CHINA

Uittreksel uit een brief van Z. D. H. Mgr. Otto, Apost. Vic. van Noord-Kan-Soe, aan de ieden der H. Kindsheid.

Kan-soe-liang-tsjeoe-foe,

10 Augustus 1911.

Beste Leden van het Genootschap der H. Kindsheid.

De dikste kabels zijn maar uit fijne draden samen gevlochten. Ziedaar een schoon beeld van uw schoon Genootschap der H. Kindsheid, dat zijn oudere medewerker het Genootschap tot Voortplanting des Geloofs, zoo krachtdadig ondersteunt. Dit laatste Genootschap draagt zorg voor de volwassenen; aan U, beste kinderen, de kleinen te helpen.

De stroom der H. Kindsheid wordt gevormd door druppels van weldadigheid en van versterving, die in de heidensche landen een rijken zielenoogst doen rijpen en tevens in de harten der kinderen de meest uitgelezen gevoelens ontwikkelen.

De stuiver is hier beter geplaatst dan in den snoepwinkel. Ook in China zijn wij dagelijks getuigen van schoone opoffering, ingegeven door het Genootschap der H. Kindsheid. Onze arme Chineezen, in plaats /van hunne beurzen te openenen, stellen hunne krachten ten dienste van dat schoone werk, en hier en daar merkt men voor het doopen der kinderen, een immer aangroeienden ijver. Onze 210 kinderen, die wij te Kan-tsjeoe in stervensnood gedoopt hebben, danken wij voornamelijk aan een christen barbier, die noch moeite, noch opoffering ontziet om aan de kinderen de genade van het H. Doopsel te verschaffen.

Verscheidene jaren lang reeds behartigt hij dat werk, maar nooit gelukte hij daarin zoo goed als dit jaar.