geluid der fanfare verschillende militaire bewegingen ; daarna groeten de officieren met den sabel den commandant van den Marco Polo, die verklaart zeer voldaan te zijn over de uitvoeringen der kleine Sineesche soldaten.

De zeelieden herbalen voor Toe-sé-wé eenige militaire oefeningen en na de rotten te hebben gevormd, doorloopen zij de afdeelingen der stichting. Om halfvier vertrekken allen, zeer voldaan over hunne wandeling, ofschoon deze vermoeiend was geweest, daar het dien dag zeer warm was.

Het gedrag der zeelieden, de uiterste vriendelijkheid der officieren is ons zeer bevallen. Ik voeg hier nog bij en dit strekt den brave zeelieden tot eer dat velen, als gedachtenis aan dat feest, een medalje of een schapulier vroegen. Aan allen werden beide geschonken, wat hen allen voor ons won. Ik hoop, dat de militaire wandeling van Zi-ka-wei in den geest en het hart dier lieden een indruk moge achterlaten, waarvan Onze Lieve Heer den een of anderen dag de goede gevolgen moge waarnemen.

Pater Chevestrier.

Twee bezoeken aan een Italiaanschen kruiser.

Als dankbetuiging voor hun vroeger onthaal te Zi-ka-wei, hebben de officieren van de Marco Polo het College van Zika-wei en het weeshuis van Toe-sé-we uitgenoodigd tot een bezoek van hun vaartuig.

De weezen zijn er verleden Zondag heengegaan. Benige scholastieken hebben hen begeleid. Bij het vertrek was het zeer warm. Te Sjang-hai aangekomen begon het te regenen, wat het feest een weinig bedierf. Alvorens het schip te bezichtigen, schuilden de kinderen op het politiebureau, alwaar zij de gevangenen vermaakten.