ongeveer 10 acres meer bananen-boomen te planten, twee huizen te bouwen en de grondslagen te leggen voor een huis van onze kleine prinsjes, de zonen van opperhoofden Hun getal is nu tot 100 geklommen en door middel van dezen hebben we den gewonen negers van verschillende distrikten en landerijen in onze handen en is ’t land voor ons Katholiek geloof in de toekomst gewonnen. Met grooter vertrouwen kunnen we dus in onzen Pater Koster ’t „Adveniat regnum tuum” „Laat toekomen uw rijk” herhalen.

Onze school, tijdens mijn afwezigheid door Father Kiggen gebouwd en uit 4 afdeelingen bestaande, 100 bij 40 voet breed, is reeds te klein geworden om de 300 jongens en meisjes te bevatten, die dagelijks onze onderrichting volgen. We hebben een leger van ongeveer een honderdtal catechisten, die de 100 catechumenaten bedienen, hier en daar in dit onmetelijk gebied gebouwd. Zij helpen meer en meer heidenen aan te werven, hen in de allereerste grondbeginselen te onderwijzen en hen dan tot ons te brengen; zoodoende bedraagt thans ons aantal catechumenen van de buitenkerkjes tusschen de 1500 en 2000.

We kunnen ons gebied maar moeilijk bewerken wegens de uitgestrektheid en hebben het daarom in zes distrikten verdeeld, aan ’t hoofd waarvan een oudere en meer ervaren catechist en over allen staat onze Joannes Bataliwo, die bijna altijd op rondreis is en buitengewoon ijverig de zaak behartigt. Verleden jaar kochten wij hem een fiets en ik geloof dat we nooit iets beter hadden kunnen doen. Op ’t oogenblik is hij in Oeganda 250 K. M. hier vandaan om nieuwe catechisten aan te werven. Ik geloof, dat ik geen betere zaak aan mijn vrienden kan aanbevelen; zooveler zielenheil zal er van afhangen.

Anderhalf jaar geleden niets dan gras en een leemen hut! Wat we in dat tijdsverloop hebben kunnen uitwerken, dank zij der