der vereerders van Sint Aloysius, onzen tweeden Patroon vari' de Jongelingen-Congrégatie hier in Tomohon.

Ik hoop, dat Uwe belangstelling, nu niet gaat tanen, maar dat Gij edelmoedigheid genoeg bezit, om dit relaasje ten einde te lezen, en dan te doen al wat uw goed hart en uw liefde voor Sint Aloysius U ingeeft en wat uw beurs toelaat! Wat we dan wilden doen? Luister! Met behulp van al onze eigen leden en oud-ledén, aan wie ook al reeds een circulaire gezonden is, door bemiddeling van het Maleische Maandschrift «Gerèdja Katholieke, wiens redacteur de ZeerEerw. Pastoor V. Velsen S. J. zoo goed was het episteltje op te nemen, dus, zeide ik, met behulp van alle leden der Jongens-congregatie wilden wij een mooi groot beeld van St. Aloysius koopen en dat aan de kerk van Tomohon aanbieden op den 25sten verjaardag der Congregatie d. i. over zeven j aar: den 13den Augustus 1924. Het doel is, den goeden God en onzen H. Patroon te danken voor alle geestelijke gunsten in den loop der 25jaren aan de mannelijke jeugd van Tomohon bewezen! Zoo daar staat het en U weet het. Vroeg genoeg, nietwaar? Maar nu heeft ü al den tijd om kalm over de zaak na te denken, betere tijden af te wachten en ons dan tegen het jaar’2o te verrassen met een gift voor het goede doel! Want ik ben wel een beetje bang, dat onze jongelui er alleen niet mee klaar zullen komen. Hun jaarlijksche aalmoes voor het feest van St. Aloysius en voor 8 Dec. d. w. z. voor de H. Mis, die dan te hunner intentie gelezen wordt sparen, wij centje voor centje bij elkander; maar ze hebben toch zoodoende geleerd om van het hunne iets af te zonderen en gelukkig heeft nog altijd de Prefect 2 keer in t jaar zijn rijksdaalder aan den Toean kunnen brengen, en in de Novembermaand worden ook de overledene leden niet vergeten! ~ Maar gemakkelijk is het niet: «Als je aan hun centen komt, dan kom je aan hun ziel!» placht iemand te zeggen, die de Minahassa op z’n duimpje kende! Daarom dan ook, toen ze met zoo’n groot enthusiasme op dat voorstel ingingen, beloofde ik hun, dat, als zij er met hun Directeur in de maandelijksche vergadering over gesproken hadden en hun eigen eerste bijdrage hadden gegeven, eens bij de medeleden in