ons maar een vadem hoog werden, enz. Dat telkens en langdurig wachten mag gerust tot het zwaarste en vervelendste van zulk een dienstreis gerekend worden : men zou er korte metten mee willen maken, zoo niet de hoop op meer doopsels het ongeduld in toom hield. Het gaf dus, toen de zitting was afgeloopen, een verademing, de beenen van den vloer te kunnen lichten om hooger op te trekken naar Rohe.

Het kan natuurlijk niet altijd zonneschijn wezen. De schuwheid, w'aarvoor wel reden kan bestaan hebben, was hier te diep ingeworteld om met éëne kennismaking geheel te worden uitgerukt. Wel bracht de tabakspruim eenige toenadering, zoodat we na veel redeneeren een groepje jongens te doopen kregen, maar meisjes geen enkel. Die waren er niet, zoo werden we kort en bondig afgescheept. Daar er hier niets meer te verdienen viel, werd :de aftocht geblazen- nog een drie kwartier heilgymnastiek en onder het zingen der rijst-cantate trokken we onze eerste tijdelijke standplaats Oema-Oeta weer binnen. Hier wachtte me andermaal een verrassing. De kapitan had nog eenige aspiranten aangeworven, zoodat ik hier alleen reeds vijf en zestig kinderen mocht doopen.

Tegen den avond — ’t was weer of nóg voorbruiloft zou de groote receptie plaats hebben. Toen van heinde en ver de pretmakers kwamen opdagen, beladen met geschenken, ging men hun met gong en trom te gemoet, om weldra in processie springend en zingend de kampong binnen te trekken, ’t Was aardig dien huppelenden en toch ernstigen stoet, den kapitan voorop, over de .straat te zien zweven, sierlijk om zich heen zwaaiend met veelkleurige doeken. Onder de geschenken trok vooral mijne aandacht een huis in miniatuur, kunstig vervaardigd van rood, geel, wit en donker hout, versierd met snijwerk als maïsklossen, rijsthalmen, vruchten en draken. Dat zou de schatkist zijn, waarin de kostbaarheden, tot den bruidsschat behoorend, werden aangeboden. Als eenig gereedschap voor dit fraaie stuk schrijnwerk hadden ze gebruikt hun ruw hakmes en een gloeienden spijker ! Verdienen verder nog vermelding als toepasselijke bruidsgeschenken een jong hert, een aap en een stekelvarken. Toen de kleurige processie heel de kampong