nadat hij dat kort gebed negen dagen achter elkaar gebeden en het middel, dat de zuster hem schonk gebruikt had, begon de man het gebruik zijner ledematen te herkrijgen en zelfs ook zijn verstand. Tegenwoordig kan hij eenige uren daags werken. Ik laat u denken, of die brave lieden ook gelukkig waren. Beiden wonen ijverig den catechismus bij en bereiden zich tot het H. Doopsel voor.

Hazolava. „Deze post is, dank aan zijn patroon, den H. Franciscus van Assisië, van den dood tot het leven gekomen. Twee maanden geleden, werkten alle bewoners des Zondags als op een werkdag ; de vrouwen waschten het linnen, de mannen bouwden woningen of bewerkten de aarde. Zij hebben aan dat alles verzaakt, en waarom ? In het begin’om een gansch natuurlijke reden. Maar de goede Meester bedient zich van alles, om zielen te winnen.

„Onze Mal ;achen zijn dolle liefhebbers van den zang. Welnu, een onzer ijverigste christenen van Ambatolampy leerde hun eerst alle Zondagen eenige gezangen. Een dezer lessen heb ik bijgewoond. Ik meende het te besterven van ’t lachen, toen ik onzen armen Basilius de maat zag slaan. Zijn stem was bovendien niet van de mooiste, maar God beloonde zijn goeden wil. Heden bloeit deze post en een groot aantal catechumenen bereiden zich tot het H. Doopsel voor.

Ik zou U, Monseigneur, nog over andere posten moeten spreken, maar ik zal daarmede wachten tot een volgenden keer.

Moeder St. Joannes Berchmans en al de Zusters der Voorzienigheid op Madagaskar verzoeken U Monseigneur, hare betuigingen van diepen eerbied en van de levendigste dankbaarheid te aanvaarden.

Zuster St. Margarita.