ons alweer beschermd heeft, zal ons niet verlaten en ons helpen om uit de schuld te geraken.

De leerlingen zijn daar 129 in getal, met inbegrip van eenige dames, die bij ons muziek- en taalles nemen. Jammer dat de studiën herhaaldelijk gestoord worden door de malaria, waaraan twee onderwijzeressen na elkaar zijn bezweken. Toch hebben wij eene jonge dochter tot het examen in het Engelsch en vier in de muziek kunnen voorbereiden, wat voor onze school al heel wel is.

De protestantsche scholen zijn een groot beletsel voor ons welslagen te Gawnpore; zij hebben veel op ons voor, wat de geldelijke middelen betreft. Inderdaad moeten wij tegen vele moeilijkheden inworstelen ; maar wij getroosten ons de moeite gaarne voor de eer en glorie van God, die bij machte is om, als het Hem belieft, onze droefheid in vreugde te veranderen.

Ons St.-Antoniushuis te Jéolikote is in 1906 veel verbeterd. De zedelijke opvoeding der kinderen is aanmerkelijk vooruitgegaan ; het godsdienstonderwijs wordt er zeer regelmatig gegeven, de gebeden en de kerkzang worden aan de kinderen in hun moedertaal geleerd.

De dag gaat spoedig voorbij als hij goed verdeeld is. ’s Morgens doen de meisjes het huis- en keukenwerk; later leeren zij den catechismus en het lezen, ’s Namiddags wordt er gewerkt; de grootste meisjes gaan in het bosch hout rapen, soms ook gaan zij gras snijden... . Het waarmee verleden jaar begonnen is, neemt goed op; er zijn reeds veel bestellingen, en mettertijd belooft dit werk goede uitkomsten.

Verscheiden meisjes van de Missie zijn in het huwelijk getreden. In October hadden wij eene retraite voor de kostkinderen, en eene reeds bejaarde dame werd onder de kinderen van Maria aangenomen ; later, tegen Kerstmis, was er weer een retraite voor inlandsche vrouwen.

Onze apotheek krijgt ver in het rond een goeden naam ; christen en heiden komen van alle kanten om geneesmiddelen