KORTE BERICHTEN VOOR DE LEDEN VAN DEN SINT CLAVERBOND.

Februari vierde de Katholieke kunst een schoone triumph; Moentilan’s uitstekend ingeoefende kweekschoolleerlingen voerden er bij gelegenheid van het laatste rectorsfeest van den spoedig naar Holland vertrekkenden pastoor G. Schmedding het heerlijke drama op „Dionysius en Redemptus”, dat „verheven van inhoud en breed van taal het Katholieke hart een zeldzaam genot en ware verheffing bood” aldus de Java-Post. Den begaafden dichter Pater J. Schots SJ. en den bewonderingswaardigen Javaanschen spelers alle eer!

Solo genoot een paar dagen later de keurige lezing van Pater H. Sternberg over „De Caricatuur in de Kunst” en de Bandoengsche Jongedames-Congregatie van Bandoeng bood er met den Katholieken Jongelingen-Bond dier plaats een welgeslaagd afscheidsfeest aan de vandaar vertrekkende pastoors J. Sevink en H. Looimans, die na een schitterende afscheidsreceptie, waarbij ook de het vorig jaar afgetreden Bandoengsche oud-pastoor P. Muller aanwezig was, kort daarop met den oud-Java-Post-redacteur, pastoor W. van den Heuvel naar Soekaboemi’s nieuwe pastorie vertrokken, waar de plaatselijke Indische Katholieke Partij hun Zondags een mooi welkomst-matiné organizeerde. Vermeld zij daarvan, dat Mej. I. Peltenburg er de kerkenbouw in Rusland besprak en Mevr. C. Luijks-Sleyfer het leeken-apostolaat. In een harer eerste nummers na dit vertrek gaf de Java-Post een kort overzicht van hetgeen er tot nu te Bandoeng en de daaronder ressorteerende dienstreisplaatsen tot stand kwam op Katholiek gebied: pastorie, bondsgebouw, kerk, ziekenhuis, zustersscholen, jongensschool, zangkoor, kerken te Tjimahi en Garoet, jongedamescongregatie, St. Elisabeth-vereeniging en wat in de J.-P. blijkbaar vergeten werd een deugdelijke organisatie voor de Katholieke jongelingschap, de volwassen Katholieken, de onderwijzers en de onderofficieren en mindere militairen, plus nog een afdeeling van de Indische Katholieke Partij. Vooral de daar begonnen onderofficieren-vereeniging „St. Ignatius is een pracht-