* als 6 jaar geleden bij ’t eerste afscheid. Hunne beste gebeden en wenschen vergezelden mij op mijn terugtocht naar ’t beschavingswerk onder de heidenen en geen ledige handen bracht ik in ’t midden mijner zwartjes terug.

Dank der edelmoedigheid dezer vele vrienden, hebben we ons missiewerk een flinken stoot voorwaarts kunnen geven, en een en ander ten bate van kerk, school, pastorie en missiestatie in ’t algemeen kunnen aanwenden. Mijn zesmaandelijksch verblijf in Holland had mij op en top goed gedaan, mgne gezondheid ten volle hersteld, mijn ijver opnieuw aangewakkerd en nieuwe plannen tot meerdere glorie van God doen uitwerken !

Die plannen zgn we thans bezig in daden om te zetten. Father Kiggen werd al dadelijk aangewezen om in Budama de boel op stelten te zetten, m a. w. een algemeen plan van de nieuwe statie op te maken en te beginnen met ’t bouwen van tijdelijk woonhuis, kerk en school. Daarna ondernam hij met Mgr. Biermans, die deze streek voor ’t eerst ging verkennen, eene reis door ’t uitgestrekte Ifoordelijk gedeelte van zijn Vicariaat (Bukeddi). Diezelfde plaatsen waren reeds vroeger in de Mei- en Junimaand van verleden jaar voor ’t eerst door mij bezocht. Thans had ’t Engelsche gouvernement aan Monseigneur een geleibrief meegegeven voor zijn vertegenwoordiger onder de verschillende stammen en binnen niet te verren tijdkring, zal nu dit onmetelijk gebied, tot nog toe aan slechts eene missiestatie, Ngora, beboerend met vier nieuwe missieposten verrijkt worden. Waarschijnlijk in April a. s. zal die missiepost te Neloti geopend worden, tien nieuwe missionarissen toch zijn reeds onderweg en zullen hier in ’t begin van December aankomen en ons getal weder hooger doen opklimmen. In dien tusschentijd werd mij zoolang het beheer ■van de Ngora-missie opgedragen en ik maakte mij dien tijd ten nutte om