FRANKRIJK.

CENTRALE RAAD.

CS2T|jn zijne zitting; van 28 Mei 11. bepaalde de Centrale Raad toelagen voor de verschillende door het Genootschap ondersteunde Missiën. Ditmaal is (*) de opgave der Orden, Congregatiën , enz. welke die Missiën bedienen , achterwege gelaten , evenals het overzicht der verslagen uit de Missiën ontvangen , dat anders vóór de verdeelingslijst placht te worden geplaatst.

Wat die lijst zelve betreft, kan men reeds bij het eerste gezicht twee zaken opmerken.

Vooreerst ziet men, dat die lijst jaarlijks met eenige nummers wordt verlengd. Natuurlijk : ieder jaar komen nieuwe Missiën hij het Genootschap om ondersteuning aankloppen, of worden, ten gevolge van de voortplanting des geloofs in nieuwe landstreken en van de uitbreiding der liefdewerken, uit ééne Missie, door het Genootschap ondersteund, twee, soms drie afzonderlijke apostolische vicariaten gevormd. Het spreekt van zelf, dat wij alzoo het aantal onzer toelagen moeten vermeerderen.

Ten tweede valt in het oog, dat geen land ter wereld waar nog heidenen wonen , van den onderstand der H. Kindsheid verstoken blijft. In hare eerste jaren heette zij het Genootschap of Liefdewerk der Sineesjes; de bescheiden inkomsten dwongen tot enge beperking; en het bleef hij het ondersteunen van enkele Missiën in Sina. Den 18®“ Maart 1843, toen de eerste verdeeling door den Centralen Raad plaats had,

(*) De Fransche Annalen vermelden daarvan de reden niet. In de verdeelingslijst hierachter hebben wij echter die aanwijzing behouden, voor zoover ons niets anders met zekerheid bekend was.