, en hij was niet minder verheugd dan wij, toen hij het doopsel mocht ontvangen en ons weeshuis een kleinen christen rijker werd. Deze geestelijke gunst bleef niet alleen ; ook zijn lichamelijke toestand verbeterde allengs, en na eene geregelde verpleging van verscheidene maanden, kon de kleine jongen met de anderen lustig rondhuppelen en springen ; hij kon nu ook deelnemen aan de huitenwandelingen, op groote speeldagen als helooning toegestaan. Dit jaar was er een heel bijzonder uitstapje in het zicht, en lang te voren sprak men bijna over niets anders. Men zou namelijk gaan kijken in den vermaarden Pampelmoestuin, die, naar het oordeel der kenners, in de eerstejrij staat onder de schoonste der geheels wereld. Natuur en kunst reiken elkaar de hand om dien tuin tot een wonder te maken, waarin heel de rijkdom der tropische gewassen ten toon gespreid is en een heerlijk tafereel vol afwisseling vormt: prachtige zuilengangen van slanke recht ópschietende palmen, schitterende watervallen, allerlei vormen van bosschages, uitgestrekte waterplassen, waarop men al spelevarend groene geurige eilanden ontmoet, die ■ dikwijls iets geheimzinnigs en tooverachtigs aan zich hebben.

Het vooruitzicht van zooveel moois bewerkte bij de kinderen wonderen van vlijt en oppassendheid, en hield aller hersenen iin spanning. Onze kleine Frans maakte er met zijn levendige ' verbeelding nog allerlei gewenscbt en gehoopt moois bij : hij , zou daar misschien nog een oompje tegenkomen heel in ’t zwart, I met verlakte schoenen, wiens nette houding hem, Frans, mee I tot eer zou strekken ; een grootmoeder, zooals er maar weinig i zijn, en wier goed gevulde beurs de zijne zou voorzien, enz. IDie hoogmoedsdroomen gingen intusschen gepaard met een I lofl'elijker gevoel, namelijk dat der dankbaarheid: van de s stuivertjes, die hij krijgen zou, kocht hij in zijn verbeelding \ voor Zuster Assistante een heelen boel lekkers: koeken dit, 1 koeken dat, enz., het kostelijkste wat een zwarte keuken al Ikan opleveren. Maar och! wat viel dat van dien kantte-